Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

cichy, mocny i energooszczędny komp do 2,3k

cichy, mocny i energooszczędny komp do 2,3k
Witam
Potrzebuje pomocy w dobraniu zestawu komputerowego.

- Czy zamierzasz podkręcać? Nie
- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3? tak
- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników? nie wymagane (zawsze można dokupić jakąś kartę), ale sprzydało by się by były
- Czy masz coś ze starego komputera? 4 dyski sata, ale jeden z nich chce wymienić na ssd (na system)
- Jaki masz monitor (wielkość i rozdzielczość natywna)? 22", 1680x1050
- Czy potrzebna ci nagrywarka nie
- Jakie dodatkowe części lub peryferia potrzebujesz? dysk ssd (na system i najczęściej uruchamiane programy)

Głównie potrzebuje komputera do wszystkiego, ale niestety na taki mnie nie stać.
Chodzi mi o taki, który podczas korzystania z edytora tekstu, programowania, zabawy photoshopem, podczas oglądania filmów będzie bardzo cichy i energooszczędny.
A podczas odpalenia nowej gierki (np. nadchodzące gta v czy castlevanii los2) nie dostanę rozstroju nerwowegoOczko

Procek już wybrałem - intel 3350p,
ram - 8gb byłoby fajne, albo 4gb w jednej kości (by później spokojnie dokupić),

ale jaką resztę? a szczególnie zasilacz, obudowa i chłodzenie na procka???

Pozdrawiam
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: cichy, mocny i energooszczędny komp do 2,3k
Proponuję coś takiego: http://www.zestaw.drunkbear.pl/?q=346
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Zmieniłbym SSD na A-Data Premier Pro 128gb i gpu na hd 6950.

Można też spokojnie przyciąć na obudowie biorąc Brutusa m23, a do tego płyta MSI H77MA-G43 - ze względu na usb 3.0 z przodu no i nowszy chipset.
Hyperthreading - wszystko na jego temat
http://forum.pcformat.pl/Procesory-Intel-i-HT-w-grach-t
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Wentylatory w brutusie ciche nie są, wiem z doświadczeniaOczko ale w sumie można je w biosie skręcić.
A nowszy chipset to w sumie żaden argument, funkcjonalność płyty pozostaje taka sama (w przypadku Zalmana Z5). A nawet spada, bo Z68 umożliwi delikatne OC procka.

Nie wiem czy ten 6950 jest taką dobrą propozycją, z anandtech wynika że jest mniej więcej tak samo wydajny jak 7850, który jest na poziomie Boosta.
(09.09.2013, 22:54)topol napisał(a): Wentylatory w brutusie ciche nie są, wiem z doświadczeniaOczko ale w sumie można je w biosie skręcić.

Dobre ustawienie w biosie i będzie git.

Cytat:A nowszy chipset to w sumie żaden argument, funkcjonalność płyty pozostaje taka sama (w przypadku Zalmana Z5). A nawet spada, bo Z68 umożliwi delikatne OC procka.

Natywne usb 3.0/sata3, pełnowymiarowa dźwiękówka, lepiej dopracowane stery itp itd. Oczywiście są to rzeczy mało znaczące, ale sam fakt obsługi usb 3.0 na froncie obudowy to spore udogodnienie - a różnica cenowa niewielka.

Autor nie jest zainteresowany podkręcaniem więc wydaje mi się, że te 20 zł to dobra inwestycja.

Cytat:Nie wiem czy ten 6950 jest taką dobrą propozycją, z anandtech wynika że jest mniej więcej tak samo wydajny jak 7850, który jest na poziomie Boosta.

Z tym, że ten hd 6950 jest fabrycznie wysoko podkręcony przez MSI przez co jego wydajność prawdopodobnie w większości grach przerośnie hd 7850 (który defacto jest rywalem dla boosta 2gb, a nie 1gb). Przypominam, że ten hd 6950 jest 50 zł tańszy od boosta 2gb i 20 zł tańszy od boosta 1gb, którego na pewno jest wydajniejszy.
Hyperthreading - wszystko na jego temat
http://forum.pcformat.pl/Procesory-Intel-i-HT-w-grach-t
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Cytat:Przypominam, że ten hd 6950 jest 50 zł tańszy od boosta 2gb i 20 zł tańszy od boosta 1gb, którego na pewno jest wydajniejszy.
No właśnie, a jak się pojawił, to od razu go skreśliłem jako nieopłacalnego, bo był droższyOczko
Pozostaje jeszcze kwestia energooszczędności, na której zależy autorowi, i w której Boost ma przewagę.

Co do reszty - przyznaję rację.
Po wielu trudach, czytaniach i godzinach spędzonych w poszukiwaniu ideałuOczko
co powiecie na temat tego:
Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 307,31
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera Pro HE1224 [SPC080] 88,63
Zasilacz Be Quiet! STRAIGHT POWER BQT E9-500W, 80PLUS Gold 367
Pamięć Good Ram DDR3 8 GB 1333MHZ GR1333D364L9/8G 230,00
Procesor Intel Intel Core i5-3350P 3,10 GHz (BX80637I53350P) LGA1155 669,00
Obudowa Zalman Z5 PLUS - USB3.0 - CZARNA 194,00
Dysk SSD Kingston 60GB V300 SATA3, 2.5'' MLC 7mm, (SV300S37A/60G) 229,00
karta graficzna Gigabyte GeForce GTX660 2048MB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-E (wer. OC - OverClock) (GV-N660OC-2GD) 725

W sumie wyszło ~2,8k

Czy można by było coś wymienić na tańsze odpowiedniki, ale utrzymując moc (lub lekko ja obniżając) ale utrzymując cichą prace zestawu?

Może jakaś alternatywa co do obudowy (musi pomieścić 4hdd (3 3,5" i 1 x 2,5" - ssd)?

Wiem, budżet miał się zamknąć na 2,3k, ale udało mi się uzyskać trochę więcej gotówki.

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne