Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Z wordpress.com na .org + porady dla zielonego

Ściana  Z wordpress.com na .org + porady dla zielonego
Witam.
Moje doświadczenie ze stworzeniem stron jest marne. Posiadam taką oto stronę na wordpress.com https://dzikitw.wordpress.com/.
I oto moje pytanko.
Czy da się przenieść z .com na .org ? I czy wtedy też moja strona będzie kończyć się wordpress.org ?
Czytając tutaj uświadomiłem sobie, że potrzebuje jeszcze hostingu.
Jaki polecacie ? By można było tam wrzucić stronę zrobioną w wordpress.org oraz z brakiem reklam. A jak byłby jakiś zwykły link .pl czy tam z jakimś skrótem xxx.pl to by było cudnie.

A jeśli jest jakiś tani hosting z możliwością zapłacenia SMS lub paysafecard.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Z wordpress.com na .org + porady dla zielonego
Czekam na pomocKwaśny
Nie podbijamy wątków. Jak ktoś będzie znał odpowiedź, i będzie chciał, to odpowie.
Pozdrawiam.
Ajgor
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Z tego co widzę to aktualnie korzystasz z subdomeny wordpress. Nie da się tego zmienić o ile serwis WP nie udostępnia ci takiej możliwości. Jeżeli posiadałbyś wykupioną domenę i przekierował ja na hosting z plikami strony www to jak najbardziej możesz końcówkę zmieniać na tą którą wykupisz. Np. Wykupisz xxx.pl lub xxx.org to po przekierowaniu taką własnie będziesz miał.
Ja polecam hosting mintshost.pl
Sam posiadam tam 2 serwery na www i jestem zadowolony.
Życie jest kruche. Szanujmy ten dar.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
Zacznijmy od wyjaśnienia dwóch pojęć:
  1. WordPress (ten dostępny na wordpress.org) - skrypt blogowy, który można zainstalować na swoim hostingu, pod swoją domeną,
  2. Wordpress.com - platforma blogowa oparta o WordPressa i świadczona w formie usługi.
Cytat:Czy da się przenieść z .com na .org ? I czy wtedy też moja strona będzie kończyć się wordpress.org ?

Da się przenieść. Wpierw wchodzisz do panelu administracyjnego na swoim blogu na Wordpress.com i kolejno:
  1. przechodzisz do zakładki Narzędzia (Tools) -> Eksport (Export),
  2. wybierasz bezpłatną opcję Export,
  3. pozostawiasz zaznaczoną domyślnie opcję Wszystkie wpisy (All content) i klikasz na Pobierz plik eksportu (Download Export file), po czym zapisujesz sobie plik gdzie chcesz.
Następnie przechodzisz do panelu administracyjnego bloga zainstalowanego na własnym serwerze i kolejno:
  1. przechodzisz do Narzędzia -> Import,
  2. z listy wybierasz pozycję ostatnią (WordPress),
  3. otworzy się okienko wtyczki WordPress Importer - w prawym dolnym rogu masz niebieski przycisk instalacji, klikasz,
  4. w oknie ww. wtyczki, które Ci się otworzy, wybierasz sobie z ww. plik eksportu i klikasz na Upload.
Et voila! Gotowe!

Cytat:Czytając tutaj uświadomiłem sobie, że potrzebuje jeszcze hostingu.
Jaki polecacie ? By można było tam wrzucić stronę zrobioną w wordpress.org oraz z brakiem reklam. A jak byłby jakiś zwykły link .pl czy tam z jakimś skrótem xxx.pl to by było cudnie.

Tani i w miarę polecany to np. Sax.pl. W pakiecie za 55 PLN/rok (najbardziej opłacalny) dostaniesz m. in. domenę twój_adres.sax.pl.
Można też rozważyć Az.pl, który wciąż ma promocję na hosting za 48 PLN/rok. W pakiecie jest także domena twój_adres.pl, ale po roku koszty przedłużenia abonamentu są kosmiczne, więc trzeba będzie migrować gdzie indziej.

Sama domena .pl, niezwiązana lojalką z żadnym dostawcą hostingu (można ją zaparkować do dowolnego) to koszt kilkunastu PLN na pierwszy rok, z przedłużeniem na kilkadziesiąt PLN w kolejnych latach - polecam np. Premium.pl

Nie ma dobrych, darmowych hostingów. Nie spotkałem się także z żadnym, który zaoferowałby coś opłacalnego za SMS (operatorzy kasują kosmiczne prowizje). Dlaczego ludzie chcą mieć wszystko za darmo? Myślałem, że pożegnaliśmy się już z socjalizmem Język

Przy okazji - pewnie przyda Ci się także instrukcja instalacji WordPressa.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: mozilla
Dziękuje za pomoc.
Jednak chyba nici z mojego planu bo nie mam zamiaru płacić za hosting (nawet tych 40zł na rok) ze względu na to, że ta strona jest tylko pod hobby i nie zwróci mi się to (chyba, że włączę reklamy ale nie wiem czy to mi się zwróci Język)
Zostanę na razie przy wordpress.com
I takie pytanko. Teraz nazwa.pl ma promocje, 6 domen na 12 miesięcy za darmo. Czy nie da się tego połączyć z wordpress.com ?
Chodzi mi oto by zamiast dzikitw.wordpress.com było dzikitw.pl

Dziękuje za dotychczasową pomoc.
Pozdrawiam.
Za darmo nie można. To raz. Dwa - odrzuć na wstępie wszystkie promocje typu "X domen za 0 złotych", gdyż rejestracja domeny (nawet przez firmę, za pośrednictwem której ją kupujesz) bezpłatna nie jest. W efekcie po tych 12 miesiącach przyślą Ci fakturę na przedłużenie na astronomiczną kwotę.

Za darmo możesz sobie zrobić przekierowanie (po wpisaniu w pasku adresu dzikitw.pl adres "automagicznie" zmienia się w dzikitw.wordpress.com i ładuje stronę), ale to w sumie bez sensu.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: mozilla
Programy: Polecane / Nowe / Inne