Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

do 10000zł bez karty graficznej, komputer do Gry VR jak i zwykłych gier oraz stream

RE: do 10000zł bez karty graficznej, komputer do Gry VR jak i zwykłych gier oraz stream
wszystko jest fajnie ale do gier 16 rdzeni ? po jakiego diabła , zanim gry tyle użyją ten procek będzie już starociem ...

według mnie kupować starocie intela i to za taką kasę jest śmieszne. ale chcesz to proszę bardzo ... Jak to mówią im więcej samobójcow tym mniej samobójcow xDDD
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: do 10000zł bez karty graficznej, komputer do Gry VR jak i zwykłych gier oraz stream
trochę odbieram to jak byś miał % od sprzedaży AMD Język i dlatego tak wlatujesz na intela albo miałeś kiedyś problem z intelem i dlatego jesteś na niego tak nastawiany bo jak oglądam jakieś testy to na wszystkim wychodzi lepiej intel Jeżeli chodzi o cenne to jest taka sama czy za AMD czy za Intela zapłacę 2000 zł

Tu Temperatury

[Obrazek: HmRgit8.png]
(28.01.2021, 20:42)detero95 napisał(a): trochę odbieram to jak byś miał % od sprzedaży AMD Język i dlatego tak wlatujesz na intela albo miałeś kiedyś problem z intelem i dlatego jesteś na niego tak nastawiany bo jak oglądam jakieś testy to na wszystkim wychodzi lepiej intel Jeżeli chodzi o cenne to jest taka sama czy za AMD czy za Intela zapłacę 2000 zł

Tu Temperatury

[Obrazek: HmRgit8.png]

Ty odbierasz tak a ja widzę że od 5 lat klepią jedno i to samo 14nm ... wydajność rdzeń w rdzeń od 6 generacji u intela stoi a jakby nie AMD i ryzeny to pewnie jeszcze długo intel by dalej 4 rdzenie klepał :D

Popatrz na pobór prądu... 16 rdzeniowy 5950x bierze ci mniej niż 8 rdzeniowy 10700K i weź pod uwagę bardzo rozbudowane tryby turbo w aktualnej i poprzedniej generacji nvidii ... tutaj też intel jest w turbo . Ryzenów 3000 i 5000 często NIE opłaca się podkręcać na tyle żyłuje je tryb turbo już z fabryki , jedynie poprawia się jego ewentualne anomalie jeżeli np za dużo napięcia wali płyta i to winduje temperatury . Szczególnie 3000 seria ale 5000 już z tym znacznie lepiej .
Dorzuć do tego pci 4.0 gdzie intel dalej tego NIE ma ... zostali w tyle i ja nic na to nie poradzę . Monopol nigdy nie jest dobry dla konsumenta , poprzednie lata mieliśmy monopol intela dzięki spektakularnej porażce amd z serią FX . Teraz dzięki ryzenom los się odwrócił i pokłosiem są wysokie ceny serii 5000 . A będzie jeszcze drożej jak intel łaskawie nie weźmie się do roboty i nie wyda jakiejś realnej konkurencji .

Nikt mi tu nie płaci ani za reklame ani nawet za siedzenie na tym forum .
Sam do niedawna i5 8400 miałem ale sprzedałem kompa w całości puki to miało wartość . Bo przy tym jaki postęp prezentuje teraz amd i jaki zastój robi intel od lat poczekał bym jeszcze rok to bym sprzedał za ułamek wartości .
Nie pomagam.
Atdetero95 Tak ja mam % od sprzedaży AMD Atpiterman09 ma % od sprzedaży jak i pół tego forum i innych też ma % od sprzedaży AMD ! Ty się dobrze czujesz ? Skoro wiesz lepiej to PO CO pytasz ? Jesteś fanboyem Intela kupuj intela nikogo to nie obejdzie ale oskarżenia o korupcję to już przesada . Słuchaj Liptona ON na pewno jest uczciwy !
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Może dlatego ze tylko na tym forum mówicie ze AMD jest lepszy a na 5 innych gdzie rozmawiałem z ludźmi, twierdza ze intel jest lepszy do tego dają dowody na to czyli różne robione testy i konkretne informacje  ?? A na tym forum piszecie tylko ze intel to staroć amd kozak i koniec Język ja mam wyjebane co będę miał w środku bo mało mnie to obchodzi ważne żeby było dobre i długi czas mi działało. nawet jak bym miał noname chińczyka który będzie zajęliście śmigać to mogę mieć. jak wiedział bym lepiej to bym nie pisał na kilkunastu forach o pomoc tak btw. Po prostu dziwi mnie to ze tylko na tym forum nagle twierdzicie inaczej od innych ludzi a nawet nie potraficie podeprzeć się testami  czymkolwiek tylko puste słowa ze no jest ***** staroć itp  

a co do ciebie AtMonteCristo  To już pisałem ci żebyś się nie wypowiadał jak w sumie nie masz nic ciekawego do powiedzenia bo wstawienia tylko komentarza po to żeby nabić sobie statystykę to słabo trochę

Edytowano
[Mod]
To czemu piszesz tutaj, skoro pisałeś już na 5 innych? Chcesz test to sobie szukasz, a nie żebrzesz po forach. https://www.youtube.com/watch?v=VDZQCcDMcfw https://www.youtube.com/watch?v=43pa3Y4Nqa8
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Niestety , sytuacja na polskich forach jest dość kiepska ... Benchmark i Pclab to zadeklarowani fanatycy intela i generalnie bardzo niemiła atmosfera ... tutaj zostało nas paru .

Przecież nawet czytając twój wykres widzisz pobór mocy że taki sam jest na 16 rdzeniowym amd i 8 rdzeniowym intelu ... amd 7nm , intel 14nm ... te 14nm ciągnie od 6gen ... a porównań masz nadto w sieci . Znajdź sobie , bo potem będziesz gadał że jestem nieobiektywny i wynajduje . 10gen vs 6gen przy tym samym taktowaniu w dowolnym programie ci wyjdzie ta sam wydajność pojedyńczego rdzenia bo poprostu NIC nie zmieniali w tej kwestii od lat . Pci 4.0 na intelu masz ? NIE masz ..
3 Argumenty na to że mają przestarzałe procki ... Także nie przesadzaj już bo podałem ci konkrety . Ale jak ci nie są na rękę to spoko :D
Ryzeny 5000 nie są idealne ale wydajność mają naprawdę solidną . Tylko że soft praktycznie stoi w miejscu i staje się wąskim gardłem ... stąd takie małe różnice pomiędzy większością nowych procków w większości gier . Poprostu soft nie jest zoptymalizowany pod mocne procki , nie umie ich wykorzystać i stąd efekt taki że czy i5 8400 , ryzen 3600 czy ryzen 5600x albo 10900k Różnic wydajności zwyczajnie nie ma . Różnice robi przedewszystkim karta .
Nie pomagam.
AtOfficer Crabtree może dlatego że wydając tyle kasy chce być pewny i zebrać rożne opinie od rożnych osób. nie wiem co w tym dziwnego to tak jakbyś poszedł szukać samochodu i kupił pierwszy lepszy bo ten pan powiedział ze jest zajebisty a ty masz zerowe pojęcie o tym.

Atpieterman09
To nie jest tak że  to co tu napisaliście mam w ***** i twierdze inaczej, po prostu mam już mętlik w głowie jak większość mi mówi tak a inni inaczej  Język Jeżeli twierdzisz ze to może wina polskiego community to przejdę z tym pytaniem na zagraniczne fora i tam tez zbiorę informacje na ten temat i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Tak w ogóle zastanawiam się czy ci co tu się wypowiadali maja tez pojęcie na temat VR bo głowienie chodzi mi o VR gry jak i gogle INDEX VALVE do tego stream na twitch. a w sumie nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Edytowano
[Mod]
Dlatego lepiej iść w Ryzena, gdyż w przypadku gry + streamów sprawiają się najlepiej. Gdybyś obejrzał to, co podrzuciłem, to byś wiedział. A z Intelem są jazdy: blokowanie OC RAMu, łatki na dziury w zabezpieczeniach obniżające wydajność, odrzucanie RMA z powodu odpalonego XMP, czasem beznadziejne możliwości upgradeu (wymóg zmiany płyty głównej na nowszą). Obecnie seria 5000 Ryzenów ma najlepszą wydajność w 1 jak i w wielu wątkach, czasem Intel się wybije w grach.
 System operacyjny: android Przeglądarka: firefox
Atdetero95

Słuchaj chłopie jak dla mnie to ty sobie możesz składać na Intelu i dowalić do tego AiO w obudowie z zabudowanym przodem . Tylko ja osobiście nie chcę tu widzieć tego zestawu bo jeszcze powiesz że ci ktoś coś takiego tu polecił . Jak ci się to będzie grzać a będzie na 100% to też radź sobie sam . Ja nie rozumiem oskarżasz nas o jakieś fanbojstwo czy łapówkarstwo nawet "bo wy % dostajecie " to co ty tu robisz ? Nikt cię na siłę nie zmusza NA PEWNO znajdzie się ktoś co ci poskłada zestaw na przestarzałym intelu z AiO będzie się świecić i będzie pompa wyła "będziesz pan zadowolony " . A z tym "nabijaniem statystyk " to mnie chłopie rozbawiłeś . :D A co to yt że ja muszę żebrać o łapki w górę jakiejś dzieciarni ilość napisanych postów nie ma NIC wspólnego z poziomem twojej wiedzy i zaskoczę cię NIC nie daje . Nie nie płacą mi za posty nie dostaje nagród kuponów zniżkowych czy barterów .
Żyjesz w innej rzeczywistości .

Żegnam
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Programy: Polecane / Nowe / Inne