Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Źle działający autologin.

Źle działający autologin.
Witam,
ostatnio założyłem 2 konto Administratora na moim komputerze , niestety spotkałem pewne przeciwności aby wszystko było dobrze.
Gdy włączam kompa automatyczne loguje mnie na moje pierwotne konto , próbowałem to wyłączyć grzebiąc w rejestrze , niestety moje próby poszył na nic. Gdy tylko zmieniłem wartość AutoAdminLogon na 0 , przy starcie automatycznie logowane było 2 konto. Ponadto gdy automatycznie jestem zalogowany na 2 koncie , po wylogowaniu nie widać 1 konta.
Nie mam pojęcia o co chodzi i proszę o pomoc ,za którą dziękuje z góry.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Źle działający autologin.
Korzystając z Edytora rejestru, można dodać informacje użytkownika związane z logowaniem. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie regedit, a następnie kliknij przycisk OK.
2. Zlokalizuj następujący klucz rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
3. Korzystając ze swojej nazwy konta i hasła, kliknij dwukrotnie wpis DefaultUserName, wpisz swoją nazwę użytkownika, a następnie kliknij przycisk OK.
4. Kliknij dwukrotnie wpis DefaultPassword, wpisz swoje hasło w polu danych wartości, a następnie kliknij przycisk OK.

Jeżeli wartość DefaultPassword nie istnieje, utwórz tę wartość. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:
1. W Edytorze rejestru kliknij menu Edycja, kliknij polecenie Nowy, a następnie kliknij polecenie Wartość ciągu.
2. Wpisz nazwę wartości DefaultPassword, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
3. Kliknij dwukrotnie nowo utworzony klucz, a następnie wpisz swoje hasło w polu Dane wartości.
Jeżeli nie określono ciągu DefaultPassword, system Windows XP automatycznie zmienia wartość klucza rejestru AutoAdminLogon z 1 (prawda) na 0 (fałsz), aby wyłączyć funkcję logowania automatycznego (AutoAdminLogon).
5. Kliknij dwukrotnie wpis AutoAdminLogon, wpisz 1 w polu tekstowym Dane wartości, a następnie kliknij przycisk OK.

Jeżeli wpis AutoAdminLogon nie istnieje, utwórz ten wpis. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:
1. W Edytorze rejestru kliknij menu Edycja, kliknij polecenie Nowy, a następnie kliknij polecenie Wartość ciągu.
2. Wpisz nazwę wartości AutoAdminLogon, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
3. Kliknij dwukrotnie nowo utworzony klucz, a następnie wpisz 1 w polu Dane wartości.
6. Zamknij Edytor rejestru.
7. Kliknij przycisk Start,kliknij polecenie Zamknij, kliknij przycisk Uruchom ponownie, a następnie kliknij przycisk OK.

Po ponownym uruchomieniu komputera i uruchomieniu systemu Windows XP można logować się automatycznie.

Jeżeli chcesz pominąć automatyczne logowanie, aby zalogować się jako inny użytkownik, naciśnij i przytrzymaj klawisz SHIFT po wylogowaniu lub ponownym uruchomieniu systemu Windows XP. Ta procedura dotyczy wyłącznie pierwszego logowania. Aby wymusić to ustawienie dla wylogowania w przyszłości, administrator musi ustawić jeden z następujących kluczy rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

Wartość:ForceAutoLogon
Typ: REG_SZ
Dane: 11
Można również włączyć logowanie automatyczne bez konieczności edytowania rejestru w systemie Microsoft Windows XP Home Edition i Microsoft Windows XP Professional na komputerze, który nie jest dołączony do domeny. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

1. Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom.
2. W polu Otwórz wpisz polecenie control userpasswords2, a następnie kliknij przycisk OK.

Uwaga: Jeżeli użytkownicy systemu Windows XP Home Edition usiłują wyświetlić Pomoc w oknie Konta użytkowników, żadne informacje nie są wyświetlane. Ponadto wyświetlany jest następujący komunikat o błędzie:
Nie można odnaleźć pliku Pomocy dysk:\Windows\System32\users.hlp. Sprawdź, czy plik istnieje na lokalnym dysku twardym. Jeżeli nie istnieje, musisz zainstalować go ponownie.
3. Wyczyść pole wyboru „Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło” , a następnie kliknij przycisk Zastosuj.
4. W oknie Logowanie automatyczne wpisz hasło w polu Hasło, a następnie wpisz ponownie hasło w polu Potwierdź hasło.
5. Kliknij przycisk OK, aby zamknąć okno Logowanie automatyczne, a następnie przycisk OK, aby zamknąć okno Konta użytkowników.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Nie zrozumiałeś mnie , ja chcę usunąć autologowanie.
A wpisując wartość 0 w AutoAdminLogon, nie wyświetla mi okna logowania , tylko automatycznie loguje na 2 konto.
START--URUCHOM--- wpisz control userpasswords2
Nadal nikt mnie nie rozumie , pozwólcie ,że to wytłumaczę jeszcze raz , wolno.
Na komputerze posiadam dwa profile mój i mojej siostry , oba z uprawnieniami administratora.
Gdy włączam kompa , loguje się automatycznie na mój profil (który był pierwszym na tym pc-cie)
Gdy wyłączam autologin opcją "regedit" lub chociażby za pomocą control userpasswords2 , automatycznie (bez pokazywania okna logowania) na profil mojej siostry. Ponadto gdy zaloguje automatycznie na profil mojej siostry , nie widać mojego profilu podczas gdy jest on widoczny ,gdy wyloguje się ze swojego profilu.
Czy ktoś teraz ma jakieś propozycje ?
Chodzi Ci o to, że jak włączasz komputer to nie widać Ci nazw uzytkowników, na których możęsz się zalogować, tylko loguje automatycznie Ciebie?
Ta...
może spróbuj: Start/uruchom i wpisz:
control userpasswords 2
i tam zaznacz "Aby używać tego komputera...", potem podaj nazwę i hasło użytkownika, który ma być logowany automatycznie.
Próbowałem.
Mi nie chodzi o włączenie autologwania , lecz wyłączenie.
Nadal czekam na pomoc
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
auto login windows 7