Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zestaw 2000zł-gry, nagrywanie i ew. obróbka

Zestaw 2000zł-gry, nagrywanie i ew. obróbka
Witam serdecznie. Drobna porada na temat sprzętu ;) Na start odpowiedzi na pytanka.

- Czy zamierzasz podkręcać? Jeśli będzie możliwość to tak
- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3? Nie
- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników? Raczej nie
- Czy masz coś ze starego komputera (np. obudowa, dysk i nagrywarka, proszę podać interfejs IDE/ATA lub SATA)? Stary dysk, niestety ATA(320gb, dość stary, aczkolwiek pewnie podpiął bym go dodatkowo na rzadko używane rzeczy, o ile by się dało w co wątpię)
- Jaki masz monitor (wielkość i rozdzielczość natywna)? 1440 około 20 cali, aczkolwiek podepnę pewnie jeszcze jeden w full hd nowy ;)
- Do czego wykorzystujesz komputer? Gry, montowanie filmów, modeling, animacje itp.
- Czy potrzebna ci nagrywarka (zważywszy na fakt, że system można zainstalować z pendrive)? Tak
- Jakie dodatkowe części lub peryferia potrzebujesz? Brak

Ułożyłem swoją wersję, aczkolwiek nie jest ona pewnie najlepsza, dlatego piszę o poradę, no i nie wiem czy czegoś nie zapomniałem. Jaka grafika jeśli nie ta tak aby zmieścić się z ceną ? Chciałbym aby i5 pozostało w zestawie, bo nie za bardzo mam ochotę pracować na i3 ;) Jeśli jest to konieczne, to można podrzucić cenę do 2,5tyś, ale zaznaczam że jest to tylko w na prawdę koniecznej sytuacji. Czym różni się 650ti boost 2gb od 1gb, i dlaczego jest tak mała różnica cenowa ? Co w zamian za tą grafikę, może coś z konkurencji, czy też jakaś lepsza z tej firmy ? Nie mam pojęcia jak się zmieścić, piszcie a dojdziemy zapewne do tego centrum wydajności dla całej puszki ;)

Mój zestaw: Zestaw Ad.1
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: Zestaw 2000zł-gry, nagrywanie i ew. obróbka
Niestety musisz sobie odpowiedzieć na pytanie do czego bardziej będziesz wykorzystywał komputer, do gier czy do renderingu? Nie da się w tym budżecie złożyć komputera uniwersalnego do tych dwóch zastosowań. Złożyłem taki zestaw bardziej pod te Twoje zastosowania profesjonalne:
http://www.zestaw.drunkbear.pl/?q=392.
Przydało by się, aby w takim zestawie był procesor PRZYNAJMNIEJ i5 oraz PRZYNAJMNIEJ 8 GB RAM'u, ale wtedy nie zostaje za dużo na kartę graficzną i włożyć musiałem tylko HD 7770 (a i tak zrezygnowałem z dysku SSD, który do takich zastosowań byłby bardzo rozsądnym rozwiązaniem, ale wtedy pozostaje tylko zintegrowana grafika, na której nie pograsz w nowsze produkcje).
Decyduj, albo gry, albo zastosowania profesjonalne.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Jeśli to jest bardziej pod rendering, to dorzucił bym kilka setek i była by również pod gry grafika, odwrotnie wolał bym nie próbować.
Kilka kwestii do wyjaśnienia:

1. i5 na pewno zostanie - chyba że AMD'ka się opłaca wpakować, nad tym się również zastanawiałem, co o tym sądzisz ?

2. ram chciałem jedną kostkę 8gb tak abym mógł w przyszłości dokupić drugą bo wiem że przydaje się on przy renderowaniu, aczkolwiek jeśli nie brał bym 8gb, a chwilowo 4gb(na czas kilku msc), to nie musiał bym ich kupować bo dostanę za darmo od znajomego który pracował w goodramie(max 2x2gb, ew. 4x2gb o ile jest taka opcja w płycie, lepszych ramów niż 2gb nie ma niestety). Jak sprawa tutaj wygląda ?

3. Grafika którą podałeś(7770) jest trochę gorsza od 650 Ti Boost 2gb tylko o ile gorsza ? Bo jeśli różnica nie będzie ogromna, to mogę wziąć tą słabszą i w przyszłości ew. wymienić, chodź chciałbym od razu mieć grafikę która pociągnie wszystkie gry na minimalnie średnich wymaganiach.

4. Dlaczego tak droga obudowa ? Warto czy nie, i czym się różni ?

5. Dysk twardy, tutaj jest sprawa z ssd-chciałbym go, ale cena odstrasza przy takim budżecie. A zwykły dysk od razu wziąłbym 1tb, bo różnica 40zł, a potem kupować w razie braku miejsca za kolejne 200zł nie mam ochoty.

6. Płyta główna, tańsza wersja czy po prostu tamta nie jest potrzebna, jak tutaj sprawa wygląda ? Bo jak pisałem budżet można naciągnąć, jeśli to w przyszłości miało by się przełożyć na lepsze osiągi, i możliwość rozbudowyOczko

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi. Każda porada jest mile widziana, nie musicie na wszystko odpowiadać, chodź chciałbym wiedzieć wszystko jak widać ;p
1. Można by pomyśleć nad FX'em do zastosowań profesjonalnych, ale w grach jest on dużo słabszy od i5, także moim zdaniem nie warto pchać się w AMD.
2. W tym MOBO są niestety tylko 2 sloty na pamięć RAM i rzeczywiście można by pomyśleć nad 8 GB w jednej kości, ale niestety w tym sklepie jest niedostępna i trzeba by składać zestaw w morele lub techplanet.
3. HD 7770 jest sporo gorsza od GTX 650 Ti Boost, ale jak mówię, nie zmieściłem się w budżecie. Jeśli możesz dopłacić do tego GTX'a to nie masz się nad czym zastanawiać.
4. Obudowa to nie tylko wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność, przewiewność, grubość blach, a więc jej wykonanie. Moim zdaniem nie warto schodzić poniżej Brutusa M23, który jest o 15 zł. tańszy, więc wziąłem tego Zalmana.
5. Jeśli chcesz dysk SSD to trzeba by zmienić MOBO na co najmniej:
http://drunkbear.pl/index.php?page=shop....;Itemid=99, bo tamto nie posiada SATA3.
6. Ta zaproponowana w punkcie 5 jest już spoko, jeśli nie przeszkadza Ci format micro-ATX, a więc trochę mniej złącz od ATX.
Co z płytą główną którą podawałem w pierwszym poście ? Ma 4 miejsca pod ram, tylko czy śmigać będzie 4x2gb ? Kolejna kwestia, właśnie dostałem złą informacje odnośnie wydatków(wspomniałem sobie o ubezpieczeniach i przeglądach na samochody), że nie za bardzo będę mógł sobie poszaleć z taką sumą jednorazowo, maxymalna kwota była by w granicach 1400-1500zł na jeden zakup. A kolejny byłby po około miesiącu(w tym czasie nie grał bym ani nic bym na nim nie robił poza podstawowymi czynnościami codziennymi czyli przeglądarka, może jakaś stara gierkaOczko )
SSD odpada na tą chwilę, może dokupiona w nowym roku(przy okazji mając nadzieję że stanieje)
Czy dało by radę tak po oszczędzać jak to napiszę niżej ?

1. Płyta główna o której pisałem wyżej+ram od znajomego=około 150zł zaoszczędzone
2. Nie kupowanie grafiki, którą dokupił bym w kolejnym miesiącu=oszczędność około 300-500zł. Tylko pytanie czy grafika wbudowana w tą wyżej podaną przezemnie płytę główną będzie w stanie co kolwiek pociagnąć ? Wiesz jakie ona ma parametry ?

I odnośnie sklepów, dlaczego drunkbear, a nie techplanet lub morele ? Niedoinformowany zapewne jestem, ale cóż, jakoś dowiedzieć się muszęOczko
Nie wiadomo na 100%, czy ta płyta będzie działać z tym procesorem. Techplanet twierdzi, że nie. Drunkbear i Gigabyte - że tak. Jeśli zamówisz w Drunkbear, to myślę, że się postarają, żeby działałaOczko A jak nie będzie takiej możliwości, to Cię o tym poinformują.

Co do ramu - jeśli dostaniesz za darmo od znajomego 2x2GB, to bierz :D a jak nie, to ja chętnie się nimi zaopiekuję Szczerbol

W sprawie pytania 2.: 3350p nie ma zintegrowanej grafiki, więc taka opcja nie wchodzi w grę niestety.
Jeśli chcesz tak zrobić, to proponuję coś takiego: http://www.zestaw.drunkbear.pl/?q=396
Wkładasz 2x2GB ramu od kolegi. W kolejnym miesiącu dokupujesz grafikę, sprzedajesz obecny ram, kupujesz 8GB w jednej kości. Chyba, że 4GB Ci starczy, wtedy nie musisz.

A odnośnie sklepu. Drunkbear ma dobre ceny (zestawy najczęściej wypadają tam najtaniej), dobre podejście do klienta (kontakt itp, sprawy techniczne), i zamawiając zestaw bezpośrednio z linku polecającego przyznasz mu punkty, które można wymieniać na asortyment (sam nic przy tym nie tracisz). Więc każda strona na tym zyskujeOczko
Programy: Polecane / Nowe / Inne