Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Wyniki matur i plany na przyszłość

RE: Wyniki matur i plany na przyszłość
Hmm tu Ci przyznam słuszność.
Jednak w mojej rodzinie i kręgu jej znajomych - mamy dużo właśnie finansistów po kursach / szkoleniach, ewentualnie studiach zaocznych ( ale zrobionych już sporo później podczas pracy aby dostać awans ) i radzą sobie bardzo dobrze.

No nic, może wyrośnie nam nowy pc formatowy makler. :D
YES
WE
CAN
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Niekoniecznie makler :D. Aczkolwiek coś w tym kierunku byłoby mile widziane.

Jak pisałem wcześniej, zrobię także jakiegoś technika, aby w przypadku jeśli poszukiwania pracy się tfu, tfu, tfu przeciągną lub jeśli będzie potrzebna kasa to żeby mieć fach w ręku np. technik masażysta.

P.S Na jakie studia się wybierasz w Poznaniu? Bo chyba nie napisałeś, albo mi umknęłoOczko.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
(29.06.2012, 18:16)krzychu26 napisał(a): Niekoniecznie makler :D. Aczkolwiek coś w tym kierunku byłoby mile widziane.

Jak pisałem wcześniej, zrobię także jakiegoś technika, aby w przypadku jeśli poszukiwania pracy się tfu, tfu, tfu przeciągną lub jeśli będzie potrzebna kasa to żeby mieć fach w ręku np. technik masażysta.

P.S Na jakie studia się wybierasz w Poznaniu? Bo chyba nie napisałeś, albo mi umknęłoOczko.

W sumie to dobrze kombinujesz. :D

Ja to cóż, japonista. Wesoły
Myślę, że dość ciekawa opcja - po studiach teoretycznie 3 języki ( angielski i japoński zaawansowany/biegły i chiński średnio zaawansowany/zaawansowany - z tego trzeciego będę się prywatnie doszkalał też, oprócz godzin na uczelni ), no i dość rozległa wiedza o Japonii, kultura, literatura, gospodarka, trochę ekonomi, ogółem cywilizacja Japoni no i ogólnie też dochodzi trochę wiedzy o wschodzie ogółem.
I potem zobaczymy jak pójdzie, do wyboru do koloru - tłumacz, japońska/chińska filia w Polsce ( np. Sony, Sharp, Toyota itd. ), MFZ ( dyplomacja - w sumie zasugerował mi to Krzysiek - ten prawnik z forum i jawi mi się to jako ciekawa opcja ) lub wyjazd za granice i praca np. jako animator, nauczyciel angielskiego albo jakaś fizyczna / biurowa.
Generalnie to zawsze mogę się jeszcze ratować podyplomówką z innej dziedziny jakby coś nie stykło, myślałem właśnie coś z finansami też, a jako, że w rodzinie pełno finansistów lub osób powiązanych z finansami to mogłoby się coś znaleźć.

No i ewentualnie jeszcze mógłbym kombinować jak ty - technik z jakiegoś konkretnego zawodu i eco.
I tak jak to się potoczy...dowiemy się za kilka lat. Duży uśmiech

A sam kierunek oceniam jak ciekawy i rozwijający, w sumie miło będzie móc dorwać w rączki produkt z Japonii ( słynne japońskie gry np. Dragon Quest ) czy Chin a reszta świata poczeka sobie i to niemało na tłumaczenie.
No i sama kultura krajów wschodnich jest dość ciekawa, w sumie to marzy mi się własna książka / komiks o dobrej fabule a to też mogłoby mi pomóc.
Ponadto jestem maniakiem M&A a to też plus, przyda się do rozwijania hobby.

No ale po co ten elaborat, zadałeś tylko krótkie pytanie. :D
Z resztą miejmy nadzieje, że nie skończymy jak większość Polaków niepracujących w wyuczonym zawodzie. Język

Pozdro.
YES
WE
CAN
No ciekawa faktycznie ta Japonistyka. Szczególnie praca w dyplomacji wydaje się ciekawa.

Będzie dobrze Wesoły. Cały czas podtrzymuję się tym, że jeśli ktoś jest specjalistą w tym co robi to sobie poradzi. Oby tak było Wesoły.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Jestem akurat służbowo w Warszawie i spotkałem dzisiaj na obiedzie kolegę z MSZ, wieczorkiem idziemy na piwko, także popytam jak tam wygląda sytuacja polskiej dyplomacji na Dalekim Wschodzie Język
"Mam sto rąk, sto sztyletów, gdy zechcę sto ran zadam."
"Maszeruj Albo Giń!"

LIBERTAD Y ORDEN
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(29.06.2012, 19:15)krzysiek.1980 napisał(a): Jestem akurat służbowo w Warszawie i spotkałem dzisiaj na obiedzie kolegę z MSZ, wieczorkiem idziemy na piwko, także popytam jak tam wygląda sytuacja polskiej dyplomacji na Dalekim Wschodzie Język

Byłbym Ci Krzysztofie bardzo wdzięczny, szczególnie kwestia Japonia/Chiny ( z naciskiem na to 1 ). Język

ps: literówka i dałem w poprzednim poście "MFZ" ( lul ) zamiast "MSZ" - dlaczego po krótkim czasie postów nie można edytować?
YES
WE
CAN
Atkrzychu, w pełni się z Tobą zgadzam. Mam podobny tok myślenia, chociaż wyniki maturalne nie obrazują włożonej pracy. Myślę, że na wrocławski UE wystarczy - jeśli nie w I, to II naborze.

Intryguje mnie jedna kwestia, odnośnie powyższej uczelni, a w zasadzie różnice pomiędzy FiR na wydziale NE a tym samym kierunkiem na wydziale ZIF. Śledząc nieoficjalne forum uczelni oraz opinie studentów, FiR na ZIFie obejmuje przede wszystkim przedmioty matematyczne oraz kształci pod kątem zdolności rachunkowych. Ponadto jest wysoko oceniany przez komisje akredytacyjne. Reasumując, wydaje mi się, że dla pracodawcy wydział nie będzie miał większego znaczenia - umiejętności absolwenta będzie w stanie zweryfikować chociażby po krótkiej rozmowie.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Wróciłem właśnie z piwka z kolegą z resortu, sprawa wygląda następująco: w Chinach mamy ambasadę oraz 3 konsulaty, w Japonii tylko ambasadę i konsulat; jezeli chodzi o kadrę to konkurencji dużej naprawdę nie ma, ludzi znających języki i kulturę Wschodu jest stsosunkowo mało-po pierwsze to temat dla pasjonatów a po drugie człowiek z takimi kwalifikacjami w miażdżącej większości wybiera pracę w korporacji a nie w resorcie na państwowym garnuszku...oferta pracy od korporacji pokroju Toyoty czy Sony zawsze przebije ofertę resortu. Reasumując, MSZ w tej chwili potrzebuje ludzi ze znajomością języków i kultury Wschodu, bo większość specjalistów podkupują im tamtejsze korporacje a konkretniej ich filie w PL. Nawet jeżeli od razu nie załapiesz się na placówkę to zaczepisz się w Departamencie Azji i Pacyfiku MSZ- to także ciekawe zajecie: tłumaczysz różne pisma, opracowujesz materiały, analizujesz dane, piszesz raporty i sprawozdania oraz pośredniczysz w obsłudze naszych przedstwicielstw dyplomatycznych w Azji oraz przedstawicielstw państw azjatyckich w Polsce-pracując w Departamencie masz stały kontakt z językiem: czytasz, mówisz i piszesz. Kedyś na pewno trafisz na placówkę, dyplomaci pracują naprzemiennie w placówkach i centrali. Z pracą w resorcie jest oczywiście jak z każdą inną-jeżeli podejdziesz do tego na odpczepnego i na zasadzie "pracuję od 8 do 16 a potem mam wszystko daleko" to rzecz jasna daleko nie zajedziesz, zarówno w centrali, jak i na placówce. Wystarczy jednak trochę chęci i zaangażowania, żeby coś osiągnąć i piąć się po szczeblach dyplomatycznej kariery, wyglądasz mi na człowieka z ambicjami, więc spokojnie dasz radę. Dodam jeszcze newsa, którego zdobyłem przy piwie, mianowice mój kolega z aplikacji pracujący dotychczas jako analityk w Departamencie Azji i Pacyfiku zaczyna od września pracę w konsulacie w Sznaghaju w miejsce faceta, którego ściągają na jakiś czas do centrali, tak więc widzisz, że system jest rotacyjny i raz pracujesz w centrali a raz na placówce i tak przez cały czas, chyba, że wyjazd na placówkę jest przeciwwskazany ze względów zdrowotnych lub z powodu wieku, wtedy pracujesz w centrali.
"Mam sto rąk, sto sztyletów, gdy zechcę sto ran zadam."
"Maszeruj Albo Giń!"

LIBERTAD Y ORDEN
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Bardzo Ci dziękuje Krzysztofie za informacje, ba wręcz szacunek, że poświęciłeś chwilę swego prywatnego czasu aby się tego dowiedzieć.

To mi trochę rozjaśnia sytuację i jeszcze bardziej nakręca mnie na swój wybór. Język

Pozdro.
YES
WE
CAN
(29.06.2012, 17:39)Edward Elric napisał(a): A finansistów to nie jest czasem w tej Polsce jak psów?
I czy aby na pewno wymagane są do tego studia?

Finansista a finansista to duża różnica. Co innego jest bycie zwykłym księgowym który ma "pod sobą trzy małe firmy i na tym zipie plus PITy raz do roku, a co innego zajmować się consultingiem i managementem finansowym w firmie plus orientować i umieć obsłużyć ruch kapitałowy na różnych warunkach np. dotacje z Unii czy przepływy kapitałów zagranicznych. Do tego dochodzi ocena ryzyka i rozbudowana statystyka. Finanse to niesamowicie rozległa nauka. Aktualnie chyba najlepiej skupić się na czymś związanym z analityką gospodarczą lub analizą danych różnego typu, wyceną ryzyka itd.
Do tego sam w sobie kierunek Finanse i Rachunkowość daje niesamowite pole do popisu, od rynków finansowych, przez giełdy, banki, przedsiębiorstwa, audyt, ubezpieczenia, podatki na polityce fiskalnej i monetarnej oraz ogólnie pojętym sterowaniu gospodarka kończąc.Oczko

Jest zatem w czym wybieraćOczko
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
wyniki matur 201327 czerwiec wyniki maturjakie plany po maturzekto ma wyniki matur 2013 w internecieoktòrej wyniki.matur 2013