Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Xbox 360

RE: Xbox 360
Ile razy mam mówić, że PCF i KŚ to nie są pisma o sprzęcie? Świetne poradniki dla laików i bardziej zaawansowanych osób, ale w programach! Do sprzętu są PCWK i strony internetowe...

Konsola mocniejsza od PCta nie jest... Najlepszym tego przykładem jest Crysis... Na konsole wyjdzie mocno pokrojony względem grafiki Wesoły. Dlatego najlepiej przy kupnie droższego kompa brać troszkę gorszego PCta (Mówię tu o sprzęcie od 5500 zł w górę) i Wii :D.
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
kosa64 widzę, że masz "chętkę" na Wii. Jeśli masz ochotę na coś nowego, ma się przez to rozumieć -> coś innego niż siedzenie prawie nieruchomo przed monitorem/telewizorem, to mogę Ci je z pewnością polecić. Kupiłem, jest to moja pierwsza konsola, nie żałuję :D tylko jak już kupić, to z ZELDĄ (!) 200zł to dużo ale 50h zabawy z podziwianiem wcale nie złej grafiki (poziom serii Prince of Persia) i przede wszystkim z niezwykłą grywalnością to jeszcze więcej Wesoły.

A teraz wracając do tematu - Xbox 360.
Chciałem se kupić i to nawet bardzo, ma świetną grafikę i teraz już fajne gry. Ale odnośnie gier - bo przecież do tego ma głównie służyć konsola, to co właściwie zyskam poza extra grafiką, która i tak już nie będzie taka piekna po tym jak wyjdzie DX10? Poza nowymi pozycjami, nadal ten sam sposób rozrywki (pad). No i należy zaznaczyć, ze produkt pochodzi od Microsoftu, jak jeden internauta napisał "nie kupię X-boxa, bo śmierdzi stopami Billa" to nie zupełnie takie puste słowa. Microsoft = dominacja? Owszem, ale także Microsoft = (spore, nieprzewidziane) problemy, co wią wszyscy użytkownicy Windy. Dlaczego jeszcze nie kupuiłem X-a? Fajny, ale bardzo nietypowy wygląd, trudno go do czegokolwiek na półce dopasować, podobno chuczy, a ja tego bardzo nie lubię (od razu przypomina mi się komp-traktor) i wcale nie jest taki mały. Pochwalić Xbox-a natomiast wypada za to, że jest multimedialną, uniwersalną maszynką, zarówno do gier, muzy, filmów i Bóg jeden wie do jeszcze czego Wesoły. Z drugiej strony znów śmierdzi to monopolem Microsoftu na coraz to większą skalę...

PS3 - niewiele, co nie znaczy, że nic o nim wiem, bo mnie nie interesuje. Muszę się natomiast przyznać, że z początku bardzo mnie zaskoczyło jego serce (procesor Cell), ale równie bardzo zaskoczyło mnie to jak można było zmarnować taką moc. Za drogie, brzydko wygląda, grill (??) :D, dual shock bez shock'ów? i narazie mało, swoja drogą drogich, gier. Może za rok coś z tego będzie, jeśli nie, to Sony będzie miało poważny problem.

Wii - mój (mam nadzieję) szczęśliwy wybór. Ma grafę lepszą niż PS2, GameCube i zwykły X-klocek, co już mi odpowiada, jedynie ta rozdzielczość... Zabawa - chyba wielu graczy nowego pokolenia o tym zupełnie zapomniało, dobrze że nie Nintendo. Przecież grając w gry mamy się dobrze bawić, odprężyć, w obecnych pozycjach także brać udział, że tak to nazwę w wielkiej przygodzie. W wolnym czasie siąść sobie przy konsoli i sobie tak ot, bez żadnych zobowiązań pograć. Bardzo fajny, rewolucyjny(?) sposób sterowania, wystarczająca grafa, fajne pozycje (lubię Maria itp.) ale także genialna Zelda i Prince, niewielkie rozmiary i cichutka praca urządzenia - powody dla których kupiłem Wii. Jest to natomiast nienajlepsza, albo nawet niewłaściwa pozycja dla gracza, który gra, żeby podziwiać postęp technologiczny w dziedzinie grafiki, świetna dla "nie-zawodowych" graczy, którzy cenią sobie innowacyjność i fajną rozrywkę.

Wszystkie konsolę mają jednak jedną, nikt nie zaprzeczy, wielką wadę - DROGIE GRY. Powyżej 200zł za grę?!?!?! Jak tu się później nie dziwić, że piractwo tak "pięknie" w naszym kraju rozkwita. Nie oszukujmy się - jakiego przeciętnego szarego Kowalskiego w naszej """IV""" Rzeczypospolitej stać na kupienie sobie na miesiąc takich 2-3 gier?? Przeciez każdy ma prawo do tego rodzaju rozrywki, a tylko nieznaczną część społeczeństwa na to stać. Winne jest także zdzierstwo producentów - ciekawe ile osób, poza firmami itp. ma orygilnalnego Windowsa i ile by miało, gdyby kusztował np. 150 zł. To samo tyczy się gier, gdyby kosztowały po 50zł, to producenci wcale by na tym tak bardzo nie ucierpieli, a i lepiej to wszystko by się rozwijało.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
ja nie wiem czy po ciężkim dniu w szkole by mi się chciało gibać się z Wiilotem po pokoju Krzywy
jakbym miał sobie wybrać któregoś z next-genów , wybrałbym na obecną chwilę Xboxa 360 - najwięcej gier, sprawdzony itd. Drugie byłoby Wii , trzecie PS3. Sory, ale coś takiego i za taką cenę powinno rozwalać wszystko dookoła, a mnie nie przekonało ...

A tak w ogóle to nie jest forum o konsolach i takie wywody są trochę bez sensuJęzyk
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
myky napisał(a):Gdybyś miał pieniądze, to lepiej wybrać PS3. Teoretycznie duże zaskoczenie in minus z tą konsolą, ale w testach jest lepsza od Xboxa (głównie ze względu na to, że między premierą Xboxa, a PS3 był rok różnicy)

A ja uważam, że tutaj nie ma znaczenia. PS3 będzie się opłacało kupić na min. pół roku po premierze w Polsce. Gier jest malutko, a tych w Full HD praktycznie nie ma. Póki co lepszy jest X360.

kosa64 napisał(a):Ja sobie kupiłym Wii... Bardziej fikuśne sterowanie i (podobno) zabójcza grywalność Duży uśmiech. Grafika jest słabsza niż w X360 i PS3, ale najważniejsza jest grywalnosć ;].

Pamiętam, jak mordowałeś mnie, żeby sobie sprawił ten sprzęt. Na początku myślałem, że to zwykły szajs. Dopiero po przeczytaniu wielu artykułów i przetestowaniu stwierdziłem, że to świetna zabawka. Idealna sprawa dla rodziny, która krzywo patrzy na komputer i wpatrzonego w monitor syna :D Można się nieco przyczepić do grafiki i np. braku odtwarzania DVD Video, ale tutaj liczy się rozrywka. Ta jest zaś przednia. Gadałem o tym sprzęcie z kolegami, którzy w gry pykają po 3-5 godzin dziennie, nie tylko na PC. Stwierdzili, że właśnie taki sprzęt przydałby się nam na zimowiska/kilkudniowe wycieczki. Fajnie sobie podpiąć takie coś do telewizora w hotelu, albo wsadzić do plecaka i wziąć na imprezkę do kumpla.

~Anonim napisał(a):kosa64 widzę, że masz "chętkę" na Wii. Jeśli masz ochotę na coś nowego, ma się przez to rozumieć -> coś innego niż siedzenie prawie nieruchomo przed monitorem/telewizorem, to mogę Ci je z pewnością polecić. Kupiłem, jest to moja pierwsza konsola, nie żałuję :D tylko jak już kupić, to z ZELDĄ (!) 200zł to dużo ale 50h zabawy z podziwianiem wcale nie złej grafiki (poziom serii Prince of Persia) i przede wszystkim z niezwykłą grywalnością to jeszcze więcej Wesoły. [...]

Ale żeś posta odwalił :D

Może byś jakiś teścik zrobił i na forum wrzucił?
No, widzę, że w końcu mnie zrozumieliście... To nie jest konsola, to źródło domowej rozrywki... Sam bym z siostrą w coś takiego pograł, niestety nie ma kasy Język.
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
trochę to Wii na razie drogie ...
1200 za samą konsolkę + Wiilot + Nunchuk + Wii Sports to jak dla mnie trochę zbyt wiele ....
a jeśli nie chcesz grać sam, musisz dokupić Wiilota - 150 zł i Nunchuka - 90 zł - to jest 240 zł
więc zabawa we dwie osoby kosztuje 1440 zł ... Nie wiem jak dla was , ale dla mnie to przesada. Może skuszę się na tą konsolkę, ale jeszcze nie teraz. Za jakiś czas powinna potanieć na rynku wtórnym, powinny się pojawić jakieś zamienniki tańsze do kontrolerów, powinny się pojawić jakieś przeróbki (już jakaś jest , ale nie sprawdzona - Wiinja :D). No i oczywiście, jeśli developerzy nie opuszczą tej konsolki , tak jak to się stało z GameCubem...
Ja bym kupił albo PS3 , Boxa, albo Wii
to bardzo zdecydowana i dużo wnosząca odpowiedź ... nie nabijaj ....
Ja szczerze odradzam kupno xbox360. Mój bliski przyjaciel ma i nie jest zadowolony<rysowanie płyt przegrzewanie się układów i na koniec zawieszanie>. Radzę kupić ps3 (jak wyjdzie na naszym rynku) lub wii.
~Anonim napisał(a):Ja szczerze odradzam kupno xbox360. Mój bliski przyjaciel ma i nie jest zadowolony<rysowanie płyt przegrzewanie się układów i na koniec zawieszanie>. Radzę kupić ps3 (jak wyjdzie na naszym rynku) lub wii.

A czy twoj blizszy znajomy wysilil czerep i wszedl tutaj :
http://www.psxextreme.info/index.php?act...mp;t=45252

Dodam na marginesie , ze HIV zostal osoba odpowiedzialna za XBOXA 360 na Polske , sam w PSE EXTREME pisal o co biega i co trzeba robic...
Programy: Polecane / Nowe / Inne