Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Wymiana płyty która bardziej odpowiednia

Ściana  Wymiana płyty która bardziej odpowiednia
Witam!

Mam możliwość wymiany z dopłatą płyty głównej z ga-g31m-s2l na ga-965P-dq6. Zależy mi na waszych opiniach czy wymiana z dopłatą nie bezie przegięciem czy płyta sama w sobie (ga-965P-dq6) jest lepsza, oraz wasze doświadczenia z ga-965P-dq6. Chcę ja wymienić głównie dla tego że moja stara (ga-g31m-s2l) ma tylko 2 sloty na ram.. 2x2 GB ram = mega porażka na win 7 + jakiekolwiek gry.... 

Bardzo proszę o odpowiedz z góry dziękuję za poświęcony czas.

Ah.. i dopłata jest niewielka wręcz nie znaczna dla tego nie piszę ile [Obrazek: tongue.gif]

dodam dla ułatwienia porównanie niestety aż tak się nie znam żeby 100% zrozumieć [Obrazek: tongue.gif]
http://www.gigabyte....parison/mb/list 
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Wymiana płyty która bardziej odpowiednia
Mega porażką jest wymiana płyty z LGA775 na inną z LGA775. To jest krok w tył. A przy procesorach które obsługuje twoja płyta główna nie ma znaczenia czy masz 4 czy 8GB RAM, bo i tak będzie słabo. Nie warto wymieniać.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
(02.07.2015, 21:13)muflon37 napisał(a): Mega porażką jest wymiana płyty z LGA775 na inną z LGA775. To jest krok w tył. A przy procesorach które obsługuje twoja płyta główna nie ma znaczenia czy masz 4 czy 8GB RAM, bo i tak będzie słabo. Nie warto wymieniać.

ogólnie jest ok tylko cały czas brakuje mi ramu procesor max na 80% jest ale ram non top 90%+ więc choć ten 2gb by się przydały:/ a jeśli byś polecił to jaką w zamian koniecznie z 3+ slotami ram ddr2

a i czy opłacalna jest wymiana z dopłatą mojej na tą ga-965P-dq6? chodzi mi pod względem jakościowym. czy np. nie spowolni mi nic bo parzyłam w porównaniu paru rzeczy nie ma co ta obecna ma. np FSB, sterowanie i kontrola wiatraków itd.
Wymiana jest nieopłacalna. To wcześniejsza generacja płyt głównych z obsługą tylko niektórych procesorów na LGA775. Nie ma płyt z trzema slotami pamięci DDR 2 i gniazdem LGA775.
(03.07.2015, 02:58)muflon37 napisał(a): Wymiana jest nieopłacalna. To wcześniejsza generacja płyt głównych z obsługą tylko niektórych procesorów na LGA775. Nie ma płyt z trzema slotami pamięci DDR 2 i gniazdem LGA775.

a takie z 4? chodzi mi żeby ram podwyższyć do 6GB i nie obniżyć standardów jakie ma moja obecna ga-g31m-s2l .
Czy jest jakaś godna polecenia?
Szukaj na Allegro. Chipset P35 najlepiej.
Znalazłam taki model  
  http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-p35-ds4_21  
 jeśli bym się na niego zdecydowała co bym musiała wymienić czy wszystkie sloty/ porty będą miały te same wejścia co w mojej starej?
w ramach przypomnienia to moja stara 
http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-g31m-s2l
Nic nie musisz wymieniać, wszystko pasuje.
Super! dziękuję serdecznie oczywiście zdam relacje po wymianie! Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
Programy: Polecane / Nowe / Inne