Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zawieszanie się komputera

RE: Zawieszanie się komputera
Przelaczylem sie na integrze i teraz jestem na niej i na poczatku bylo ok, zagralem mecz w LOLa, wylaczylem komputer i poszedlem na TV, po 3 godzinach odpalilem kompa i przegladajac internet zawiesil sie, ale obraz byl. Nie moglem ruszyc myszka ani nic nacisnac na klawiaturze, a komputer sie zawiesil. Wiec chyba wychodzi na to, ze to plyta glowna szwankuje juz?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Rozumiem, że do Integry tez patrzyłeś czy nie ma aktualizacji sterownika?

Co do Radeona, to jest błąd w DZ:

Kod:
Nazwa aplikacji powodującej błąd: Radeonsoftware.exe, wersja: 10.1.2.1808, sygnatura czasowa: 0x5f5979fc
Nazwa modułu powodującego błąd: libGLESv2.dll, wersja: 5.13.0.0, sygnatura czasowa: 0x5d2cc711
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x0000000000189f3e
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xaf8
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d6976768124939
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: D:\AMD\CNext\CNext\Radeonsoftware.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: D:\AMD\CNext\CNext\libGLESv2.dll
Identyfikator raportu: 71af9bba-035d-11eb-89e4-408d5c6deb28
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: %14
Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd: %15

Nie wiem, czy ma to wpływ na problemy wyżej, ale jak pisałem reinstalacja sterownika z użyciem programu "DisplayDriver" do odinstalowania obecnego i czysta instalacja świeża sterownika.

Drugi błąd:

Kod:
Następujące sterowniki startu rozruchowego lub systemowego nie zostały załadowane:
amdkmafd
cdrom

Przy czym ten pierwszy dotyczy problemu z karta grafiki:
https://www.freefixer.com/library/file/a...sys-95208/

Więcej niczego się nie doszukałem.

Także co ja bym jeszcze zrobił... Oczywiście jeśli nie chcesz komputera oddawać na razie do serwisu.  Jeśli powyższe zbiegi z aktualizacją i reinstalacją sterowników nic nie dadzą to jeszcze re instalacja systemu. Jeśli na świeżym zaktualizowanym systemie i sterownikach nadal będą problemy, na Integrze również, to wtedy zmiana płyty głównej.
Nie mniej przedtem jeszcze dobrze by było wszystko sprawdzić na innym, markowym zasilaczu. Także, zanim się cos kupi, to w tym przypadku chyba będzie jednak oddać komputer do serwisu by mieć pewnośc.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Sprawdź pamięci bootowalną wersją memtest86+.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Wszystkie sterowniki do integry są aktualne sprawdziłem poprzez program snaildriver. Przed chwilą znów się zawiesił komputer podczas korzystania z internetu. Obraz był, ale komputer się zawiesił, a ponad to nie mogę włączyć programu Steam. Gdy chcę go odpalić, to nic nie mogę zrobić. To znaczy mogę klikać na ikonki na pulpicie albo słyszę muzykę, ktora gra, ale na przyklad nie mogę włączyć przeglądarki ani nic. Nie rozumiem. To się dzieje tylko przy odpalaniu Steama.

Sprawdziłem pamięci RAM i nie wykryto żadnego błędu. Już nie wiem co robić. Chciałbym wiedzieć czym jest spowodowany mój problem, a jedyne co wiem to, że na pewno nie jest to wina karty graficznej.

Do tego chciałem jeszcze dodać, że na integrze komputer dużo dłużej się włącza niż na karcie graficznej. Czasami na monitorze jest napisane brak sygnału i kilkunastu sekundach dopiero łapie sygnał i pojawia się napis zapraszamy i ładuje się pulpit. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale postanowiłem o tym napisać.
Nie wiem co Ci więcej doradzić... Zobacz jeszcze co da reinstalacja sterowników do integry. Na tej samej zasadzie z wcześniejszą deinstalacją obecnego sterownika programem "DIsplayDriver". Co do Steam, to problem na pewno nie ma nic wspólnego z problemami z karta graficzną. Tu reinstalacja oprogramowania. Pokaż mi jeszcze stan dysku twardego, zrób screen z programu "CrystalDiskInfo" i pokaz go na forum. Za mulenie komputera może być odpowiedzialny dysk twardy i niestabilność aplikacji czy systemu.

Można jeszcze zrobić logi z "FRST", wklej je na "pastebin.pl", wszystkie trzy po kolei i podaj tu linki do nich.
https://sites.google.com/site/twierdzaci...i-wersja-2
Wrzucam screen z programu CrystalDiskInfo.

https://zapodaj.net/1b5ae0a679d9f.png.html
Dysk wydaje się OK, aczkolwiek nie pokazałeś okna parametrów w całości, nie widać dolnych danych. Ale dysk możemy w zasadzie wykluczyć.
Programy: Polecane / Nowe / Inne