Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zmiana rozmiarów partycji w windows 8.

Zmiana rozmiarów partycji w windows 8.
Witam, kupiłem dziś laptopa z W8 i pierwsze co mnie zakuło w oczy to rozmiar partycji - C posiada ~480, a D ~15. Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak zmniejszyć C na koszt drugiego? Jestem laikiem pod tym względem i dziękuję za pomoc Wesoły
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Zmiana rozmiarów partycji w windows 8.
[ciach]
~kamel

Edit:
Polecam program

MiniTool Partition Wizard Home Edition
lub
EASEUS Partition Master

Znajdź sobie w "google" darmowe oba programy, robisz "resize" z partycji C z systemowej jak się domyślam oddajesz GB na partycję drugą pewnie D, wymagany będzie restart komputera i on przed zalogowaniem się systemu przerzuci" GB, sporo razy robiłem takie operację nie straciłem ani razu danych jak już klikniesz start resize, nie anuluj, nie odłączaj napięcia, niech program to dokończy, wtedy korektę możesz zrobić i ponownie przerobić, jeżeli zauważysz że niezbyt odpowiednio podzieliłeś sobie dysk.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Ok, rozumiem, ale mam jeszcze jedno pytanie. D partycja ma dopisek recovery, więc jego tykać nie będę. Więc gdzie dodać te zabrane GB z partycji C? W partycje, która ma * w nazwie?
I wypada robić kopię zapasową? Jeśli tak, to jak chętnie się dowiem Język
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: chrome
(29.12.2012, 20:23)Hoolix napisał(a): Ok, rozumiem, ale mam jeszcze jedno pytanie. D partycja ma dopisek recovery, więc jego tykać nie będę. Więc gdzie dodać te zabrane GB z partycji C? W partycje, która ma * w nazwie?
I wypada robić kopię zapasową? Jeśli tak, to jak chętnie się dowiem Język

Daj screen z programu, który wybrałeś z polecanych przeze mnie "widok dysku-partycji" tak aby wiedzieć dokładnie jakie możliwości można rozważyć z przerzuceniem GB, wtedy spróbuje Tobie pomóc znaleźć sensowne wyjście z sytuacji. Wesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Proszę Ciebie bardzo: http://i1130.photobucket.com/albums/m534...4587cd.png
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: chrome
Widzę, że kolega dostał bana :< Czy jest ktoś, kto mógłby mi z tym pomóc?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
zmiana wielkości partycji windows 8zmiana rozmiaru partycji windows 8zmiana partycji windows 8windows 8 zmiana partycjiwindows 8 zmiana rozmiaru partycjijak zmienić rozmiar partycji windows 8program do zmiany partycji windows 8program do zmiany wielkości partycji windows 8zmiana partycji w windows 8windows 8 zmiana wielkości partycji