Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zacinanie się komputera pod wpływem kabla sieciowego.

Zacinanie się komputera pod wpływem kabla sieciowego.
Witam. Mam połączony komputer stacjonarny z laptopem. Czasami komputer stacjonarny się zacina i żeby do odblokować muszę wypiąć kabel sieciowy od laptopa bądź komputera albo zresetować kompa stacjonarnego. Karta sieciowa w kompie jet zintegrowana w laptopie też. Problem może tkwić w kablu? Kabel jest nowy, kupiony w sklepie komputerowym.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
(Ta wypowiedź jest edytowana: Teraz przez Sam zgadnij kogo.)
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Zacinanie się komputera pod wpływem kabla sieciowego.
A masz podłączenie z internetem na tych kompach i neta udostępniasz poprzez Lan? Jeśli tak to możliwe, że nie tak jest coś podczas przesyłania danych z jednej karty sieciowej na drugą, gdyż wyjmując kabel z kompa lub laptopa zrywasz połączenie z internetem i wtedy się odwiesza. Jeśli tak jest to jedynym rozwiązaniem jakie przychodzi mi do głowy jest zakup routera który może pomoże.
Jeśli jest to tylko Lan to nie mam pomysłów i szybciej bym obwiniał zintegrowaną sieciówkę niż nowy kabel.
Tak mam zrobioną sieć:

Internet(radiówka)---->komputer stacjonarny<---kabel--->laptop

i tym kablem udostępniam Internet do laptopa. Spróbuję wpiąć jeszcze kartę sieciową na PCI do stacjonarnego i zobaczę, czy poskutkuje.
może być problem z zerowaniem zasilaczy, jesli mozesz to na którymś gniazdku odwróć wtyczkę zasilającą do gniazdka 230 V, zapewne na laptopie możesz to zrobić.
Sprawdź czy to samo dzieje sie na laptopie, kiedy działa z baterii.
To często pomaga.
Masz pytanie albo problem z komputerem, internetem i nie dostałeś odpowiedzi ? Daj znać na GG:4625367, zajmę się Twoim problemem. Jeśli będzie skomplikowany to możemy się umówić na zdalną albo osobistą naprawę płatną.
(26.11.2008, 12:42)ciastex napisał(a): może być problem z zerowaniem zasilaczy, jesli mozesz to na którymś gniazdku odwróć wtyczkę zasilającą do gniazdka 230 V, zapewne na laptopie możesz to zrobić.
Sprawdź czy to samo dzieje sie na laptopie, kiedy działa z baterii.
To często pomaga.

odwróciłem wtyczkę w gniazdku i nie pomogłoKwaśny
dołóz do stacjonarnego dodatkową kartę LAN , może być problem ze zintegrowaną kartą
Masz pytanie albo problem z komputerem, internetem i nie dostałeś odpowiedzi ? Daj znać na GG:4625367, zajmę się Twoim problemem. Jeśli będzie skomplikowany to możemy się umówić na zdalną albo osobistą naprawę płatną.
Programy: Polecane / Nowe / Inne