Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zawiadomienie o grożeniu?

Zawiadomienie o grożeniu?
Prowadze średnia firme zajmującą się sieciami i tak wyszlo ostatnio, ze mniej kasy bylo, wiec jeszcze nie zaplacilem pracownikom za czerwiec. Dzis dostalem grozacego anonima w mailu, ze bedzie zgloszenie do Panstwojej Inspekcji Pracy. Nie mam pewnosci od kogo, ale podejrzewam po stylu pisma jedna osobe. Jesli zglosze to na policje to co moge zyskac? Jakies zadoscuczynienie za grozby i podszywanie sie pod kogos? Mogl po prostu powiedziec to na zywo, a nie w anonimy sie bawic.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
RE: Zawiadomienie o grożeniu?
(24.07.2015, 23:09)amro napisał(a): Dzis dostalem grozacego anonima w mailu, ze bedzie zgloszenie do Panstwojej Inspekcji Pracy.

Poprzez groźby karalne to wiadomość w stylu "załatwię twoją rodzinę", "będziesz miał betonowe buciki". Taka wiadomość nie jest karalna, a nawet nie wyczerpuje definicji groźby w rozumieniu prawa. A to że nadawca się nie podpisał to nic dziwnego, boi się o posadę, w sumie go rozumiem. Pracownik ma prawo zgłosić nieprawidłowości w firmie w której pracuje.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Informacja o zgłoszeniu do PIPu to nie groźba. Zadość uczynienie? Za co? Chyba nie za to, że jesteś złodziejem, który nie płaci pracownikom?
 System operacyjny: linux_fedora Przeglądarka: firefox
AtBodzio Chomik ale jakby doniosl to moglbym miec problemy. Podpisal sie, ale nie swoimi danymi, pewnie dla zmylki, a z tego co wiem to podszywanie sie jest karane.

Atkoneton cos ci sie pomylilo. Nie jestem zlodziejem, bo przeciez zaplace, ale teraz mialem wazniejsze wydatki i nie pozbede sie calej kasy. Zadoscuczynienie za donosy.

Moze po prostu powiedziec o tym innym, zeby go osmieszyc i bedziemy kwita? No bo sorry tak sie nie zachowuja dorosli ludzie.
Zatrudniłeś pracowników legalnie, podpisałeś umowę o pracę w której określiłeś warunki pracy, płacy i terminy. Zapewne umowy są standardowe więc zapłacić powinieneś do 10-go następnego miesiąca. Nie zrobiłeś tego, więc jesteś oszustem ponieważ nie wywiązałeś się z umowy. W cywilizowanym kraju inspekcja pracy złożyłaby już wniosek do sądu o zabezpieczenie finansowe wierzytelności dotyczących pracowników i zajęliby ci kasę na koncie. Ciesz się że dostałeś anonima, a nie na przykład po ryju albo bejsbolem po plecach.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
To jest umowa o dzielo, zreszta jeszcze nie podpisana za tamten miesiac, bo podpisujemy przy wyplacie. Zreszta niewazne, chodzi mi o nielojalnosc i takie prymitywne zagrywki jak anonimowe donosy.
Nam też chodzi o nielojalność. Niewypłacanie pensji i podpisywanie umowy po skończonej pracy. To że ktoś walczy o swoje to prymitywna zagrywka? Tak się nie zachowują dorośli ludzie? Tylko ja mam wrażenie że komuś w tym temacie poprzewracało się w głowie?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
a) Daj umowę o dzieło
b) podpisuj ją przy wypłacie a więc zmuszaj ludzi do pracy na czarno
c) Nie płać pracownikom
d) Dostań anonima który uprzedza o zgodnym z prawem zgłoszeniu Cię do PIP
e) Oczekuj odszkodowania od pracownika który napisał anonim.

Litości, niektórzy ludzie powinni rowy kopać a nie firmy prowadzić. Jeżeli mi byś nie wypłacił kasy za czerwiec sprawa nie wyglądałaby tak kolorowo i nie byłbym tak cierpliwy jak Twoi pracownicy. W tym masz rację - bawienie się w anonimy było prymitywne. Powinni Ci z miejsca połamać nogi albo zgłosić gdzie trzeba.
Każdy dzień bez forum to dzień stracony.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Cytat:To jest umowa o dzielo, zreszta jeszcze nie podpisana za tamten miesiac, bo podpisujemy przy wyplacie.

Brawo!

Za co jeszcze chcesz zadośćuczynienia? Odsetki ustawowe należą się pracownikom za przeterminowaną należność ... i niech pracownicy zgłoszą to gdzie trzeba.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
Jesteś kanciarzem i chcesz to zgłaszać na policję? Proszę bardzo. Zamykam ten wątek.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Skocz do: