Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zestaw 3500 - 4000 zł z systemem

Zestaw 3500 - 4000 zł z systemem
Cześć, potrzebuję zestawu dla młodego człowieka po komunii, raczej do grania. Skrzynia + system. Budżet między 3500 a 4000 zł. Po cenach xkomowych, bo pewnie będzie tam składany. Rozważam wzięcie czegoś z 2 ręki, ale prędzej GPU, niż CPU.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Zestaw 3500 - 4000 zł z systemem
MSI B550-A PRO
439,00 zł
EVGA BR 450W 80 Plus Bronze
179,00 zł
WD 500GB M.2 PCIe NVMe Blue SN550
249,00 zł
SilentiumPC Ventum VT4 TG
219,00 zł
GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Red
364,00 zł
AMD Ryzen 5 1600 AF
519,00 zł
Łączna kwota
1 969,00 zł

Takie coś według wyceny xkoma + system + gpu ja bym widział idąc budżetowo ale z sensem :D
Jak by było więcej kasy to wiadomo zasilacz i ryzen 3600 oraz chłodzenie dodatkowe ale dałem wersje "podstawową" bo i tak wystarczająco trudno z gpu będzie ...
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Atptrick

Ale ty wiesz co się dzieje na rynku GPU dzisiaj ? Na rynku używek wcale nie jest lepiej . Osobiście polecam wziąć procesor z integrą np https://www.ceneo.pl/103645367

Kiedyś był po 800 ale brak kart graficznych i popularność integr swoje robią niestety Smutek

Za przyzwoitą kartę dzisiaj zapłacisz cały budżet bo to co kosztowało 1,5k dziś kosztuje 3 tyś jeśli w ogóle JEST na stanie . a jeszcze system to ło panie daj pan spokój .

Atpieterman

Tylko co on za GPU kupi za 1000 zł starego GTXa 1050 ? RTXa 570 ? lub RTXa 2060 bez gwarancji nie wiadomo skąd jak będzie miał fart używana karta to teraz cholerne ryzyko bo kupa parchów teraz wyłazi na Allegro OLXy .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Można też nad i5 11500 intelem pomyśleć , dużo bardziej prądożerny od ryzenowskich odpowiednik ale wydajność fajna chyba ze płyta dusi go limitami mocy ... i integra dużo mocniejsza niż w poprzednich seriach choć dalej słabsza od mocniejszych wersji vega od amd . Do tego B560 płytka , Tylko bardzo dokładnie poszukać recenzji płyt bo przez niejasną definicje TDP intela dzieją się dosłownie CUDA :D

11400 odrazu ostrzegam że ma dużo słabszą integre więc średniawy sens , chyba że w naprawdę dobrej kasie ...
Też należy wiedzieć że sterowniki do tych nowych integr intela puki co mocno niedowalone są i z niektórymi grami się gryzą , w innych powodują migotanie czy inne dziwne problemy . Skala takich zdarzeń powoli spada wraz z aktualizacjami ale uznałem że wypada poinformować .
Nie pomagam.
Tak, mam świadomość tego, jakie są ceny, ale nie wiem, czy będę w stanie przekonać sponsorów do tego by poczekać. Ciężka sytuacja ze sprzętem i cenami jest minimum pół roku już, nie zapowiada się, by miało być lepiej, a dzieciak nie ma wcale komputera. Myślę ew. jeszcze by poszedł po prostu w laptopa, no ale zobaczymy. Ryzen 1600 to tak średnio coś, co mnie zadowala tutaj... Za niewiele więcej sprzedałem swojego 2700.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
Ja tylko podałem propozycję , jak ci starczy kasy i znajdziesz 2700 czy 3500x w dobrej kasie to wiadomo :D
Nie pomagam.
(06.06.2021, 13:28)ptrick napisał(a): Tak, mam świadomość tego, jakie są ceny, ale nie wiem, czy będę w stanie przekonać sponsorów do tego by poczekać. Ciężka sytuacja ze sprzętem i cenami jest minimum pół roku już, nie zapowiada się, by miało być lepiej, a dzieciak nie ma wcale komputera. Myślę ew. jeszcze by poszedł po prostu w laptopa, no ale zobaczymy. Ryzen 1600 to tak średnio coś, co mnie zadowala tutaj... Za niewiele więcej sprzedałem swojego 2700.

No to tu jest idealny ten Ryzen 4650G bo to jest właściwie Ryzen 3600 z grafiką zintegrowaną można już na tym pograć a potem w razie co kartę dołożyć : https://www.youtube.com/watch?v=jGL7DQz0VQk

Albo jak Piter mówi integra intela choć nie wiem jak ona wygląda w porównaniu z Vegą . Ceny oczywiście są niaktualne . Smutek Brak kart i komunie robią swoje .

Ale wystarczy ci budżetu na kompa z integrą i systemem . Laptopa kupisz dzisiaj z mocniejszą grafiką tak się porobiło ale tam już NIC nie wymienisz poza dyskiem i ramem a i te karty nie są jakieś wybitne za 2,3 lata taki laptop masz do wymiany bo pod gierki już się zacznie dławić o ile wytrzyma bo ze skrajnymi budżetowcami różnie to bywa .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Atptrick Może nie głupim pomysłem byłby gotowiec za 4500zł z małymi przeróbkami. Zamień ten zasilacz i dysk, obudowę SPC tę co Atpieterman09 dał i masz całkiem spoko zestaw z Ryzen 3100, GTX 1660 Super.

[Obrazek: 7a2036a242b06537.jpg]
Meshify C |MSI Z590 Tomahawk WiFii7 11700K| Be Quiet Dark Rock 4|DDR4 16GB G. SKILL Trident Z 3466Mhz|Gigabyte RTX 2070 Super OC 3X WhiteCreative Sound BlasteX AE-5 + AKG K702 + Blue Yeti| Samsung 970 EVO M.2, Samsung 850 Pro 256GB + 870 EVO 500GB|EVGA G2 750W|Gigabyte G27Q 144Hz|W10 Pro|G703 Lightspeed/Glorious D| CM Trigger| Puretrak Talent
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
No nic, będę analizował.

AtMonteCristo: Laptopa nie ulepszysz, ale za 2-3 lata sprzedasz go prawdopodobnie z mniejszą stratą, niż PC po obecnych cenach.

Attomtom: Rozważę.
Wydaje mi się że propozycja AtTomtom jest bardzo fajna , poza ciulową obudową ciężko się przywalić ... vero l3 ... w życiu bym tego nie dał ale w gotowcach i tak jeszce gorsze się pojawiają xD Może jakby się ze sklepem/producentem tego gotowca skontaktował to wtedy by się udało podmienić ten zasilacz na coś bardziej normalnego .
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne