Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Xiaomi Mi 10T - GPS - pozycja skacze, cofa się, za wolno pokazuje, "zamarza"

Xiaomi Mi 10T - GPS - pozycja skacze, cofa się, za wolno pokazuje, "zamarza"
Witam.

Mam Xiaomi Mi 10T Pro - i pozycja GPS "zamarza" podczas korzystania z nawigacji.
Objawia się to tym, że podczas jazdy samochodem lub gdy idę pieszo to pozycja lokalizacji GPS po prostu jakby blokuje się. Sprawdzałem na GPStest i wygląda to tak, że pozycja GPS zamarza/blokuje się, satelity pokazuje aktywne (ale nie zmieniają się) do tego jak jadę np. 40km/h i zatrzymam się to dalej nawigacja pokazuje te 40km/h i  godzina (sekundy) nie aktualizują się w GPS.

Samą pozycję GPS wykrywa bardzo dobrze, reset AGPS czy np. czyszczenie cache GoogleMaps nie pomaga. Czasami pomoże zrestartowanie telefonu, czasami sama pozycja się odblokuje. Mysłałem, że to może problem z mapami, ale wszystkie mapy wariują i na aplikacjach do testowania GPS też jest problem taki jaki opisałem.

W praktyce jadąc na dowolnej mapie np. GoogleMaps - pozycja wariuje, cofa się/skacze do przodu/ do tyłu, źle pokazuje lub reaguje z ogromnym opóźnieniem.

Zauważyłem, że jeżeli wyłączę "lokalizacja" w menu - to wtedy też wszystkie satelity/pozycja/godzina/prędkość blokuje się (czyli podobnie jak podczas tego problemu, że się sam blokuje GPS kiedy chce), ale w tym przypadku to ja wymuszam wyłączenie lokalizacji. To tak zauważyłem przez przypadek akurat.

Ktoś może ma podobny problem?
Pozdrawiam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: Xiaomi Mi 10T - GPS - pozycja skacze, cofa się, za wolno pokazuje, "zamarza&q...
Jeśli przywrócenie ustawień do fabrycznych nie pomoże to prawdopodobnie uszkodzony moduł GPS.
"Świat zwariował, a ludzie zdurnieli"

System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne