Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zestaw do nietypowej pracy

Zestaw do nietypowej pracy
Witam!

Potrzebuję eksperckiej pomocy w doborze podzespołów i akcesoriów.

Zakupy będę robił za miesiąc, może dwa. Tylko nowe części ze sklepów, na fakturę.

Główny problem jest taki, że komputer musi chodzić płynnie przy otwartych kilkunastu - kilkudziesięciu kartach przeglądarki - prawie wszystkie w ciągłym użytku oraz kilku oknach: dysku twardego, dysku zewnętrznego, dysku micro SD, tabletu i jednocześnie otwartym ciągle Excelu, czasem Wordzie, Thunderbirdzie i sporadycznie używanym Skypie. Czasem potrzebuję poprzerzucać między dyskami jakieś pliki graficzne, PDFy, czy wideo, włączając na chwilę podgląd. Otwarte karty przeglądarki to: jedna Youtube - muzyka, dwie strony banków odświeżane automatycznie co 15 sekund, kilka stron typu bankier/stockwatch, po jednej karcie dla portali społecznościowych, jedna, dwie lub pięć ciężkich stron firmowych, np. http://grupaazoty.com i od kilku do kilkudziesięciu stron portali aukcyjnych i ogłoszeniowych. Obecnie pracuję na Operze ze względu na szybkość działania, ale wolałbym się przesiąść spowrotem na Firefoxa, na którym kiedyś mi się wygodnie operowało tymi wszystkimi kartami i zakładkami, a który stał się w pewnym momencie zbyt ciężki dla mojego laptopa. Zaczął on zwalniać, wieszać się i nawet resetować, dlatego zainstalowałem inne przeglądarki. Teraz to samo dzieje się na najszybszej jak dotąd Operze i jedynym wyjściem jest zakup nowego sprzętu.

Jeżeli chodzi o monitor i grafikę to potrzebuję bardzo dokładnego i wyraźnego ekranu, dobrze odwzorowującego kolory. Do tej pory wystarczało mi laptopowe 15 i 17 cali (ciągnąłem to na dwóch lapkach, bo jeden nie dałby rady). W razie potrzeby ściągałem zdjęcia z portali aukcyjnych i powiększałem podgląd, a nawet podłączałem się na chwilę do telewizora w salonie, ale jest to rozwiązanie czasochłonne. Wolałbym mieć wystarczająco dokładny obraz na monitorze. Zwłaszcza, że dziennie przeglądam tych zdjęć nawet setki.

Pracuję w domu, zatem nie bez znaczenia jest pobór prądu przez mój zestaw, ale akceptuję to, że wydajność potrzebuje energii jeśli nie ma innego wyjścia. Często się zdarza, że podczas pracy doglądam śpiącego dziecka, dlatego potrzebuję cichego chłodzenia, myszki i klawiatury. Myszki używałem Hama Rome, ale lepsza byłaby przewodowa i w pełni wyciszona jeśli ktoś taką może polecić.

Nigdy niczego nie podkręcałem i nie mam zamiaru, gdyż bardziej zależy mi na stabilności, na tym, żeby sprzęt służył długo i bezproblemowo, nie przegrzewał się nawet podczas upałów.

Obecnie pracuję na systemach Windows 7 i nie jestem do końca zadowolony. Wolałbym coś kompletnie bezobsługowego. Podobno sprzęt Apple da mi ten komfort, ale podejrzewam, że za porównywalny komputer zapłacę nieporównywalnie więcej. Mam rację?

Na przyszłość:

Dobrze by było gdybym mógł w przyszłości zagrać na tym zestawie w Wiedźminy, ewentualnie po jakimś upgradzie, bo lubię najwyższe detale. Planuję też nauczyć się obróbki grafiki, zdjęć i wideo w aplikacjach Adobe, ale jak dotąd nie zabierałem się za to ze względu na słaby sprzęt.

Budżet: nieokreślony. Nie orientuję się ile taki komputer może kosztować. Chcę go kupić jak najszybciej, dlatego wolałbym nie płacić za coś, czego nie potrzebuję w tym momencie. Zawsze mogę jakieś komponenty wymienić lub dokupić w przyszłości. A jak mi braknie na zaproponowany optymalny zestaw to zacznę odkładać.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, tym bardziej, że jest sporo czytania i temat trudny jak mi się wydaje.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
RE: Zestaw do nietypowej pracy
pewne jest jedno , potrzebujesz 16gb ram i ssd
co powiesz na to :

pełna kultura pracy , nadmiar mocy do gier ? można by wziąć słabszą kartę , lepszą obudowę ,większy ssd ale to jak uważasz Krzywy
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(20.06.2016, 17:19)pieterman09 napisał(a): pewne jest jedno , potrzebujesz 16gb ram i ssd
co powiesz na to :

pełna kultura pracy , nadmiar mocy do gier ? można by wziąć słabszą kartę , lepszą obudowę ,większy ssd ale to jak uważasz Krzywy

Wydaje mi się, że kupno karty graficznej w tym momencie nie bedzie do końca uzasadnione.
Autor pisze, że w przyszłości będzie dopiero grał a na teraz ważniejsza będzie cena zestawu.

Moja propozycja to:
230zł Zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W
895zł Procesor Intel Core i5-6500
289zł Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz
295zł MSI B150M PRO-VDH
105zł Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224
49zł Napęd Lite-On nagrywarka DVD-RW Czarna
303zł Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB
279zł Obudowa SilentiumPC Pax M70 Pure Black

Razem: 2445zł

Podany zestaw to takie minimum, aby pracować wydajnie.
Płytę główną zamieniłem na MSI B150M PRO-VDH bo jest o ponad 70zł tańsza, a autorowi nie potrzebny jest format ATX.
Dysk SSD na GoodRam Iridium Pro 240GB - jest bardzo opłacalny a 240GB jest bardziej przyszłościowe i tańsze.
Wybrałem obudowę SilentiumPC Pax M70 Pure Black, gdyż jest ona wyciszana i nawet na pełnym obciążeniu procesora komputer będzie praktycznie niesłyszalny.
Nie dodałem dysku HDD ponieważ nie wiem ile miejsca potrzebuje autor na swoje pliki.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
mój zestaw odchudzić o grafikę , a za to dać m70 i zasilacz na enermaxa maxpro 600 i iridum 240gb będzie jeszcze lepiej Krzywy a grafikę może najwyżej dokupić jeżeli będzie chcieć , choć ja dałem skoro wspomniał o grach Krzywy

jak już robimy pod kulturę pracy to tam ferę 3 jeszcze trzeba dodać a zasilacz na enermaxa maxpro 600 \ 500 Krzywy
Masz racje, zapomniałem o Ferze.
Jeśli autora budżet pozwoli to i Enermaxa można dodać, czemu by nie.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Dzięki wielkie za Waszą pomoc.

Gwoli rozwiania wątpliwości:
- Obecnie wykorzystuję łącznie na dwóch lapkach jakieś 300-400 GB pojemności dyskowej wliczając dwa systemy operacyjne i zainstalowane programy. W razie konieczności mogę częściej archiwizować bieżącą pracę na dysk zewnętrzny, żeby zmniejszyć bieżące zapotrzebowanie o jakieś 100 GB.
- Karty graficznej do gier i zaawansowanej grafiki nie potrzebuję na ten moment, ale chciałbym mieć możliwość dołożenia jej w przyszłości bez zbędnych kombinacji. Z tego co zrozumiałem to do wyświetlania zdjęć i wideo przy podanej przez Nelight konfiguracji nie potrzebuję karty graficznej wcale, tak?
- Jeżeli więcej RAMU i SSD zwiększy mój komfort pracy to jestem w stanie zainwestować w te komponenty więcej. Tak samo z wyciszeniem. Jest sens, czy już zacznę niepotrzebnie przepłacać?
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
zestaw który ci wyżej podano , tylko fera 3 i zasilacz na enermaxa maxpro 600 i będzie super zestaw a grafikę w razie potrzeby dokupisz Krzywy
(20.06.2016, 20:42)Tambor napisał(a): Tak samo z wyciszeniem. Jest sens, czy już zacznę niepotrzebnie przepłacać?
Jak najbardziej polecam w to zainwestować.
Pamiętaj o tej płycie głównej, tak jak napisałem.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: edge
Tutaj masz dział zestawów Wesoły
http://forum.pcformat.pl/Zestawy-komputerowe-f
Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? Listopad 2019 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Ja bez wyciszenia nie mogę się obejść, bardzo dobra sprawa.
Jeśli potrzebujesz pomocy, pisz na PW albo GG.

Programy: Polecane / Nowe / Inne