Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

dobre tanie głośniki

RE: dobre tanie głośniki
Geniusy generalnie są OK. Z 2.1 to np. takie Modecomy - http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/5297283#from1215
[Obrazek: zk90.png]
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Cześć, mam podobny problem przy zakupie głośników co kolega, otóż poszukuję głośników z dobrym basem. Do dyspozycji mam około 200 złotych, ale gdyby coś naprawdę ciekawego było na rzeczy i się opłacało dołożyć to jeszcze jedną stówkę jestem gotowy wydać, czyli w sumie 300 złotych mogę na to przeznaczyć.

Ma ktoś jakieś pomysły?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Najpierw przeczytaj tematy przyklejone, potem poczytaj tematy z kilku stron tego działu, jeśli nie znajdziesz odpowiedzi napisz własny, nowy temat.

Ale diss i tak poleci:

Cytat:poszukuję głośników z dobrym basem.

Co to znaczy?

Cytat:Do dyspozycji mam około 200 złotych, ale gdyby coś naprawdę ciekawego było na rzeczy i się opłacało dołożyć to jeszcze jedną stówkę jestem gotowy wydać, czyli w sumie 300 złotych mogę na to przeznaczyć.

I co z tego? Polecamy tylko i wyłącznie sprzęt adekwatny jakościowo do ceny, więc jeśli dokładasz 100zł to automatycznie idziesz o tą stówkę wyżej w skali jakości.
Ciekawych produktów jest bardzo dużo - ciekawych w sensie stosunku jakość/cena. Zakładając, że w cenie do 300zł jest około... 15 par wart polecenia głośników, który z tych 15 par będzie najlepszy? No właśnie... tutaj już wchodzi personalizacja, a bez Twojego udziału w określeniu TWOICH wymagań, nie jesteśmy w stanie Ci pomóc. Co najwyżej, mogę Ci wypisać te ~15 par głośników, i co? Co potem? Pewnie zapytasz, które są najlepsze... i dyskusja się zapętla.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
(29.07.2013, 16:57)fint napisał(a): Co to znaczy?

Znaczy to mniej więcej tyle, że interesują mnie bardziej basowe brzmienia i z tych załóżmy 15 godnych polecenia głośników, brane będą pod uwagę te z mocniejszym j*bnięciem.

(29.07.2013, 16:57)fint napisał(a): I co z tego? Polecamy tylko i wyłącznie sprzęt adekwatny jakościowo do ceny, więc jeśli dokładasz 100zł to automatycznie idziesz o tą stówkę wyżej w skali jakości.

Chodzi mi o to że zamierzam kupić głośniki w granicach 200 złotych i nie chciałbym przeznaczać na to więcej pieniędzy. Ale tak jak napisałem, jeżeli powyżej tej kwoty znajdzie się jakiś wyróżniający się model to ostatecznie mogę dołożyć parę złotych, jednak nadal mam nadzieję znaleźć coś tańszego. Napisałem to dlatego że w wielu tematach ludzie piszą "dołóż jeszcze 50 złotych to będziesz miał superekstrasprzęt" i jeśli to ma być prawda to mogę dołożyć. uff

Żeby nie było że nie czytałem innych podobnych tematów, owszem czytałem, najczęściej pojawiały się Geniusy 2000A, których niestety nie mogę nigdzie znaleźć, a używanych nie zamierzam kupować. Genius 1800A podobno też by się sprawdziły. Czy oprócz tego, możecie mi polecić coś jeszcze?

I żeby nie pisać drugiego posta, to czy jeśli kupiłbym te 1800A to opłacało by się dokupić do nich jeszcze jakiś mały subwoofer w przyszłości?
Cytat:Znaczy to mniej więcej tyle, że interesują mnie bardziej basowe brzmienia i z tych załóżmy 15 godnych polecenia głośników, brane będą pod uwagę te z mocniejszym j*bnięciem.

Czyli mocniejsze i głośniejsze rąbnięcie jest uważane przez Ciebie za wysoką jakość basu?
Wiesz, że jest jeszcze kilka innych czynników, które powinieneś opisać?

Cytat:Chodzi mi o to że zamierzam kupić głośniki w granicach 200 złotych i nie chciałbym przeznaczać na to więcej pieniędzy. Ale tak jak napisałem, jeżeli powyżej tej kwoty znajdzie się jakiś wyróżniający się model to ostatecznie mogę dołożyć parę złotych, jednak nadal mam nadzieję znaleźć coś tańszego. Napisałem to dlatego że w wielu tematach ludzie piszą "dołóż jeszcze 50 złotych to będziesz miał superekstrasprzęt" i jeśli to ma być prawda to mogę dołożyć. uff

Rozumiem, coś na wzór Superluxów. Ale... nie tylko okazjami człowiek żyje. Jeśli "okazja" ma przeważyć nad Twoimi wymaganiami to ja kończę rozmowę, bo nie jestem tutaj od powielania promocji, okazji tylko od dobitnego uderzenia w Twój gust.

Dokładać tak można w nieskończoność. *Przebijemy te 300zł bo za 290zł masz sprzęt 10x lepszy od tego za 220zł, ale dokładając jeszcze 50zł masz sprzęt lepszy 40x od tego 10x lepszego, więc warto dołożyć.*

*przykład

Cytat:Żeby nie było że nie czytałem innych podobnych tematów, owszem czytałem, najczęściej pojawiały się Geniusy 2000A, których niestety nie mogę nigdzie znaleźć, a używanych nie zamierzam kupować. Genius 1800A podobno też by się sprawdziły. Czy oprócz tego, możecie mi polecić coś jeszcze?

Ale sprawdziły w czym? Mówiłeś, że chcesz czuć mocny bas, więc na początek zawężamy rynek do modeli 2.1. To jaki będzie ten bas, zależy od Ciebie, więc go opisz bo nie wiem czy głośniki, które wymieniasz będą dla Ciebie dobre.

Cytat:I żeby nie pisać drugiego posta, to czy jeśli kupiłbym te 1800A to opłacało by się dokupić do nich jeszcze jakiś mały subwoofer w przyszłości?

Nie wiem. Skąd mam to wiedzieć?
Człowieku weź się tak nie napinaj bo pękniesz. A ja i tak właśnie zamówiłem głośniki, bo od ciebie to bym się prędko nie doczekał jakiejś konkretnej podpowiedzi. Na szczęście są jeszcze ludzie w internecie którzy zamiast wytykać błędy i przesadnie interpretować moje słowa, bardziej skupiają się na tym żeby jednak coś doradzić. Po moich postach chyba nietrudno się domyśleć że znawcą tematu nie jestem, więc ciężko mi jest sprecyzować co do najmniejszego szczegółu moje oczekiwania, a chyba bez tego pomóc nie byłeś w stanie.
Cytat:Człowieku weź się tak nie napinaj bo pękniesz.

Mam się śmiać, płakać czy współczuć? Śmieszą mnie ludzie, którzy uważają mnie za e-napinatora. Rozumiem, że mam specyficzny charakter pisma, ale jak można oceniać czyjeś zachowanie na podstawie paru zdań? Płakać się chcę, gdy ludzie z którymi piszę nie rozumieją co się do nich piszę i na myśl, że tacy ludzie rządzą światem. Współczuje przyszłym pokoleniom oraz ludziom normalnym, tego że na świecie istnieją idioci, którzy nie są w stanie zrozumieć tego, że po prostu nie rozumieją danego tematu, a mimo to udają, że się znają i wiedzą co dla nich jest najlepsze. Szczerze, to jest to tak jak z dziećmi. Nie Jacuś, nie idź tam bo będziesz płakał. Jacuś, ale coś mówiłem... Gdyby Jacuś się posłuchał, na przyszłość by nie cierpiał.

Współczuje Ci tego, że jesteś tak uparty, bo szkodzisz sam sobie. I nie mów mi, czy ja Ci mam coś polecić czy nie, bo to Ty potrzebujesz pomocy, a ja jestem tutaj od tego, aby Ci pomóc. Pomóc będę mógł dopiero, kiedy Ty dasz sobie pomóc. Nie chcesz dać sobie pomóc, nie chcesz powiedzieć czego oczekujesz - będziesz cierpieć. Teraz będzie Ci się wydawać, że dokonałeś dobrego zakupu, może będziesz żył przez całe życie w przekonaniu, że dokonałeś słusznego zakupu - ale nie masz prawa wiedzieć, czy to był słuszny zakup czy nie, dopóki sam nie odsłuchasz innych modeli.

Cytat:A ja i tak właśnie zamówiłem głośniki, bo od ciebie to bym się prędko nie doczekał jakiejś konkretnej podpowiedzi.

Ale Ty się chwalisz czy żalisz? Bo szczerze, chwalić się nie ma czym. Ubolewam nad Twoim postępowaniem. Mam nadzieje, że nie kupiłeś chociaż jakiegoś totalnego chłamu, a wybrałeś sprzęt w miarę przyzwoity pod względem jakość/cena - pomijając już Twój gust.

Wytłumacz mi dlaczego kilka innych osób, potrafiły jasno określić swoje potrzeby i temat zakończył się na pierwszej stronie. Mam Ci linkować te tematy czy uwierzysz mi na słowo?

Cytat:Na szczęście są jeszcze ludzie w internecie którzy zamiast wytykać błędy i przesadnie interpretować moje słowa, bardziej skupiają się na tym żeby jednak coś doradzić.

Laik poleca laikowi. Jesteś z tego szczęśliwy, że jakiś nieudacznik poleca każdemu to samo? Każdemu w tym Tobie. Rozumiem, że gimnazjalista ma większe doświadczenie od osoby wykwalifikowanej z długim stażem i dużym doświadczeniem?

Dobrze napisałeś "COŚ DORADZIĆ" - pytanie, czy to będzie dobre i przypasuje w Twój gust. Jeszcze bym to pominął, gdybyś sam osobiście mógł przesłuchać sprzęt, ale w większości przypadków ludzie tutaj pytający zamierzają nabyć sprzęt przez internet, co jest głupotą.

Cytat:Po moich postach chyba nietrudno się domyśleć że znawcą tematu nie jestem, więc ciężko mi jest sprecyzować co do najmniejszego szczegółu moje oczekiwania, a chyba bez tego pomóc nie byłeś w stanie.

A próbowałeś chociaż? Udałeś się do jakiegoś pierwszego, lepszego sklepu i przesłuchałeś kilka modeli głośników? Widzisz, mnie nie interesuje to, czy jesteś laikiem, amatorem czy profesjonalistą. Ja jestem tutaj od tego, aby pokierować Cię w wyborze, powiedzieć co i jak, wytłumaczyć wszelkie zagadnienia, wyjaśnić niejasności lub też nauczyć Cię tego i owego. Ty nie chcesz się uczyć, nie chcesz, aby zostały Ci wyjaśnione jakieś pojęcia, nie czytasz tego o co Cię proszę - automatycznie nie jesteś w stanie powiedzieć czego oczekujesz, nie rozumiesz co się do Ciebie mówi i bulwersujesz się gdy oczekuje od Ciebie określenia podstawowych rzeczy. Wszystko dla tego, że nie chce Ci się ruszyć dupska do sklepu, nie chce Ci się ruszyć dupska do przeczytania artykułów, wskazówek itp., nie chce Ci się nic bo czekasz na gotowe. Innymi słowy mówisz "Mam pieniądze i chce mieć głośniki...". Chcieć to Ty sobie możesz. Z takimi wymaganiami w ogóle nie powinieneś uderzać na forum, tylko iść na pierwszą lepszą stronę internetową sklepu komputerowego i wybrać pierwszy z brzegu zestaw za te 100zł. Zaufaj mi, że byłbyś zadowolony. Tylko, że my myślimy już o przyszłości i o tym, abyś wiedział czego chcesz. Żebyś za te 2-3lata nie stwierdził, że mogłeś się nas posłuchać i nie żałował zmarnowanych 100zł.

/edit

Na dzień dzisiejszy:

http://forum.pcformat.pl/Karta-dzwiekowa...1b-300zl-t

Takie to trudne?
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
tanie głośnikitanie dobre głośnikitanie dobre głośniki komputerowe dobry tani glosnikjakie tanie głośniki do komputeradobre tanie glosnikidobre i tanie głośnikidobre tanie głośniki 2.1tanie dobre glosniki do komputeradobre tanie głośniki