Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Zwiększanie pojemności partycji

Zwiększanie pojemności partycji
Chcę zwiększyć pojemność partycji w dysku wewnętrznym laptopa. W FAQ jest poradnik jak to zrobić, lecz nie odpowiada na moje pytanie.
Przed i za interesującą mnie partycją mam nieprzydzielone miejsce. Na tej partycji wybieram opcję w programie Gparted o nazwie "zmień rozmiar/przenieś". Te miejsce za mogę dodać do partycji a te miejsce przed nawet nie drgnie. Oba miejsca nieprzydzielone mają te same właściwości. Gdzie jest haczyk? Dzięki z góry za podpowiedzi!

[Obrazek: 4ae68cc8fa79bfa3gen.png]

P.S.
Miejsce nieprzydzielone przed tą partycją ma ok. 20gb a te za 1mb.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
RE: Zwiększanie pojemności partycji
Musisz przesunąć partycję, wówczas będziesz miał taką możliwość.

https://www.youtube.com/watch?v=WXtuth2cDDc
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Zwiększanie pojemności partycji
Faktycznie skorzystałem z twojej porady, czyli "spróbuj innymi programami" i za 3 programem się udało. Co ciekawe w żadnym nie chciał z tego niewykorzystanego miejsca przyłączyć do sda3 tylko z innych gotowych partycji przyłączał. Przyłączyłem z sda2 do sda3 a te niewykorzystane wróciło do sda3. W sumie na to samo wyszło.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne