Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zmiana modemu na router.

Zmiana modemu na router.
Witam.
Dzisiaj będę zmieniał u dziadka stary modem od internetu na router TP-LINK. Moje pytania brzmi, jak to wykonać? Po prostu odłączyć modem i wpiąć kable pod router, czy może jakoś inaczej?
Pozdrawiam Wesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Zmiana modemu na router.
Brak podstawowych informacji o modelach urządzeń i dostawcy internetu.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Dostawca internetu - Neostrada (Orange) - 4 MB
Router - TP-LINK TD-W8961ND albo TD-W8951ND (nie mam go przy sobie
Niestety nie wiem jaki to modem. Jest to stary model przed dobrych kilku lat.
Kabel od modemu miast do komputera, podłączasz do tego białego wejścia "Line".
Wiem, że tam jesteście. Czuję was. Wiem, że się boicie. Boicie się nas. Boicie się zmian. Nie znam przyszłości. Nie powiem wam, jak to się skończy. Ale powiem wam, jak się zacznie. Odłożę słuchawkę i pokażę ludziom to, co przed nimi ukrywaliście. Świat bez was. Świat nie kontrolowany, bez granic i nakazów. Świat, w którym wszystko jest możliwe. Co się stanie potem, to już zależy od was.
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: chrome
I wtedy z routera podłączam kablem komputery tak?
Tak. Tylko nie wiem jaki kabel wychodzi z twojego modemu. Bo jeżeli scrossowany kabel, to podłączasz do żółtego wejścia.
Wiem, że tam jesteście. Czuję was. Wiem, że się boicie. Boicie się nas. Boicie się zmian. Nie znam przyszłości. Nie powiem wam, jak to się skończy. Ale powiem wam, jak się zacznie. Odłożę słuchawkę i pokażę ludziom to, co przed nimi ukrywaliście. Świat bez was. Świat nie kontrolowany, bez granic i nakazów. Świat, w którym wszystko jest możliwe. Co się stanie potem, to już zależy od was.
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: chrome
Z tego co pamiętam kabel ma kolor zółty, lecz nie wiem czy to jakkolwiek może Ci pomóc.

Dokładny model tego routera to TP-LINK TD-W8960N i nie posiada białego wejścia "Line". Jeżeli podłączam kabel do żółtego wejścia, internet nie chodzi. Spróbowałem także podłączyć router zamiast modemu nie łącząc ich ze sobą, internet nadal nie działa. Co w takim wypadku należy zrobić?
Czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam.
19ET68 - przeczytaj instrukcję od TD-W8960N. Patrząc na Twoje pytania można wywnioskować, że tego nie zrobiłeś ? Dlaczego ? Zamierzasz wszystko łączyć metodą prób i błędów ? W ten sposób do niczego nie dojdziesz.
TD-W8960N to modem ADSL + switch + router + WIFI, więc żadne dodatkowo urządzenie poza kartą sieciową w komputerze potrzebne nie jest.
Kartę sieciową z komputera podłączasz kablem ethernet do TD-W8960N (dajmy na to pierwsze wyjście ethernet w tym tplinku).
Konfiguracja jest opisana w instrukcji , konfiguracja pod neostradę na tym urządzeniu to pierwszy wynik z google.
http://www.orange.pl/kid,4002234817,id,4...ticle.html
Wróć proszę z konkretnymi pytaniami i ewentualnie błędami - bo 'internet nie działa' nic nam nie mówi.
Nie zapomnij także o konfiguracji WIFI, bo domyślnie jest włączone i niezabezpieczone z tego co pamiętam (w tym konkretnym modelu).
Nie odpowiadam w tematach z działu 'Bezpieczeństwo', w których brakuje pełnego zestawu logów:
http://forum.pcformat.pl/WAZNE-Jak-zaloz...ec-WAZNE-t
Jeżeli prowadziłem wątek i w nim nie odpowiadam przez 3 dni-proszę o przypomnienie na PW.
Nie pomagam na PW.
Prośba o przetestowanie aplikacji: http://forum.pcformat.pl/Prosba-o-przete...L-OpenGL-t
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: seamonkey
Właśnie podłączałem tak jak podała to instrukcja, lecz połączenia nadal nie było Wesoły
Więc teraz mam kilka pytań odnoście konfiguracji:
- gdzie mam wpisać nazwę użytkownika i hasło w konfiguracji tego danego routera (wiem gdzie go konfigurować)
- IP domyślam się, że ustawić automatyczne?

Tak, Wi-Fi jest domyślnie niezabezpieczone.
Cytat:Właśnie podłączałem tak jak podała to instrukcja, lecz połączenia nadal nie było
Między czym nie było połączenia ? Między routerem a komputerem ?
W instrukcji jest podany adres IP jaki należy wpisać w przeglądarkę, aby otworzyć stronę konfiguracyjną routera.
Jeśli strona się nie otwiera, sprawdź czy router przydzielił komputerowi adres IP, sprawdź czy usługa Klient DHCP jest włączona i ustawiony ma tryb uruchamiania na automatyczny, ewentualnie wpisz statyczny adres IP, bramę i serwer DNS w ustawieniach karty sieciowej (również podane w instrukcji, zaś serwer DNS podane były na stronie TPsy).
Cytat:- gdzie mam wpisać nazwę użytkownika i hasło w konfiguracji tego danego routera
Masz to napisane w instrukcji...poszukaj trochę.
Nie odpowiadam w tematach z działu 'Bezpieczeństwo', w których brakuje pełnego zestawu logów:
http://forum.pcformat.pl/WAZNE-Jak-zaloz...ec-WAZNE-t
Jeżeli prowadziłem wątek i w nim nie odpowiadam przez 3 dni-proszę o przypomnienie na PW.
Nie pomagam na PW.
Prośba o przetestowanie aplikacji: http://forum.pcformat.pl/Prosba-o-przete...L-OpenGL-t
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
zmiana modemu na router tp neostrada jak zmienić modem na routertd w8961nd gdzie wpisac dnsrputer i zmiana modemupo zmianie kabla na ethernet nie działa googlekonfiguracja rutera td-w8960n pod neostrade jak zmienić modem na routerjak zmienic internet na modem na internet na routerinternet z modemu na routerczy ruter tp-link td-w8951nd dzia