Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zmuszenie urządzenia do łączenia się tylko do sieci 2.4GHz zamiast 5GHz w Connectbox

Scared  Zmuszenie urządzenia do łączenia się tylko do sieci 2.4GHz zamiast 5GHz w Connectbox
Cześć!

Mam taki problem: posiadam internet 500/30 od UPC z routerem Connectbox. Aktualnie nie mam innego, by tego przepiąć w bridge (chociaż rozważam zakup jakiegoś Archer'a). Niedawno kupiłem sobie na testy HomePod mini, ale niestety co kilkadziesiąt sekund urywa mi dźwięk na 2/3 sekundy. Rozwiązanie znalezione w internecie i forach, to łączenie go do sieci 2.4GHz zamiast 5GHz.

Mój router Connectbox z UPC rozgłasza obie te sieci (i chciałbym to tak zostawić). Jak mogę zmusić w routerze, by dane urządzenie łączyło się tylko do sieci 2.4GHz?

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,
D.
 System operacyjny: macos Przeglądarka: safari
RE: Zmuszenie urządzenia do łączenia się tylko do sieci 2.4GHz zamiast 5GHz w Connectbox
(29.05.2021, 16:47)DaaV napisał(a): Mój router Connectbox z UPC rozgłasza obie te sieci (i chciałbym to tak zostawić). Jak mogę zmusić w routerze, by dane urządzenie łączyło się tylko do sieci 2.4GHz?

Zmienić nazwy sieci dla jednej lub obu częstotliwości.
UPC nadaje tą samą nazwę sieci dlatego nie można wybrać 2,4GHz albo 5GHz.

Co do podpięcia routera pod Connectboxa to polecam Asusa.
Co do wyboru modelu to zależy od kwoty jaką chcesz wydać.
"Świat zwariował, a ludzie zdurnieli"

System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: Zmuszenie urządzenia do łączenia się tylko do sieci 2.4GHz zamiast 5GHz w Connectbox
Dzięki za informację AtLexan. Co do różnych nazw, nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale spróbuję w ten sposób. Zobaczymy, czy wtedy wszystkie strumieniowania muzyki będą poprawnie działać. Dodatkowo HomePod mini nie ma chyba "normalnych" ustawień Wi-Fi, tylko klonuje je z telefonu, eh...

Szkoda, że Connectbox nie pozwala zarządzać jakie urządzenie ma się łączyć do jakiej sieci. Wiesz może, czy w routerach Asusa lub Archer'ach TP-Link'a jest taka możliwość?

Co do wyboru modelu, nie szukałem jeszcze, koszt pewnie <300zł (ale jak jest coś godnego polecenia na przyszłość, to warto dopłacić - w planach mam budowanie sieci domowej z IoT, NAS'em, backupami TimeMachine itp. więc sensowny router może okazać się cennym sprzymierzeńcem).

Pozdro,
D.
(30.05.2021, 14:09)DaaV napisał(a): Co do różnych nazw, nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale spróbuję w ten sposób.

Szkoda, że Connectbox nie pozwala zarządzać jakie urządzenie ma się łączyć do jakiej sieci. Wiesz może, czy w routerach Asusa lub Archer'ach TP-Link'a jest taka możliwość?

Co do wyboru modelu, nie szukałem jeszcze, koszt pewnie <300zł

Dlaczego to nie jest najlepsze rozwiązanie?
Ustawiasz dla 2,4 GHz np.nazwę (SSID) A1 , a dla 5GHz B2 i łączysz się dowolnym urządzeniem do danej sieci.
Możesz zapisać w urządzeniu obie te sieci i to urządzenie będzie wybierało do której sieci się zalogować z tym że chyba zawsze wybiera poprzednie. Przynajmniej tak zauważyłem na smartfonach z Androidem. W Windowsie możesz ustawić kolejność. Sposób prosty i skuteczny.

Connectbox nie zarządza bo to leży w twojej gestii, zarządzanie. To Ty wybierasz do jakiej sieci ma się zalogować twoje urządzenie. Zabierasz się do tego od "D" strony.

Też mam UPC i Connectboxa dlatego polecę ci ASUS RTA-AC68U.
Możliwości duże. Praktycznie Wi-Fi w Connectboxie mam wyłączone.

Masz odblokowanego Connectboxa? Możesz go przełączyć w tryb Bridge (mostu) ?
Jeśli nie to dzwoń na infolinię UPC i rozmawiaj z konsultantem to ci go odblokuje zdalnie.
"Świat zwariował, a ludzie zdurnieli"

System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Możliwe, sprawdzę z dwiema nazwami - na razie udało mi się (tak mi się wydaje) zablokować HomePod'owi możliwość łączenia się do 5GHz i trzyma się od godziny 2.4GHz cały czas.

Ten model ASUS-a sprawdzę, wygląda dobrze! Nie mam odblokowanego Connectbox'a - jeżeli to daje tylko tryb mostu, to na razie jeszcze mi nie potrzebny, dopiero jak kupię jakiś router. Wesoły

Dzięki!
Programy: Polecane / Nowe / Inne