Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zestaw do 6000zl

RE: Zestaw do 6000zl
A mógłbyś coś zaproponować, tak aby potem dołożyć tylko kartę?
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
możliwości jest nadto ale na przykład takie coś :

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL18 (F4-3600C18D-16GVK)
328,83 zł
Zasilacz BitFenix Formula Gold 650W (BP-FM650ULAG-9R)
329,02 zł
Dysk SSD Kingston A2000 500 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (SA2000M8/500G)
242,90 zł
Obudowa SilentiumPC Ventum VT4V TG Czarna (SPC293)
229 zł
Płyta główna MSI B550M PRO-VDH
339 zł
Procesor AMD Ryzen 5 5600G, 3.9GHz, 16 MB, BOX (100-100000252BOX)
1 299 zł
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 5 Dual Fan (SPC304)
149 zł

Do zapłaty
2 916,75 zł + darmowa dostawa według cennika morele.net

można lepszą płytę głowną , większy dysk , lepiej wykonaną obudowę ... to raczej wersja minimalna ale z zachowaniem perspektyw rozwoju łącznie z rozbudową o kartę graficzną - nawet całkiem mocną , ale nie flagową bo rtx3080/3090 ja bym pod 650w nie podłączał , teoretycznie zadziała ale takie męczenie na styk to długo zasilacz może nie pociągnąć  . To tak tylko dodaje żebyśmy się zrozumieli , też nie chciałem przeginać a przez koparki i pewnie nie tylko aktualnie dobry zasilacz 750/850w jest poprostu drogi i dużo gorzej dostępny niż wersje 550-650w .

Od biedy w coś już pograsz na tej grafice zintegrowanej w połączeniu z ramem 3600mhz , wpisz sobie ryzen 5600G w youtube to zobaczysz mniej więcej co potrafi . Nawet sporo nowszych gier odpala tylko w niższych ustawieniach LUB/I niższej rozdzielczości .

WAŻNA INFORMACJA : po złożeniu i odpaleniu sprzętu należy odpalić w biosie profil XMP czyli profil ustawień pamięci bo inaczej będzie ram chodził na 2133/2400mhz i mocno zaniżał wydajność , zwłaszcza w połączeniu ze zintegrowaną kartą graficzną która nie ma swojej pamięci i korzysta z ramu . ALE nawet po dołożeniu karty i tak ma to zauważalny wpływ na wydajność zestawu .

Że tak powiem wersja "wstępna" ale co ja mam ci proponować jak nic nie powiedziałeś ani jaka wielkość obudowy , ani nawet jaki duży dysk potrzebujesz ... ale tu też zawsze można potem kolejny dołożyć dysk . Czekam na informacje to będziemy mogli jeszcze coś popoprawiać względem twoich wymagań/preferencji 
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Wielkość obudowy dowolna, dysk myślę, żeby był pojemny, bez konieczności późniejszego dokładania. Teraz mam 500 GB i zapełnił się dość szybko. Nie wiem jakie są przewidywania kiedy ewentualnie ceny kart będą normalniejsze. Zakładając, że za 6-10m to wolałbym teraz resztę wybrać najlepszą jak się da i potem tylko zmienić kartę.
Czy mogę jeszcze prosić o porady co w takim przypadku wybrać?
no myśle że te 6m to raczej optymistyczne minimum ... co będzie to nikt nie wie .
Ale ok , jak mam szaleć to podokładam tam gdzie jest sens .

Procesor AMD Ryzen 5 5600G, 3.9GHz, 16 MB, BOX (100-100000252BOX)
1 299 zł
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 5 Dual Fan (SPC304)
149 zł
Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL18 (F4-3600C18D-16GVK)
328,83 zł
Dysk SSD Kingston A2000 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (SA2000M8/1000G)
469 zł
Płyta główna Asus TUF GAMING B550-PLUS
549 zł
Obudowa be quiet! Pure Base 500DX (BGW37)
421,25 zł
Zasilacz MSI MPG A750GF 750W
489 zł

Do zapłaty
3 705,08 zł + darmowa dostawa według cennika morele.net

Takie coś pokombinowałem , podbite trochę tam gdzie widziałem sens czyli :
- zasilacz tym razem 10 lat gwarancji zamiast 5 , do tego odpinane kable i półpasywna praca oraz 750w
- lepsza płyta główna , pełny format atx , lepsza sekcja zasilania i lepsze wyposażenie
- Znacznie lepszej jakości obudowa jak i wentylatory w obudowie , jedynie NIE rozumiem czemu producent tak umieścił wentylatory z fabryki i sugeruje ten z góry przenieść na przód to będzie mniej kurzu się zbierało i lepsze temperatury będą jak już karta dojdzie .
- Oczywiście zgodnie z prośbą większy dysk 1TB

Jak masz jakieś sugestie , pytania lub dyspozycje to pisz i możemy dalej grzebać . Generalnie wszystko poszło lekko do góry ale poza grafikami nie ma tragedii bo nie są to wielkie przebitki .
Nie pomagam.
A czy w przypadku procesora lepiej brać amd czy intela? Jeżeli amd to czy nie lepiej brać Ryzen 7 ?
według mnie wybór oczywisty że amd ... pal licho że procesor nowocześniejszy ale integry amd są dużo mocniejsze na ten moment oraz mają znacznie bardziej dopracowane sterowniki . No i ceny sensownych płyt znacznie rozsądniejsze .

Ryzen 7 to 8 rdzeni ... czy ci to potrzebne wogóle ? bo pamiętaj że za mocą idzie też ilość wydzielanego ciepła więc dokładasz nie tylko do procesora ale i lepszego chłodzenia ... a wiedz też że 8 rdzeniowce aktualnej generacji zarówno u intela 11700/K jak i u amd 5800x dość mocno się grzeją ... 5700G z integrą podobno już znacznie lepiej acz też nie jestem pewny bo nie jest super popularny i nie mam zbyt wielu sztuk do odniesienia .
Dlatego dla bezpieczeństwa podałem ryzena 5600G bo raz że 500zł w portfelu na procka i trochę na chłodzeniu a dwa że jednak pobór prądu i ilość wydzielanego ciepła zauważalnie mniejsze .

Bardzo ważny dopisek G ... w wypadku amd oznacza on zintegrowaną grafikę , jest też model 5600x - co prawda mocniejszy bo ma większą ilość cache i wyższe taktowanie ALE nie ma grafiki wbudowanej .
Nie pomagam.
Ale gdyby brać 5700G, to czy byłby w miarę ok przez dłuższy czas? Zmieniam kompa bardzo rzadko, może będzie dłużej służył?
tak jak pisałem wyżej , będzie ok i można brać ale nie dam gwarancji czy nie będzie się grzał bo nie mam aż takiego doświadczenia z tymi procesorami , wiem że 5800x bardzo mocno się grzeją , niby 5700G mają niższe taktowania i obciętą pamięć cache to powinny znacznie mniej ale czy tak jest na 100% nie jestem w stanie potwierdzić . Dlatego nie chciałem ryzykować 500zł na procek dodatkowo , tym bardziej nie otrzymujac od ciebie informacji że to sprzęt do jakiejś konkretnej pracy , czy to rendering , montaż video/ audio , streaming itp itd uznałem że te 8 rdzeni ci nie potrzebne . Jak uważasz to próbuj i oby ci się udało , a w razie czego zawsze zwrócić na 14 dniowy można . Oczywiście przetestuj to czy w occt , prime95 czy innych programach obciążających żeby mieć pewność że jak przyjdzie obciążenie to nie będzie ci dobijał do 95 stopni , przegrzewać się i wyć :D
Oprócz tych 2 rdzeni również grafikę ma delikatnie mocniejszą ale tutaj nie są to jakieś wielkie różnice .

Chłodzenia wiele wydajniejszego niż fera 5 w dual fan nie kupisz jak nie wyrzucisz na nie 400+zł , pod tym względem spc pozamiatało i dopiero znacznie większe chłodzenia sobie radzą zauważalnie lepiej . Tutaj stosunek ceny i wielkości do wydajności to naprawdę miazga .
Nie pomagam.
A gdybym wybrał 5700G to płyta i chłodzenie może zostać to co proponowałeś?
I gdybym za kilka miesięcy dokupił kartę graficzną to już chłodzenia nie będę musiał zmieniać? Czy jednak będzie trzeba coś poprawić.
Przepraszam, że mam tyle pytań ale nie znam się Wesoły
Programy: Polecane / Nowe / Inne