Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

do 10000zł bez karty graficznej, komputer do Gry VR jak i zwykłych gier oraz stream

RE: do 10000zł bez karty graficznej, komputer do Gry VR jak i zwykłych gier oraz stream
Napisałem ci wyżej sam twierdzisz ze polskie fora są ***** jedne nastawione na only intel a inne na ADM dlatego pytanie poszło już na zagranicznych forach i zobaczymy co tam powiedzą.

I DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA WYPOWIEDZI.

Edytowano
[Mod]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: do 10000zł bez karty graficznej, komputer do Gry VR jak i zwykłych gier oraz stream
Będziesz szukał aż znajdziesz takie forum gdzie powiedzą ci to co CHCESZ usłyszeć bo ty nie szukasz porady tylko potwierdzenia SWOICH wyborów taka prawda . Twoja wola ale nie oczekuj że ci wszyscy będą przyklaskiwać .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
AtMonteCristo ty serio jesteś jakiś Zje**** ?? co ja chce usłyszeć  ? ??? jak ja nawet jednego zestawu nie złożyłem wszystko co pokazuje to ktoś mi składał z jakiegoś forum bo pisałem w poście ze jestem zielony, daje wszystkie propozycje i sprawdzam opinie który zestaw będzie najlepszy. Aktualnie mam 4 różne propozycje dwie z intelem dwie z ADM ale inne podzespoły. Jak byś czytał ze zrozumieniem to wiedziałbyś że nie zależy mi na danej Firmie tylko na wydajności i żeby komputer był przystosowany do tego co potrzebuje. Jeżeli jakiś noname chińczyk byłby lepszy do stremowania gier vr jak i gier vr to biorę chińczyka bo właśnie pod tym kontem szukam komputera.

AtMonteCristo Nie rozumiem po co sie tu jeszcze wypowiadasz jeżeli twoje wypowiedzi dalej tu nic nie wnoszą, tylko upewniają mnie w tym że jest to najbardziej toxic forum na którym miałem przyjemność przebywać i pytać o porady.

Edytowano
[Mod]
Po tym jak "prowadzisz" wątek to ja się wcale nie dziwię że kolega ma taką reakcje ...
Od początku roszczeniowo + wyskakujesz z oskarżeniami że jesteśmy opłacani . Zastanów się jak to wygląda .
Nikt tu ci nie złe nie chce . Zamiast w ten sposób denerwować ludzi poprostu pytaj bo od tego tutaj jesteśmy żeby odpowiedzieć na pytania i pomóc w podjęciu ŚWIADOMEJ decyzji .

Obejrzyj testy ryzena 5000 w wykonaniu choćby hardware unboxed czy gamers nexus , to redakcje z wieloletnią renomą . Zresztą intela też tam znajdziesz do wyboru do koloru . Pooglądaj i sobie wyrobisz jakąś opinie .
Moja jest taka że intel został z tyłu , ma przestarzałe procki a nie odstają jeszcze tak mocno w 10 generacji TYLKO dlatego że sprzęt przegonił w tym momencie już oprogramowanie i wystarczy zobaczyć choć parę gameplayów z OSD i skupić się na użyciu procka . Nawet procki "klasy" średniej nawet generacje do tyłu czyli przykładowo i5 9400F/i5 10400F/ryzen 2600x/3500x/3600, zwykle nie są w pełni używane . Wielowątkowość poszła do przodu dzięki ryzenom , ale dalej powyżej 6 rdzeni wiele gier zwyczajnie NIE potrafi wykorzystać . A wydajność 1 wątkowa w wykonaniu intela od prawie 5 lat stoi , u amd w 1 generacji ryzena pod tym względem byli mocno do tyłu , ale wraz z serią 3000 nadrobili i zegar w zegar konkurowali z intelem , 5000 już takt w takt są silniejsze . Ale to już nie są przyrosty po 20% jak w "starych" czasach czyli np przeskok lga 775 na 1156 czy 1156 na 1155 u intela ... Myślę że doszliśmy już na tyle mocno do granic krzemu że puki nie nastąpi jakaś rewolucja to na wielkie przyrosty mocy 1 rdzenia bym już nie liczył .

Zamiast wylewać żale poprostu pytaj .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
jeśli kolega tutaj szuka wydajności pojedyńczego rdzenia to i tak dalej ryzen 5800x tutaj deklasuje i7 10700k to już nie te czasy rownież też się zgadzam że wszystko poszło do oporu trzeba też przykuć uwagę że ryzen ma 2x więcej cache nie stety też jest droższy i nie bez powodu można i powiedzieć że chyba za bardzo przecenili je ale i tak wiemy jak dziś sytułacja na rynku wygląda. Kwestia softu jakiego kolega używa to też ważny aspekt, gier VR jest sporo a potrzebujemy konkretnego tytułu Język Do streamowania owszem jak najbardziej mocny procesor tutaj wchodzi w grę znowu ryzen :X
Z tego co czytam to np. VRChat nie znam się na VR ale z tego co piszą na githubie to i nawet 6 rdzeni nie wykorzystuje tak gra na pojedyńczy rdzeń pisza o rzekomym magicznym IPC i single core Język Narzekają na gpu co 1080 im za mało co jestem ciekawy może i chodzi o detale oraz najwyższy fps
Też piszę nie poprawnie po Polsku i nic wam do tego!
Skutki kupowania Zasilaczy Chińskiej produkcji SAMA:
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Drugi (vero m3): forum.pcformat.pl/Spalony-zasilacz--578317-t
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
Przy takich procesorach i takim funduszu to sprawdź z czym jest po prostu mniej problemów bo wydajność na obu platformach będzie na bardzo wysokim poziomie. Bardzo słuszna decyzja ze sprawdzeniem kilku for - będziesz miał lepsze rozeznanie.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne