Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Wysokie temperatury.

Wysokie temperatury.
Witam.

Ostatnio zauważyłem wysokie temperatury w moim komputerze.
Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Ed.
Płyta główna: ASUS M4A79XTD EVO Motherboard
Grafika: NVIDIA GeForce GTX480
Zasilacz: CHEIFTEC 650W
+ 3 średnie wiatraczki od obudowy, dwa z tyłu, jeden przy karcie graficznej, 2 duże, nad procesorem i przy dyskach.

Oto temperatury: (Po 2 godzinach w GTA IV - Max)

[Obrazek: beztytuuzoe.png]

Pasta na procesorze i na karcie była wymieniana 2 miesiące temu.

Czy mam się niepokoić tymi temperaturami, czy wszystko ok? Jeżeli są za wysokie, co zrobić? Nie robiłem żadnych OC itp. Napięcia w porządku. Sterowniki najnowsze. Próbowałem wyjąć wszystko na biurko, ale temperatury jedynie powiększyły się.

Proszę o pomoc.
Uczę się na własnych błędach.

[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Wysokie temperatury.
Procesor i grafika może i mają odrobinę za wysoką temperaturę, ale to pewnie dlatego że po zdjęciu chłodzenia nie wymieniłeś pasty termoprzewodzącej, mam rację? Kup np. Arctic Silver 5 i wymień. Nie martw się, nawet przy obecnych 70 i 87 nic się nie stanie, nie musisz się jakoś strasznie spieszyć.

Reszta temperatur OK
Kto nie chce pracować, niech też nie je! (2 Tes 3, 10)
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(17.01.2013, 11:39)januszekm3 napisał(a): Procesor może i ma odrobinę za wysoką temperaturę, ale to pewnie dlatego że po zdjęciu chłodzenia nie wymieniłeś pasty termoprzewodzącej, mam rację? Kup np. Arctic Silver 5 i wymień. Nie martw się, nawet przy obecnych 70 nic się nie stanie, nie musisz się jakoś strasznie spieszyć.

Reszta temperatur OK

Napisałem, że wymieniałem pastę 2 miesiące temu.

Czyli nie ma się czym martwić? Czytałem trochę o tej karcie graficznej i znalazłem, że przy pełnym obciążeniu jej temperatura może dochodzić do 100 stopni, więc jedyne co pozostaje dziwne to procesor. Myślę nad kupnem lepszego chłodzenia, bo cały czas pracuje na fabrycznym od AMD, a że do tej pory nie miałem z nim problemu, tak zostało.

Nie, karta (o ile jest taka możliwość) nie powinna dochodzić do 100.

Napisałeś że wymieniłeś pasty 2 miesiące temu - to zwróciło moją uwagę, bo pastę trzeba wymieniać po każdym zdjęciu radiatora z danego elementu, czyli jak wyjąłeś wszystko na biurko to przed włożeniem trzeba było wymienić pasty.
(17.01.2013, 11:52)januszekm3 napisał(a): Nie, karta (o ile jest taka możliwość) nie powinna dochodzić do 100.

Napisałeś że wymieniłeś pasty 2 miesiące temu - to zwróciło moją uwagę, bo pastę trzeba wymieniać po każdym zdjęciu radiatora z danego elementu, czyli jak wyjąłeś wszystko na biurko to przed włożeniem trzeba było wymienić pasty.

Źle mnie zrozumiałeś. "Wyjmując wszystko na biurko" miałem na myśli wyjęcie sprzętu z obudowy, nie odłączając radiatora od procesora.

Jak masz zbędne $ to możesz inwestować w lepsze chłodzenia, a jak nie to zostaw tak jak jest i kontroluj co jakiś czas temperatury, pilnuj żeby nie były wyższe. Czyść regularnie radiatory z kurzu (nie musisz ich do tej czynności zdejmować).
Jaką masz obudowę?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
(17.01.2013, 12:13)muflon37 napisał(a): Jaką masz obudowę?

Obudowa to CoolerMaster Dominator RC-690.

Karta ma nie najgorszą temperaturę(jak na GTX480) za to procesor ma za ciepło. Kiedy komputer był ostatnio czyszczony? Mówisz też że pasta była wymieniana, czy po jej wymianie dobrze umieściłeś chłodzenie procesora(tzn. czy mocno "siedzi")?
(17.01.2013, 16:58)CycMistrzZ napisał(a): Karta ma nie najgorszą temperaturę(jak na GTX480) za to procesor ma za ciepło. Kiedy komputer był ostatnio czyszczony? Mówisz też że pasta była wymieniana, czy po jej wymianie dobrze umieściłeś chłodzenie procesora(tzn. czy mocno "siedzi")?

Jak zawsze. Sprężone powietrze. Czyściłem 2 miesiące temu wraz z wymianą pasty na grafice i procku.

Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
czy mój komputer nie ma za wysokich temperatur