Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Wydajność Lenovo YOGA 510ISK-14

Wydajność Lenovo YOGA 510ISK-14
Cześć wszystkim. Mam pytanko od miesiąca mam Lenovo 510 ISK14 z taką specyfikacją https://www.notebooksbilliger.de/lenovo+...1f708f51ba . Dałem za niego 3000 i szczerze mówiąc jestem tak średnio zadowolony. Kupiłem go do pracy, chciałem, mieć możliwość szybkiego przeglądania internetu z duża ilością zakładek. Dużo pracuję też na facebooku, więc jego szybkie przeglądanie też wchodziło w ten zakres. Co się okazuje, facebook przy 18 otwartych zakłądkach w Chrome przycina się, nie wszystko chodzi płynnie, czasem jest prblem z łądowaniem zdjęć na facebooku. Miałme nawet przypadek, że podczas normalnego przeglądania zdjęć komputer nie reagował szybko na ich obrót. Nie chciałem maszyny do odpalania Wiedźminów, chciałem mieć opcję szybkiej pracy w internecie i z programami jak photoshop, czy AI. Czy za dużo wymagam od tego sprzętu? Czy mam złe przeświadczenie, że za 3000 będą miał sprzęt, który będzie spełniał te wymagania? Wcześniej kupiłem della Inspiriona z i3 i 4GB DDR4. Otworzyłem 4 zakładki w Chrome i był martwy. 4 lata temu kupiłem małego netbooka ASUSa 11,6 cala, dwa rdzenie, a wszystko na nim chodziło prawidłowo przez dobre ponad 2 lata, nawet GTA SA odpalałem i śmigało. Czemu tam coś takeigo nie miało miejsca, a tutaj w nowym komputerze jest kupa? Powiedzcie mi co z tym jest nie tak?

A jeszcze dodam, że czasem nawet przy kowersacji na facebooku wpisywany tekst po prostu wpisuje się z opóźnieniem, co dla mnie jest już po prostu chore
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Wydajność Lenovo YOGA 510ISK-14
Chrome jest bardzo ramo "żerny" warto było by sprawdzić w menadzerze urządzen jak wygląda wydajność jak masz otwartych dużo zakładek.
Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2022 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Wiesz co teraz wszedłem w menadżera i przy użyciu ok 50 % ramu filmik na tej stronie http://cricket.ronzo.co/ po prostu się zacina... U kumpla z ponad 2letnią Toshibą 15" z i3 i 4 gb ramu ddr3 normalnie płynnie chodzi...
To wyżej to jakaś gówniana strona, gówniano napisana bo przy włączeniu tej strony wykorzystanie procka skacze do 100% po wyłączeniu jest normalnie z 15% więc tym bym się nie sugerował.
Co do otwartych kart to patrz na zużycie RAMu i CPU i napisz jak to wygląda, możliwe, że procesor się również dusi biorąc pod uwagę zasobożerność FB.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
Ale jak mam się nie sugerować, skoro kumplowi z nie dość, że starszym to jeszcze na papierze wolniejszym i to dużo komputerem chodzi normalnie, a ja mam problemy co mnie doprowadza do szału. Wykorzystanie procka i ramu prezentuje się tak jak w załączniku. Przy 22 zakładkach w widocznym oknie i 3 z forum w drugim oknie.

Załączone pliki Miniatury

Programy: Polecane / Nowe / Inne