Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zestaw do 3k - Karta w opisie

RE: Zestaw do 3k - Karta w opisie
kwadratowym i prostokątnym ? xD

2.5 cala to poprostu dysk na sata ... max transfery 500mb zapis i tyle samo odczyt ... realnie nawet tyle nie dobijają dyski
NVME nowszy protokół i pozwala na dużo wyższe osiągi . Tutaj przy pci 3.0 do ponad 3000mb/s , przy pci 4.0 spokojnie powyżej 5000 ... Choć fakt faktem przy pracy na dużych danych daje to efekty , przy normalnym użytkowaniu codziennym nawet te nvme pci 3.0 jest nadto i wiele osób już tutaj różnice do sata odczuwa marginalne albo i wcale potrafi nie zauważyć .
Napewno wkładając nvme w płytę mamy też 2 kable mniej do podłączenia .

Generalnie przy dzisiejszych cenach ja już bym brał NVME , a sata rozważał jedynie jako dysk dodatkowy na dane / gry / programy itd .

980 samsung będzie jak najbardziej ok ./.. Modeli jest za dużo żebym ci miał wymieniać . Unikać modeli na kościach QLC i bez pamięci cache - tzw dramless bo będzie to odczuwalne w codziennym użytku .

Zasilacz zużywa tyle prądu ile potrzebuje NA BIERZĄCO zestaw , NIE jest tak że zużywa cały czas te 500 czy 600w . Oczywiście tyle + straty , bo żaden zasilacz nie ma 100% sprawności . Właśnie o tym mówi certyfikat 80+ ... im wyższy tym mniej energii zasilacz marnuje podczas przetwarzania 230V z sieci na napięcia 3,3/5/12V używane w komputerach .

Pierwszy zasilacz dałem nie tylko mocniejszy ale i znacznie lepszy jakościowo , z dłuższą 7 lat zamiast 3 gwarancją oraz właśnie wyższym certyfikatem sprawności . 80+ gold zamiast bronze .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Dzięki za wyjaśnienie.
Mogę Cię prosić o wypisanie kilku propozycji na poniższe komponenty ? Po kilka sztuk np. 3, żebym mógł szukać na promkach, a nie tylko skupić się na jednym.
Dysk Twardy - 500gb (do 350zł aktualnie)
Dysk Twardy - 1tb (do 450zł)
Chłodzenie CPU (do 200 zł obecnie)
Zasilacz (do 400zł na dzień dzisiejszy)
Monitor już wybrałem - taki ze względu na wbudowane głośniki. AOC 27G2AE 27" 1920x1080px IPS 144Hz 1 ms, ale może masz jeszcze z 2 propozycje około 1000zł. Może akurat Twoje będą na promce. Głośniki są ważne dla mnie gdybym jakiś film oglądał czy coś.
Pozdrawiam
PS. Procka szukam Ryzen 5 3600, ale na razie nie ma promek. Wyjaśnisz proszę różnicę między OEM a "x" i bez "x"?

Moje propozycje z dzisiejszych promek to:
Dysk SSD Kingston 1TB M.2 PCIe NVMe NV1 - 369zł
Dysk SSD Nvme Kingston NV1 500GB - 169zł
Zasilacz Seasonic S12III Bronze 500W (S12III-500) - 165 zł
Chłodzenie procesora Arctic Freezer 34 eSports Czarno-szary - 109zł
chłodzenie się nie zastanawiaj i bierz fere 5 bo za cokolwiek lepszego zapłacisz prawie 2x tyle .

NV1 - shit ... już pisałem , robią to z odpadów i nawet nie ma stałej specyfikacji

Saeasonic S12 III którego wybrałeś za tą kasę świetny wybór ale to bardzo budrzetowy zasilacz no i te 500w może dać się w znaki przy rozbudowie kiedyś , jak masz więcej to bitfenix formula 650w lub seasonic core GC/GM 650 ... seasonic dłuższa gwarancja 7 lat a bitfenix cichszy pod dużymi obciążeniami ale 5 lat gwarancji . także do wyboru . Oba koło 350zł kupi

OEM to poprostu bez opakowania i chłodzenia ... że tak powiem na rynek detaliczny , ale biorąc pod uwagę że dołączane do r5 3600 chłodzenie i tak o dupe rozbić to śmiało bierz OEM jak taniej .
X w tym wypadku guzik znaczy , niby bardziej agresywny algorytm trybu turbo który u amd się nazywa precision boost overdrive . ALe to teoria i kwestia szczęścia . Szkoda kasy wywalać bez powodu .

Dyski to choćby kingston A2000 , samsung 980 , 970 evo , kingston kc2500 , pny XLR cs3030 , adata sx8200 ... tak jak mówię , tego jest bardzo dużo i nic na to nie poradzę .
Poluj co jest i najwyżej będziemy na tej podstawie wykluczać .

A co do głośników w monitorze to sobie daruj , bo 99% to totalny shit i już lepiej kup słuchawki za 100-150zł bo gwarantuje że będą znacznie lepsze ... zresztą zobacz sobie np na audiofanatyk polecane w takich niskich budrzetach .
Nie pomagam.
Takie dyski.
Patriot 512GB M.2 PCIe NVMe P300 - 199zł
WD 500GB M.2 PCIe NVMe Blue SN550 - 219zl
Ten patriot jak najbardziej ujdzie, również zupełnie sensowny budżetowy dysk .
Ten wd to dramless, kiedyś był mimo wszystko nie najgorszy w odpowiedniej cenie a dziś podmienili międzyczasie kości pamięci na inne i już nie polecam bo wydajność mocno spadła.
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Mam problem, bo kupiłem ryzen 5 5600x i mam tą płytę MSI B550m pro wifi.
Czy to jest kompatybilne ? Na początku jak odpaliłem kompa to świeciła się dioda dysku, i po 5 resetsch pali się procek, a dysk zgasł i nic się nie da zrobić.

Nie mogłem zbootwać Windowsa z pendrive i paliła się dioda dysku. I po kilku resetach pali się bez przerwy procek i nie da się nawet do biosu wejść..
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Jest kompatybilne B550 wyszło razem z Ryzenem 5600x o ile się nie myle więc nawet gdyby miała bios najstarszy powinno to działać a że ma najstarszy i tak mało prawdopodobne . Albo płyta jest uszkodzona albo proc albio z biosem coś nie tak . Obejrzyj czy piny nie pogięte jeśli wszystko fizycznie ok spróbuj przeflashować bios :

https://www.youtube.com/watch?v=MYL88wjbmbI

Poradnik postępuj dokładnie jak tam gość mówi i pamiętaj bios musi być DOKŁADNIE do twojej płyty bo to ma znaczenie czy to wersja M czy zwykła . Jeśli nic nie pomoże to płyta z procesorem na gwarancję dysk też jeśli nie masz go gdzie sprawdzić . Chociaż z uszkodzonym dyskiem i tak bios powinien się uruchomić jeśli tego nie robi znaczy żr jest coś z płytą cpu ew ramem ale błędy u ciebie wskazują na CPU albo płytę . Tak czy inaczej kompatybilne to NA PEWNO jest .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Programy: Polecane / Nowe / Inne