Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

XP - problem z instalcją

RE: XP - problem z instalcją
Dysk startowy tu http://www.bootdisk.com/ polecenie fdisk po uruchomieniu komputera z dyskietki i jeżeli chcesz wyczyścić wszystko usuwasz partycje i zakładasz nowe, wedle woli...
Psycho Killer
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
A który to ma być dokładniej? Ściągłem taki:
http://www.bootdisk.com/ntfs.htm - readntfs
Uruchamia się takie okno ale nic w nim nie mogę zrobić. Widzi tylko partycje C i D. Program wyświetla tylko listę plików i katalogów na dysku. Jak wychodzę z niego i wpisuje "fdisk" to mi wywala komunikat, że złe polecenie...
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Jeżeli na dysku startowym nie ma programu fdisk to należy go dograć na dyskietkę. Wybierz najlepiej dyskietkę do boota z win98 tam powinien być fdisk ( lecz głowy nie dam za to poprostu już dawno nie korzystałem z takich rzeczy ). Po zabootowaniu z dyskietki i ukazaniu prompta C:\ _ wpisz fdisk i naciśnij enter partycje linuksowe powinny być widziane jako non-dos partition. Po ściągnięciu i rozpakowaniu na dyskietkę możesz sprawdzić czy zawiera program fdisk klikasz prawym klawiszem na dyskietkę, eksploruj i sprawdzasz czy na dyskietce jest fdisk.
Psycho Killer
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Usunołem ale tylko pierwszą partycję C bo drugiej się nie da Smutek. XP dalej się nie instaluje a pisze z pod Linuksa... Co zrobić? Mam Linuxa (taki co z płytki startuje, nie wiem jak to się nazywa Język) może by zniego da suę usunąć wszystkie partycje?
 System operacyjny: linux_fedora Przeglądarka: firefox
Jaki komunikat się pojawia? Z płytki możesz pousuwać jak nie masz żadnych ważnych danych. Ten twój Linux to Red -Hat Wesoły choć nie słyszałem o dystrybucji tego systemu na LiveCD może to ADIOS? Poszukaj w menu system GParted albo QTParted i spróbuj uruchomić.
Psycho Killer
 System operacyjny: linux Przeglądarka: opera
Już nie pamiętam jaki to był komunikat ale już sobie poradziłem. Po prostu wyłączyłem dysk w BIOSie i instalacja poszła dalej, potem wywaliłem Linuksowe partycje i założyłem nowe Wesoły.
Dzięki za pomoc! Wesoły
Jak to wyłączyłeś dysk w biosie? Może podasz jakieś szczegóły?
Psycho Killer
 System operacyjny: linux Przeglądarka: opera
W jakiejś zakładce jest wykrywanie napędów i dałem "disable" przy dysku i instalacja poszła dalej Wesoły.
Programy: Polecane / Nowe / Inne