Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zacinanie się komputera podczas gier i nie tylko.

RE: Zacinanie się komputera podczas gier i nie tylko.
(17.07.2012, 19:59)seyenne napisał(a): ahaa.. ok;p a co to znaczy? i co mam zrobic? czy format pomoze cos? i jak usunac te zbedne programy z autostartu?

Wystarczy je odznaczyć z tej ramki, do której "dojście" podałem:

(17.07.2012, 09:59)bjwrc8 napisał(a): Z autostartu też przydałoby się powywalać zbędne programy (Start / Uruchom / msconfig / Uruchamianie).
pozdrawiam, bjwrc8
 System operacyjny: linux Przeglądarka: opera
(17.07.2012, 19:59)seyenne napisał(a): ahaa.. ok;p a co to znaczy? i co mam zrobic? czy format pomoze cos?
Na uszkodzony dysk - nic nie pomoże (co najwyżej, można mu trochę przedłużyć żywot). Jeśli masz na nim coś ważnego, lepiej gdzieś to skopiuj.
 Przeglądarka: opera
(17.07.2012, 09:59)bjwrc8 napisał(a): Z autostartu też przydałoby się powywalać zbędne programy (Start / Uruchom / msconfig / Uruchamianie).

dzięki, wystarczyło zrobić tak, jak zasugerowałes i to wystarczylo, by gra działała płynnie. a co do youtuba, nie wiem czy to był problem wtyczki , ale wyskoczyla mi aktualizacja nowej, pobrałam i teraz też śmiga bez zacinania sięOczko
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Do czasu...
Realokowane sektory same w sobie nie "szkodzą" , aczkolwiek każdy powoduje obniżenie wydajności pracy dysku (na razie jest ich bardze mało, więc jest to niezauważalne, ale potrafią się szybko "rozmnożyć", a wtedy dysk - kaput). Natomiast niestabilne jeżeli nie zostaną realokowane, już tak (tracisz dane zapisane na nich).
(18.07.2012, 14:55)antros napisał(a): Do czasu...
Realokowane sektory same w sobie nie "szkodzą" , aczkolwiek każdy powoduje obniżenie wydajności pracy dysku (na razie jest ich bardze mało, więc jest to niezauważalne, ale potrafią się szybko "rozmnożyć", a wtedy dysk - kaput). Natomiast niestabilne jeżeli nie zostaną realokowane, już tak (tracisz dane zapisane na nich).

Istnieją dwie wersje, jedna głosi tak jak mówisz. Nieraz jednak jest tak, że dysk potrafi długo żyć z tymi realokowanymi sektorami. Z resztą od dysku jak od każdego innego urządzenia (może z wyjątkiem pamięci) nie oczekujemy wieczystej żywotności.
pozdrawiam, bjwrc8
 System operacyjny: linux Przeglądarka: opera
Atup
Ależ, ja nie neguję tego, iż dysk może z realokowanymi sektorami żyć długo. Tyle, że równie dobrze może w każdej chwili zdechnąć, więc nie zna się dnia ani godziny. To jest uszkodzenie i jeśli ma się gwarancję, zazwyczaj wystarczy tylko jeden taki sektor, aby dysk wymieniono.
BTW, sam posiadam, dość długo, takowy (z remapowanymi sektorami), ale używam go sporadycznie (jako dodatkowy dysk) i bałbym się na nim trzymać coś ważnego, a już na pewno, nie mógłby to być dysk z systemem.
mam jeszcze jeden problem. zaktualizowalam program Picasa i przy probie uruchamiania wyskakuje mi blad..o co chodzi w tym?    
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
zacinanie komputera realokowane sektorykomputer+zaczyna+się+zacinaćkomputer zaczal sie zacinacjak zniwelować zacinanie sie gierjak zniwelowac zacinanie komputerajak zlikwidować zacinanie się komputera podczas gryjak usunac zacinanie sie kompadysk powoduje zacinanie sie gier ?co wywołuje zacinanie sie gryco powoduje zacinanie komputera