Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

batman ac - stała liczba fps niezależnie od ustawień.

RE: batman ac - stała liczba fps niezależnie od ustawień.
Nie mówię o klatkach powyżej 60 tylko o klatkach powyżej możliwości odświeżania przez monitor. To że gra Ci pisze "masz 100 klatek" nic nie znaczy bo tak naprawdę ma 60-70 podczas gdy reszta oczekuje w pamięci gdyż nie może zostać wyświetlona ze względu na ograniczenia sprzętowe.

Jeżeli uważasz, że granie daje Ci jakąkolwiek wiedzę z zakresu programowania grafiki, mechaniki silników graficznych oraz działania procesorów graficznych - to faktycznie, żegnam Cię bo nie zamierzam dyskutować z kimś o zerowej wiedzy oraz nie potrafiącemu zrozumieć prostego przekazu:

1) FPS jest ograniczony przez a) sprzęt oraz b) monitor. Nawet mając sprzęt z kosmosu nie wyświetlisz 150 klatek na monitorze który może wyświetlić ich tylko 30. Jeżeli to zrobisz monitor może ulec stopniowemu uszkodzeniu ponieważ znacznie skraca to jego życie.
2) Wiele gier pokazuje wartość FPS jako wartość dostępną dla sprzętu nie biorąc przy tym pod uwagę monitora - gra pokazuje 100 klatek, ale jest to ograniczane przez monitor który wyświetla klatek np. 60-70. Dotyczy to tylko obrazu, reszta gry działa z normalną prędkością. Wyjątkiem są silniki ID Software - przeglądałem ich kod i zauważyłem że tam silniki dynamicznie dostosowują prędkość gry do ilości fpsów). Benchmark pokaże Ci że masz 100 klatek bo tyle może generować Twój sprzęt - benchmark mierzy wydajność. W grze masz natomiast klatek mniej - monitor wyświetla tylko tyle ponieważ ma takie ograniczenie mimo że sprzęt tworzy 100 klatek na sekundę. 100-60 = 40, te klatki oczekują w pamięci komputera na wyświetlenie.
3) komputer jest na tyle dobry, że zmiana ustawień nie wpływa na wydajnosć. Czemu w tej grze tak to działa a nie w innych? Bo ta gra ma taki a nie inny silnik.

To, że grasz nie daje Ci wiedzy z zakresu informatyki, sprzętu czy programowania. Przykro mi ale granie 12h na dobrę nie sprawia że coś wiesz.
Pomagam zwiększyć widoczność w sieci. Wesoły

Każdy dzień bez forum to dzień stracony.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: ie7
koleś wiesz w ogóle jaki ja mam monitor?
eizo fs 2331 i zgadnij mędrcu jakie ma on odświeżanie?

60 hz! więc nie pierdziel mi tu, że mój monitor może wyświetlić 30 klatek skoro może 60 i tak blokuje opcja v-sync.

to może powiesz mi jakim cudem może się on uszkodzić jak wchodząc w ustawienia monitora w trakcie gry dalej mam 60hz? a gram już na nim długo i nie dzieje się kompletnie nic, ale Ty jesteś najmądrzejszy.

nie rozwiązałeś mojego tematu więc nie odpisuj już więcej.
Ten windows jest tak funkcjonalny i tak ograniczony, że aż mi mowę odejmuje czasem..
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Przeczytaj jeszcze raz co Rincewind napisał, tym razem ze zrozumieniem, a się dowiesz, dlaczego to Ci może uszkodzić monitor.
(25.09.2012, 01:29)Rincewind napisał(a): Jakie masz doświadczenie w programowaniu układów graficznych by stwierdzić że to nie powoduje uszkodzeń? Zaufaj mi, mam trochę wiedzy w temacie grafiki komputerowej i mogę Ci powiedzieć krótko - może nastąpić uszkodzenie. Te rwanie właśnie jest wywołane tym że ekran sobie nie radzi z wyświetlaniem tego co przekazuje mu komputer.
[Obrazek: armacenterpl_350x19.gif]
[Obrazek: 6023.gif]

ja czytam tylko niech ten ktoś udowodni swoje wielkie doświadczenie w tym względzie to go po stopach ucałuję.

dziwne to jest, że do tej pory monitor działa i jest ok. Bardzo Wesoły
więc Ty też czytaj ze zrozumieniem co ja piszę Wesoły
Ten windows jest tak funkcjonalny i tak ograniczony, że aż mi mowę odejmuje czasem..
Rincenwind dedykuję Tobie mędrcu tę wypowiedź.

Otóż rozwiązanie mojego problemu jest bardzo proste i Ty jako wielce doświadczony w temacie grafiki komputerowej powinieneś pojąć.

Rozwiązaniem była wyłączenie opcji tylko do odczytu w plkiu bmengine.
Teraz gra reaguje na wszelkie możliwe ustawienia od rozdzielczości do AA i physx :D

Poza tym kontaktowałem się z człowiekiem o nicku Tom01 z forum MVA.
Dla Twojej informacji to forum zajmujące się profesjonalnymi monitorami.

Pytałem go z ciekawości czy gry z większą ilością klatek niż odświeżanie monitora mogą go uszkodzić Wesoły i mam dla Ciebie zaskakującą odpowiedź tego człowieka:
"wyssana z palca bzdura. Ilość fps w żadnym razie nie może uszkodzić monitora".

Nie popisałeś się chłopie..
Wpisz sobie w wyszukiwarkę "refresh rate damage monitor" i poczytaj. Wesoły Podpowiem Ci - cały czas pisałem o związku między ilością klatek a odświeżaniem monitora co może uszkodzić monitor. Jak widać nie potrafisz czytać. Wesoły

No ale pewnie ten człowiek jest w stanie podważyć wiedzę KAŻDEGO człowieka w każdym temacie i artykule który opisywał ten problem i potwierdził to co pisałem. Gratuluję radzenia się takich specjalistów, daleko zajdziesz jeżeli czarną magią jest dla nich informacja dostępna po jednym pytaniu w google. Przestańcie grać i weźcie się za coś konstruktywnego.

Proszę bardzo: https://www.google.com/search?hl=pl&...ge+monitor tak żebyś nie musiał czytać bardziej zaawansowanych rzeczy i myśleć przy dokumentacji technicznej.
Pomagam zwiększyć widoczność w sieci. Wesoły

Każdy dzień bez forum to dzień stracony.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: ie7
no tak i problem dotyczy tylko monitorów CRT, a jakbyś nie zauważył ja mam lcd i odświeżanie mam na 60hz bo innego się nie da ustawić.
Poza tym wchodząc w diagnostykę monitora podczas wyświetlania gry hulającej od 60 do 120 fps parametry mam dalej te same, więc?

i dalej ciężko Ci zrozumieć, że klatki na sekundę nie mają nic wspólnego z odświeżaniem monitora. Po prostu jeśli masz więcej klatek niż 60 to obraz Ci rwie więc po to włączasz synchronizację w pionie.

Ma to efekt tylko i wyłącznie wizualny i w żadnym razie nie zmienia odświeżania monitora w czasie rzeczywistym ani nawet urojonymWesoły

nic do Ciebie nie mam, ale to co mówisz przeczy temu iż posiadałem monitor crt i w niejedną grę już grałem na różnych ustawieniach i klatek miałem powyżej 60. To jakim cudem działa on do tej pory i ma go mój ojciec?

wiem, że gry to nie wszystko, ale skoro jesteś programistą to dlaczego ja nie będąc nim wpadłem na to co było przyczyną, a Ty tłumaczysz to w najbardziej irracjonalny sposób?
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
62 fps w grachgry blokowanie klatekjak ustawić monitor do gier fpsjak ustawić stałą liczbę fps w grachjak ustawić stałą liczbę klatek na sekunde w grachmonitor ktory wyswietli powyzej 60 fps