Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zakup drugiej kości Pamięci RAM

Zakup drugiej kości Pamięci RAM
Witam,
Mam pytanie odnośnie zakupu drugiej kości Ram . Obecnie mam 8gb i zastanawiam się czy kupić drugie 8 GB czy 16 GB ( ale czy to ma sens). Jezeli kupie drugie 8 gb zyskam  dual channel. Czy lepiej kupic 16 Gb nie bede miał dual ale bedzie 24 GB zamiast 16 GB RAM.

Sprzet 

System WIN 10
MSI B250M PRO-VH, B250, DDR4, VGA, HDMI, mATX (Płyta główna) - obsługuje dual channel
Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB

GoodRam PLAY DDR4, 8GB, 2400MHz, CL15

Zotac GeForce GTX 1050 Ti Mini 4GB GDDR5 (128 Bit) 

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi .

Pozdrawiam

fajnytomek
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Zakup drugiej kości Pamięci RAM
A nie myślałeś, aby kupić dwie kości w Dual Channel, aby mieć 32 GB, a swoją starą 8 GB kość sprzedać? Nie wiem, jak to wyjdzie cenowo, nie mnie rozważ taką opcję. Sprawa wygląda tak w skrócie. Mając Dual Channel, będziesz miał ogólnie lepsza wydajność komputera grach czy programach. I to nawet większa wydajność kosztem większej ilości RAM w Single Channel. Także w twoim wypadku lepiej dokupić taką samą kość 8GB i mieć te 16 GB w Dual Channel. Nie mniej niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
Ogólnie zgadzam się kupować albo 8GB albo 2 razy 16GB jeśli już kupować 2 razy 16 GB to na pewno szybsze niż te 2400Mhz może w przyszłości na jakiegoś Ryzena zmieni a tam trzeba szybszych kości 3000Mhz minimum a najlepiej 3600Mhz . Ale trzeba sobie JASNO powiedzieć że nawet 32 GB tu W GRACH niewiele pomoże więc jeśli autor tak kombinuje to muszę go zmartwić wąskim gardłem jego zestawu jest procesor 2 rdzenie to na dzisiejsze gry za mało zresztą karta też nie najmocniejsza taki Cyberpank 2077 nie pójdzie płynnie nawet na Low na niej bez kombinowania nawet gdybyś autorze miał I7kę .

Uprzedzając pytanie o upgrade to niestety na tym sockecie trochę bez sensu bo tylko stare "gluty " dostępne które po latach stają się problematyczne jeśli chodzi o temperaturę . O tym mówię : https://www.youtube.com/watch?v=JkGASegVRiM 2:27 .

Takie coś masz na WSZYSTKICH intelach od 3 do częściowo 10 generacji po latach ta pasta traci właściwości i procesor zaczyna się przegrzewać im mocniejszy czy bardziej podkręcony tym oczywiście szybciej . A Delid nie jest ani łatwy ani tani ani nawet pernamentnie nie rozwiąże problemu . Więc najlepiej wymienić procesor na mocniejszy LUTOWANY a nie klejony dziś najopłacalniejsze są AMD RYZEN .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Według mnie nic dodać, nic ująć
Dziękuje za odpowiedzi.
Domyślam się ze mój PC nie jest demonem prędkości Wesoły, dlatego inwestowanie większych pieniędzy chyba mija się z celem. W takim razie dokupię druga kość 8gb do dual channel. Myślę że 3 lata i tak będę zmieniał całą "puszkę"

Temat do zamknięcia
Zdrówka Wesoły
ja bym tu w ram nie inwestował a za 3 lata to ty już w praktycznie żadne nowe gry na tym nie zagrasz :p
Puki co znowu rynek rozwalony i nic ciekawego nie idzie złożyć ale myślę że te pasowało by wcześniej .
Dołożenie ramu według mnie cudów tu nie zrobi bo ten proc tak czy siak będzie kulą u nogi .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne