Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

błąd w void w borlandzie

RE: błąd w void w borlandzie
Proponuję umieścić instrukcję:
Kod:
ShowMessage(AnsiString("Wynik: ") + FloatToStr(wynik));
Jeśli się wyświetli okno z wynikiem, to by sugerowało, że wynik zapisujesz gdzieś indziej lub kontrolka jest ukryta.
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
(02.05.2015, 07:30)Chr1stian napisał(a): Tak to jest ten sam obiekt. Sprawdziłem, czy przypadkiem w tym drugim przypadku nie wyświetla mi się button od oblicz opóźnienie, ale to jest w porządku. Co więcej sprawdziłem taką opcję jak utworzenie kilku pól z wynikami dla różnych obliczeń i zmiana Visible tych elementów w zależności od tego co w danym momencie chcemy obliczyć i to też nie działa.
Ja osobiście nie widzę błędu w obliczeniach. Nie mam pojęcia dlaczego to nie chce działać. :F

Zaraz zaraz wynik w double przypisujesz do captiona? Nie powinieneś tego zamienić najpierw na napis?
Przy okazji - może lepiej wstawiaj kod w komentarz, łatwiej się odnieść, niż oglądając obrazki.
 System operacyjny: windows_2000 Przeglądarka: firefox
No nie wiem, myślałem, że tak można i zresztą w pierwszym przypadku to działa. Więc proponujesz mi zamianę tego na wyniku na Ansistring? Jak miałbym to zrobić?
"Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy" prawa Murphy'ego

Sprzęt w profilu.

Pozdrawiam Chr1stian
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
At kaczus Klasa AnsiString posiada konstruktor, który przyjmuje argument typu double.
At Chr1stian Mógłbyś napisać, co uzyskałeś po zamieszczeniu instrukcji, którą podałem 2 wypowiedzi wcześniej?
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
Dzisiaj to sprawdzę. Nie miałem do tej pory czasu.

Nadal nic się nie wyświetla, nawet to okienko, które powinno się pojawić. :F
Poradziłem sobie z problemem. Nie wiem dlaczego nie działało. Ale skopiowałem całą zawartość tego pola oblicz, usunąłem to pole i jeszcze raz wstawiłem. Tym razem zadziałało. Dzięki za chęci.
"Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy" prawa Murphy'ego

Sprzęt w profilu.

Pozdrawiam Chr1stian
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne