Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zestaw Gamingowy (Stacja+Monitor+Sluchawki+Mysz+Klawiatura+Głośniki) - Limit 15tyś.

RE: Zestaw Gamingowy (Stacja+Monitor+Sluchawki+Mysz+Klawiatura+Głośniki) - Limit 15tyś.
Stare rdzenie w nowych grach to dalej będą stare rdzenie . Nie da się kolego kupić kompa "na lata " do tego bez rozbudowy nawet za 15 klocków za 5 lat ten komputer będzie tak samo stary jak ten za 5 klocków . W skrócie nowe procesory zjedzą go wydajnościowo mimo rdzeni których dziś nie wykorzysta bo technologia już będzie inna zapewne .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Zestaw Gamingowy (Stacja+Monitor+Sluchawki+Mysz+Klawiatura+Głośniki) - Limit 15tyś.
Hmm, oprócz karty graficznej i dokupienia RAMu mój i7 4790k służy mi do dziś bardzo dobrze (zakup z 2014).

Wcześniej przez 5 lat (od 2009) miałem Core 2 Quad Q6600.

Jakoś na przestrzeni ostatnich ~10 lat nie miałem zbyt wielkich problemów z zakupem kompa "na lata". Oczywiście, RAM przynajmniej raz trzeba było dokupić i kartę graficzną wymienić w miarę regularnie, ale nie było potrzeby wymieniać całej platformy, a to już całkiem sporo.

A że będą nowe technologie - no cóż, według tej logiki co roku trzeba byłoby kompa zmieniać. A nie trzeba.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Zgadza się. Procki dłużej wytrzymują ale kartę trzeba regularnie zmieniać i nic na to nie poradzisz .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Cytat:A że będą nowe technologie - no cóż, według tej logiki co roku trzeba byłoby kompa zmieniać. A nie trzeba.

A kto mówi że co roku ? Zależy jakie kto ma wymagania I7ka 4 generacji  dla wielu już będzie mało szczególnie do pracy więc nie ma co tu porównywać . Zresztą  jak kolega mówi procesory dłużej się trzymają w kartach jest kolosalna różnica . Taki Cyberpunk 2077 na średnio półkowej karcie sprzed dwóch trzech  lat ledwo robi 60 fps na LOW na nisko półkowej budżetowej z tego okresu nawet nie ma co do tej gry podchodzić w 1080p nawet na Low . Więc NIE DA się kolego złożyć kompa na 8,10 lat nic z nim nie robić pracując komfortowo i grając . Nie oszukujmy się ! A jeśli ktoś daje 15k na kompa to raczej ma też wyższe wymagania niż żeby to za parę lat "jakoś "  chodziło szczególnie jeśli ma na tym również pracować technologia idzie do przodu aplikacje potrzebują więcej zasobów gry potrzebują więcej zasobów tego nie przeskoczymy .

Moim zdaniem lepiej dziś dać 7k a za parę lat gdy już komp przestanie wystarczać sprzedać jeśli kolega ma taką awersję do rozbudowy której NIE ROZUMIEM i kupić drugi za 7,8K z tym co wtedy będzie na topie niż wydać teraz 15k a za parę lat ten komp i tak będzie co najwyżej średni .

Moim zdaniem tak jest rozsądniej ale zrobicie co zechcecie 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Nie wiem z kim się teraz kłócisz szczerze mówiąc. Przeczytaj może moje posty i uświadom sobie, że:

1. Zasugerowałem 5900x jako bardziej przyszłościową alternatywę dla 5600x. To wszystko.
2. Nigdzie nie pisałem o karcie graficznej na lata ani o kompie na 8, 10 lat. Sam wspominałem o częstych wymianach karty graficznej.

Także już dobrze, kolego Przytul

Notabene Cyberpunk 2077 ma już całkiem sensowny przyrost FPS przy 5900x w porównaniu do 5600x. Oczywiście im wyższa rozdzielczość, tym mniejsza różnica, broń boże nie chcę zaczynać kolejnej dziwacznej dysputy.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
generalnie optymalizacja Cyberpunka 2077 jest żałośnie słaba ... gra makabrycznie zabugowana ... przypomina mi się GTA IV :p
Ostatnio wychodzą buble które na reddicie łatają zwykłym HEX editem exeka gry ... np "optymalizacja" pod kompilator intela , poprawki "alokacji" Vram ... kto wie co jeszcze znajdą , bo gra nie jest zabezpieczona więc być może wyjdą niedługo fanowskie paczki poprawek tak jak do gothica lata temu :p
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
[quote='MonteCristo' pid='3911450' dateline='1607952104']
[quote]
Taki Cyberpunk 2077 na średnio półkowej karcie sprzed dwóch trzech  lat ledwo robi 60 fps na LOW na nisko półkowej budżetowej z tego okresu nawet nie ma co do tej gry podchodzić w 1080p nawet na Low . Więc NIE DA się kolego złożyć kompa na 8,10 lat nic z nim nie robić pracując komfortowo i grając .
[/quote]

No tak, ale CP2077 jest niezoptymalizowanym gniotem, który nawet nie wykorzystuje potencjału PC, a robi to dopiero po dodaniu fanowskiego patcha i zabawie z hex editorem, gdzie i tak mogłoby być lepiej. Więc jako przykład dla potwierdzenia tego co mówisz nie jest najlepszy.
AtCincio No tak niezoptymalizowany gniot a oceny na Steamie w większości pozytywne kupę ludzi w to gra . CS też jest niezoptymalizowanym gniotem OD LAT a ludzie w to grają . Jakbyś zapomniał Wiedźmin 3 też "palił " kompy w czasach kiedy wyszedł i też ludzie z drewnianymi kompami narzekali jaką to ma słabą optymalizację itp . Więc takie gadanie to wiesz prawda jest taka że większość producentów gier tych większych kładzie dzisiaj lage ( poza nielicznymi wyjątkami ) na optymalizacje gier to nie te czasy komp ci nie wyrabia kup lepszy i tyle . Nikogo nie obchodzi że jesteś polakiem i masz kompa za 1500 zł . I tak ja wiem że WSZYSTKO można zrobić też oglądam LowSpecsGamera tylko że to nie o to chodzi bo casual który pyta po forach jaki zestaw złożyć RACZEJ nie grzebie w plikach gry o ile nie jest programistą .
Inna sprawa że po mocnym grzebaniu taka gra wygląda zwykle jak kupa . A czy to naprawdę o to chodzi ?

Programy: Polecane / Nowe / Inne