Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

czy opłaca się brać te tą płytę z procesorem za 250 zł ?

czy opłaca się brać te tą płytę z procesorem za 250 zł ?
Witam
znalazłem ostatnio na tablicy(wiem, wiem OLX) płytę główną ASUS m4a77td pro z procesorem AMD athlon x3 455 za 250 zł. mój obecny sprzęt to:

Asus P5B
Intel Core 2 Duo E4500 At3.1GHz chłodzony Spartanem 922
5GB RAM DDR2 800MHz [1x1GB + 2x2GB]
Radeon HD 6450 wersja 1GB po delikatnym OC
wszystko zasilane Fortronem 450W

Wiem, karta słaba. Teraz zamierzałem ją wymienić, kiedy trafiłem na tą oferte. Opłaca się kupić, później sprzedać to co mam i kupić lepszą grafikę ? Czy lepiej zbierać na tą grafikę, a później dopiero wymienić resztę ?
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: chrome
RE: czy opłaca się brać te tą płytę z procesorem za 250 zł ?
Ja bym bardziej zainteresował się zmianą grafiki. Kręcony Core 2 Duo jeszcze trochę da radę, a twoja obecna grafika, to kawałek drewna potrafiący jedynie wyświetlać obraz. A zmiana na Athlona x3 455 + mobo za 250zł to nie jest jakaś super okazja i o wiele wydajniej na tym nie wyjdziesz - w dodatku pakowałbyś się w starszą architekturę. Poza tym musiałbyś też zmienić pamięć RAM.
Sprawy, które można wyjaśnić na forum nie załatwiam przez PW!! Zrozumiano?! || Komputery robiego

[Obrazek: K3jq35I.png]
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: czy opłaca się brać te tą płytę z procesorem za 250 zł ?
250 za procek i MoBo razem, zastanawiałem się nad tym ze względu na socket AM3... skoro jednak mówisz że core 2 duo na razie wystarczy to przy nim zostanę BTW. ta grafika gry odpala wszystkie i nawet płynnie, ale na rozdzielczości nie wyższej niż 1024x768 Szczerbol . I jestem świadom że to najgorszy komponent w tym PC, dlatego też chciałem i chcę go zmienić na coś wydajniejszego.

Dzięki za pomoc. Do zamknięcia.
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne