Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zestaw proponowany za 2000 zł by HardCore a BF 3.

RE: Zestaw proponowany za 2000 zł by HardCore a BF 3.
Jak będziemy robić 4 jednostki do jednego budżetu to nadejdzie taki moment, że nie będzie po co już zakładać tematów na forum Oczko My jesteśmy od tego żeby zrobić zestawy jak najbardziej optymalne. Tworzymy szkielet, a tematy tworzy się po to żeby każdy kto chce pomóc mógł skorzystać z tego szkieletu i dopasować go do potrzeb użytkowników Oczko

W tamtym miesiącu był zestaw za 1,7k - amd = wydajność, intel = możliwości rozbudowy*, wyposażenie, lepsza kultura pracy.

W tym miesiącu przycieliśmy troche intela na płycie (wcześniej był b75 pro3-m) przez co
AMD = wydajność
Intel = możliwości rozbudowy*, lepsza kultura pracy.

* - oczywiście na chwile obecną, bo am3+ to podstawka nadal wspierana i możliwe, że kolejna gen. procesorów na tej podstawce coś zawojuje na rynku.
Hyperthreading - wszystko na jego temat
http://forum.pcformat.pl/Procesory-Intel-i-HT-w-grach-t
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
A co jeśli powiem, że taki AMD 1700 nie jest najbardziej optymalny?

Dużo ludzi kupuje to co podajecie nie pytając na forum i dlatego często jest tak jak wy chcecie mimo, że druga połowa użytkowników udzielających sie w sprzęcie ma inne zdanie (w tym ja). A następna sprawa ja moge gosciowi dać w cholere argumentów, on sam gada, ze niektóre opcje z tych droższych plyt mu niepotrzebne ale i tak bierze wasz zestaw 'bo skladal hardcore'

Ciekawe dlaczego jak daje gościowi zestaw za 2500 zł ten zazwyczaj nie ma pretensji o to, że daje mu mobo bez 5.1... jak mu nie potrzebne to po co płacic?
Cytat:A co jeśli powiem, że taki AMD 1700 nie jest najbardziej optymalny?

Zaproponuj coś optymalniejszego w tej cenie. Stworzyliśmy szkielet zestawów, jeśli masz inną koncepcje/wizje tych zestawów to po to jest to forum żebyś je podał, a my żebyśmy wspólnie je z Tobą przedyskutowali. Trochę jak Cię czytam to wydaje mi się, że uważasz nas za jakiś zadufańców, który nie potrafią dyskutować. Przecież ja na każdym kroku Ci powtarzam/pisze żebyś zaproponował swoje poprawki, a ja z chęcią z Tobą będę debatował. Zrozum, że dla mnie to jest sama przyjemność dyskusji z Tobą, bo po to jest forum aby wymieniać się swoimi wizjami/poglądami. Ty się czegoś nauczysz ode mnie, ja się czegoś naucze od Ciebie - tylko w ten sposób można funkcjonować Wesoły Jedynie był przez chwile moment, że zdenerwowałeś mnie (stąd moje wypowiedzi były takie, a inne), ale nie tym, że miałeś inne poglądy ode mnie, a swoją arogancją i podejściem.

Cytat:Dużo ludzi kupuje to co podajecie nie pytając na forum i dlatego często jest tak jak wy chcecie mimo, że druga połowa użytkowników udzielających sie w sprzęcie ma inne zdanie (w tym ja). A następna sprawa ja moge gosciowi dać w cholere argumentów, on sam gada, ze niektóre opcje z tych droższych plyt mu niepotrzebne ale i tak bierze wasz zestaw 'bo skladal hardcore'

Najwidoczniej nie wyrobiłeś sobie takiego autorytetu jaki ten gość chciałby w Tobie widzieć. Ja już byłem na różnych forach i widziałem różne anomalie, czasami trzeba walczyć o autorytet, ale nie wolno się zachowywać arogancko i olewczo tak jak zrobiłeś to Ty wczoraj. Byłem kiedyś przez chwile na forumpc, przybyłem tam tylko dlatego że polecali chłam, a "ekspertami" byli ludzie niekompetentni nie mający za grosz wiedzy. Zanim zrobiłem tam porządek i otworzyłem ludziom oczy to musiałem dobry tydzień całymi dniami siedzieć i wytykać im każdy błąd, opisując i opierając o testy/dowody swoje racje. W pewnym momencie ludzie walili drzwiami i oknami do mnie na gg, nie chcieli nawet na forum tam pisać, bo widzieli, że jadę ich ekspertów na każdym kroku.

Cytat:Ciekawe dlaczego jak daje gościowi zestaw za 2500 zł ten zazwyczaj nie ma pretensji o to, że daje mu mobo bez 5.1...

Asrock B75 Pro3 względem tego gigusia co polecasz różni się nie tylko dźwiekówką 5.1, a nie kosztuje więcej niż 50 zł przez co warto do niego dołożyć Oczko
(18.02.2013, 23:29)rekyza napisał(a): Jeszcze nie poznałeś preferencji autora, a już skreśliłeś zestaw polecany przez nas

Kompa preferuję do gier. I na dźwięku mi za bardzo nie zależy, tylko szukam też czegoś co można na kolejne lata rozbudować.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
(19.02.2013, 15:59)domino221 napisał(a): Kompa preferuję do gier.

To, że do gier to ja i Dlogi się już zdążyliśmy domyśleć :D

Chodzi przede wszystkim o:
1. Kultura pracy - zależy Ci na cichej pracy komputera?
2. Poza grami będziesz na coś kładł nacisk, np obróbka grafiki/wideo?
3. Jaki masz monitor?
4. Zostaje Ci coś ze starej jednostki?
5. Jakie masz głośniki/słuchawki? ew. czy będziesz potrzebował w przyszłości od integry obsługi głośników 5.1/7.1? Wystarczy Ci stereo (2.0/2.1)?

Masz jakieś szczególne preferencje? Tym więcej napiszesz tym lepiej dopasujemy Ci zestaw Wesoły
(19.02.2013, 13:50)Dlogi16 napisał(a): Ciągle nie pojmujecie, że dla mnie jest to lipa nie tylko ze wzgledu na wydajność tylko do tego jeszcze dochodzą inne rzeczy:
- droższe płyty niż do i3, bo phenoma nie wpakujecie przecież na mobo ze słabym zasilaniem CPU
- Konieczność kupna dodatkowego chlodzenia, phenom nie jest tylko głośny - jest cholernie głośny http://www.youtube.com/watch?v=Lw04oPFqark na takim wyjcu przecież nie da sie na dłuższą mete, u siebie mam wersje demo czegoś takiego bo mój rozpędza sie 'tylko' do 5k obrotów co też przyjemne nie jest Szczerbol

droższe mobo, nowy cooler i całość wychodzi drożej niż zestaw na i3, który jest lepszy w większości gier.

Ciągle to mówie, a wy tylko o wydajności.
A mnie śmieszą ludki co polecają FXy.

Od kiedy procesor jest głośny ? Hehehe a to ciekawe ; ). Jak już to wentylator hałasuje.. No mnie śmieszą ludzie co polecają i3 ; ).
 System operacyjny: linux Przeglądarka: opera
Nie, autorytet jak ty to nazwałeś to my mamy obaj słaby na tle harda z jednego powodu - moderator, 20k postów i to, że on składa zestawy które są przyklejone. I tego nic nie zmieni bo my jesteśmy niebiescy i piszemy sobie na forum od tak tymczasem wątek z przyklejonymi jest jego. Mógłby tu sobie nawet focus wejść i napisać rozprawke na 2k słów na temat zależności cpu - gpu to i tak użytkownik posłucha harda który poda te 8 częsci.

To, że ty zrobiłeś rewolucje na forumpc to wynik tylko dlatego, że ukracałeś noobów takich jak ty a nie modów którzy tam mają wszystko w *****.
Cytat:Od kiedy procesor jest głośny ? Hehehe a to ciekawe ; )

Nie ma co się na siłę droczyć i szukać jak tu tylko kogoś dobić, bo wszyscy wiemy, że chodziło mu o chłodzenie phenoma Wesoły
(19.02.2013, 13:53)rekyza napisał(a):
Cytat:droższe płyty niż do i3, bo phenoma nie wpakujecie przecież na mobo ze słabym zasilaniem CPU
http://techplanet.pl/produkty/plyty-glow...34419.html

Cytat:- Konieczność kupna dodatkowego chlodzenia, phenom nie jest tylko głośny - jest cholernie głośny
http://techplanet.pl/produkty/wentylator...33809.html
Dokładasz 100 zł do chłodzenia - cena zestawu będzie bardzo zbliżona do zestawu opartego o i3, a za to zyskujesz cichą pracę na phenomie, czego o boxie i3 nie można powiedzieć.

Do tego sobie dolicz, że jeśli ktoś ma starą jednostkę i ją wymienia, a ma napęd na ATA ( co się niestety często zdarza ) to biorąc przykładowo tą płytę co Ci podałem od gigabyte dla am3+ ma jeszcze ten kontroler i nie musi wymieniać napędu - zaoszczędzenie średnio 60 zł.

Wystarczy myśleć Dlogi. Wszystko masz w polecanych zestawach, wystarczy umieć z nich korzystać - widzę, że u Ciebie jest z tym bidnie. Bo przecież po co masz korzystać z tego co przygotowujemy skoro wiesz lepiej? Szczerbol

Popieram Wesoły.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: opera
(19.02.2013, 16:06)~Anonim napisał(a):
(19.02.2013, 13:50)Dlogi16 napisał(a): Ciągle nie pojmujecie, że dla mnie jest to lipa nie tylko ze wzgledu na wydajność tylko do tego jeszcze dochodzą inne rzeczy:
- droższe płyty niż do i3, bo phenoma nie wpakujecie przecież na mobo ze słabym zasilaniem CPU
- Konieczność kupna dodatkowego chlodzenia, phenom nie jest tylko głośny - jest cholernie głośny http://www.youtube.com/watch?v=Lw04oPFqark na takim wyjcu przecież nie da sie na dłuższą mete, u siebie mam wersje demo czegoś takiego bo mój rozpędza sie 'tylko' do 5k obrotów co też przyjemne nie jest Szczerbol

droższe mobo, nowy cooler i całość wychodzi drożej niż zestaw na i3, który jest lepszy w większości gier.

Ciągle to mówie, a wy tylko o wydajności.
A mnie śmieszą ludki co polecają FXy.

Od kiedy procesor jest głośny ? Hehehe a to ciekawe ; ). Jak już to wentylator hałasuje.. No mnie śmieszą ludzie co polecają i3 ; ).

łapiesz za słówka jak gimnazjalista jakiś, dobrze wiesz o co chodzi. posty typu popieram też świadczą o poziomie. Poza tym w przeciwieństwie do rekyzy nie masz zadnych argumentów

post wyżej jest do rekyzy jak coś.
Cytat:noobów takich jak ty

nie zdążyłem edytować, chodzi mi o ludzi podobnych rangą na forum Szczerbol
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
kiedy zestaw by hardcore