Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Złotówka coraz słabsza w stosunku do dolara

Ściana  Złotówka coraz słabsza w stosunku do dolara
Przez to paliwo nadal jest bardzo drogie.Niby cena baryłki ropy na rynkach spada a jednak cena paliwa w Polsce nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Nawet komputery są drogie  Wpieniony  Dolar jest drogi, funt równiez,o franku szwajcarskim nie wspominając.
Zastanawia mnie czy dalej tak będzie. Czy można się spodziewać ,ze cena złotego wzrośnie na dniach? 
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
RE: Złotówka coraz słabsza w stosunku do dolara
(03.08.2015, 10:21)benek34 napisał(a): Niby taka sytuacja jest niekorzystna ale jesli chodzi o eksport to ma to również swoje dobre strony. Jesteśmy o wiele bardziej konkurencyjni na rynku eksportowym.
Tylko, że Polska nie eksportuje towarów, a co najwyżej surowce. Polska nie jest niestety producentem (poza rolnictwem), więc opłacalny eksport jest dla nas średnio korzystny.

(03.08.2015, 10:21)benek34 napisał(a): Obecnie aprecjacja jest w tej sytuacji dośc korzystna.
Obecnie o aprecjacji nie ma mowy. Co najwyżej możemy mówić o deprecjacji...
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Czym różni się aprecjacja od deprecjacji? Sorry,ze się pytam ale oba pojęcia są dla mnie trochę obce.

Właśnie miałem pisać,że Polska chyba więcej importuje niż eksportuje...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aprecjacja

https://pl.wikipedia.org/wiki/Deprecjacja
Zlikwidowaliśmy niemal cały przemysł jaki istniał w PRL, więc daleko nam do rozsądnego poziomu eksportu.
Czy myślicie, że jest szansa na powrót do normalności z kursami ? $ po 3 zł, £ po 5 zł?
Muszę kupić większą kwotę (7,5k$ lub 6,5k£) i tak czekam na dobre kursy i czekam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: opera
Ja również obecnie czekam na te korzystniejsze kursy bo równiez chcialbym zakupić trochę waluty ale się nie mogę doczekać. Myślę,że w koncu to nastąpi. Na razie na pewno nie bedę kupował dolara po 3,80 albo funta po 5,90.Jeszcze rok temu jak jechałem na wakacje to kupowałem dolary po 3,11 . Kupiłem za dużo i w zeszłym tygodniu trochę sprzedałem to nawet nieźle na tym zarobiłem. Jakby człowiek wiedział to kupiłby więcej...
Wielki lament. Ja w tym roku kupowałem dolary po ponad 3.90 nawet i nie narzekałem. Fakt,nie brałem ponad 7000 dolarów,bo tylko 1000,ale i tak korzystniej niż wymiana na lokalną walutę na miejscu podczas korzystania z bankomatu.
Paliwo już dawno powinno być w granicy 4,50 za litr,a nie jest. Teraz okolice 5zł. I co zrobisz? Nic. Byłoby po 6zł to i tak byłyby w mieście korki bo ludzie by jeździli.
NOTE' uś 3 Diabelek

(21.03.2013, 19:31)666_666_666 napisał(a): Żaden gejfon nie ma racji bytu. Na pewno nie za 1200 żeby być obiektywnym*.
* - jak dla mnie to g* jest w ogóle nic nie warte...

Szczerbol
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Przy 1k$ różnica 50gr, to 500 zł więcej.
Przy 7k$, to już 3500 zł, a to dla mnie już sporo.
Najbardziej niekorzystny kurs chyba ma funt, bo blisko 1zl. Jakieś 2 lata temu kupowałem po 4,81.
 System operacyjny: android Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne