Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Wymiana grafiki ~1000 zł

RE: Wymiana grafiki ~1000 zł
Już mówię dlaczego zdecydowałem się na tego GTX'a. Miałem w życiu dwa Radeony i jednego GeForce. Z radeonami zawsze miałem problem. A to sterowniki a to coś. Mój R9 280x był raz na gwarancji aby paść cztery miesiące po skończeniu gwarancji. Dodam że nie katowałem jakoś specjalnie karty bo jestem z tych co wychowali się na starych grach i np w cs'a gram 1024x768. Teraz czytam o tych Radeonach i myślę po co mi znów te problemy. Kupie sobie GTX włożę i będzie ok. Przy radonie trzeba świrować aby temperaturę obniżyć itd. Mój Geforce 9800+ od zotaca działał przez 6-7 lat. Kolejna sprawa to dostępność 580. Jest z nią niby problem a po tym co się na czytałem o morele nie kupię tam karty nigdy.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
poprostu bierzesz gorszą kartę przez głupie przesądy ... zauważ że problemy są z winy użytkowników którzy oszczędzają na siłe i biorą modele z kiepskimi chłodzeniami a wtedy czy GTX czy RX to musi się grzać i tyle . Trzeba brać model z porządnym chłodzeniem a nie potem powielać głupoty . na rx580 najlepsze są aorus XTR , saphire nitro + i MSI gaming ... tyle tematu .
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Moj R9 to był w tamtym czasie "najlepszy model" według wielu specjalistów nawet na tym forum. Club3d r9 280x Royal Queen. A stało się jak się stało. Nie ukrywam że decyzja o przejściu do zielonych spowodowana jest pewnego rodzaju zawodem i złością.
z każdą kartą może ci się zdarzyć to samo więc nie ma co popadać w paranoję , gdyby tak było to wkońcu byś nic nie kupił bo wszystko ci się może ...
sam gtx760 miałem i na czerwonych się przesiadłem bo to co się dzieje po wyjściu następnej generacji to jakiś niesmaczny żart nvidii z użytkowników poprzednich kart , ledwo 2 lata mijają a karta już nie jest wspierana , wychodzą wszystkie wady tamtej architektury i są umyślnie stosowane w gameworks i coraz bardziej traci karta na wydajności w nowych grach w stosunku do konkurencji . Czy dla ciebie to normalne jak gtx760 po premierze konkurował z r9 280x a po niecałych 3 latach ledwo z r7 260x daje rady ? to ponad 20% różnicy ... r9 290 też na początku z gtx780 konkurowała a teraz 780 bardzo mocno odstaje ... jawne kpiny . Niektórzy snują bzdurne teorie jak to radeony zyskują itd , ale to fake ... TO nie one zyskują a nvidia ubija swoje starsze modele , prawdopodobnie by podbić sprzedaż najnowszych ... ale to jest polska i tu jak się wydaje ponad 1000zł to zmieniać kartę co 2 lata jest dla znacznej większości pobożnym życzeniem .
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(14.05.2017, 09:56)Mały Miki napisał(a): Skoro tak bardzo chcesz tego GTX 1060 to polecę kartę od MSI Gaming X 6G,zobacz cenę w porównywarkach.Pamiętaj tylko o tym co napisał pieterman.

A jak to jest z tym wiatrakami które się nie kręcą? Czy to problem marginalny czy trzeba mieć na uwadze że może się przytrafić?
Programy: Polecane / Nowe / Inne