Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Z którego BTS korzysta Aero2?

Z którego BTS korzysta Aero2?
Witam,
Za 2 miesiące kończy mi się umowa z orange (na szczęście)
Przeszukałem bardzo dużo ofert dostawców lokalnych jak i tych na cały kraj i niestety żadnej nie ma dla mnie.
Problem w tym że nie ma lini telefonicznej i żaden nie chce się podjąć podciągnięcia kabli (kiedyś była propozycja z orange że jeżeli 7 rodzin weźmie usługi u nich to położą kable... ale chyba się rozmyślili bo po jakimś czasie jak pytałem się ponownie o linie tel to mówili że nie ma możliwości..)
Drugi problem polega na tym że na wszystkich mapkach u lokalnych dostawców jak i tych większych typu Orange wg mapek zasięg nie dosięga mojej miejscowości a jestem pomiędzy 2 BTSami (odległość od jednego 6km a od drugiego 3km).

Ponad rok korzystam z Aero2 i zasięg czasami wskazuje 98% HSPA+ czasami 23% HSPA+ i mam pytanie jak sprawdzić z którego BTSa korzysta modem w którym jest karta Aero2?

Przykładowo jest sieć YY (nie bede reklamował) która udostępnia neta i ma dwa nadajniki na BTS w dwóch miejscach 6km ode mnie i 3km i wg mapek żaden mnie nie dosięga jak Aero2 korzysta z tych samych BTSow to powinien zasięg być taki sam jak z tej sieci YY? I wtedy mapki mogą się mylić czy np. nadajniki z jednej sieci są o mniejszej częstotliwości a inne o większej? (nie wiem czy dobrze to nazwałem.. mały bełkot)
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Z którego BTS korzysta Aero2?
(06.09.2013, 16:21)DiCar napisał(a): jak sprawdzić z którego BTSa korzysta modem w którym jest karta Aero2?

Przykładowo jest sieć YY (nie bede reklamował) która udostępnia neta i ma dwa nadajniki na BTS w dwóch miejscach 6km ode mnie i 3km i wg mapek żaden mnie nie dosięga jak Aero2 korzysta z tych samych BTSow to powinien zasięg być taki sam jak z tej sieci YY? I wtedy mapki mogą się mylić czy np. nadajniki z jednej sieci są o mniejszej częstotliwości a inne o większej? (nie wiem czy dobrze to nazwałem.. mały bełkot)

1. Podaj LAC i CID stacji (spisz z oprogramowania modemu, do której stacji jesteś podłączony) to napiszę Ci który to nadajnik.

2. Aero2 jest na UMTS 900 (HSPA+), a sygnał jest rozsyłany ze stacji Plusa (nawet tych samych anten). Będąc w Plusie możesz korzystać ze stacji Aero2. Sygnał jest podobny do GSM 900, jednak nie identyczny. Czasem siła może być inna od 3G (w UMTSie dochodzi cell breathing).

Mapki bardzo często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Co do sygnału, wszystko zależy od częstotliwości (2100, lub 900 - jeśli chodzi o 3G), azymutu anten i od sprzętu który jest zainstalowany na stacji (polaryzacja anteny, jaki sprzęt jest w kontenerze).
w oprogramowaniu to znalazłem (internet jest połączony cały czas):
LAC Code: 4A39

a jeśli chodzi o CID to za bardzo nie wiem które.
Powyżej LAC Code jest "Cell ID" i tam są 4 litery/cyfry
a w drugiej zakładce "Sim/Usim" jest ICCID to które podać? Czy żadne z tych?
Oprogramowanie to Mobile Partner.
LAC w Aero2 to najczęściej 19001 (nowsze stacje). Niestety, potrzebuje CID. Ewentualnie napisz mi gdzie i na której ulicy mieszkasz (jak nie chcesz tego podawać publicznie, to wyślij mi PW).
To teraz już wszystko wiem Wesoły
Dziękuje za profesjonalną odpowiedz na pytania Wesoły
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
jak sprawdzic do ktorego btsz jakich stacji kozysta aero2z jakich anten korzysta aerojak sprawdzić btsjak sprawdzic ktory nadajnik aero2 podłączonyz jakiego oprogramowania korzystaja stacje diagnostycznejak sprawdzic btsjak sprawdxic bts na androidzieareo2 btsaero2 jak sprawdzic z którego bts