Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zgrywanie filmu (problem Kod 10)?

Sad  Zgrywanie filmu (problem Kod 10)?
Mam karte graf. Nvidia Geforce 6600. W nr. 5 PC Format było opisane jak zgrać film z kamery do komputera. Trzeba mieć zainstalowane oczywiście odpowiednie sterowniki (WDM) i je mam tylko, że w menedżeże urządzeń moje nowo dodane urządzenie jest zapisane jako: ! WDM Video Capture(universal). Po kliknięciu na właściwości tego urządzenia w jego stanie pisze: Nie można uruchomić tego urządzenia (Kod 10). Program Windows Movie Maker nie wykrywa mojej kamery, a wszystko zrobiłem tak jak było opisane w gazecie.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Zgrywanie filmu (problem Kod 10)?
Kod o takim numerze mówi:
Cytat:To urządzenie jest nieobecne w komputerze, nie pracuje poprawnie albo nie są zainstalowane dla niego wszystkie sterowniki.
Upewnij się, czy urządzenie jest prawidłowo podłączone do komputera. Jeśli to nie pomoże, zaktualizuj sterownik na zakładce Sterownik.Oczko
Sad  RE: Zgrywanie filmu (problem Kod 10)?
Tego spróbowałem już na samym początku...
Zaktualizowałeś sterowniki i doinstalowałeś te, których brakuje?
Żeby karta mogła przechwycić obraz z kamery musi być wyposażona w złącze VIVO, możliwe że twoja posiada tylko TV-OUT. Niektóre karty wyposażone jedynie w TV-OUT mają takie samo gniazdo jak VIVO (na przykład moja tak ma) i mimo że można podłaczyć do nich kabel tak jak do VIVO to nie są w stanie odbierać z niego sygnału. Możliwe że z twoją kartą jest również tak samo. Zerknij na pudełko lub do książeczki od karty i sprawdź jak jest opisana, czy jest to model VIVO czy TV-OUT, bo w tym drugim przypadku za jej pośrednictwem nie da się przechwycić obrazu z kamery.
Na kartach graf. akurat się znam. Wiem jakie w co są wyposażone.
Poddaje się, na szczęście istnieją kable USB taki kupie i przez niego zgram. Dobrze że świat nie kończy się na jednym rozwiązaniu...
Programy: Polecane / Nowe / Inne