Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

iriver u10 i ipod touch 3g - jakość muzyki

iriver u10 i ipod touch 3g - jakość muzyki
Jak w temacie. Dwa odtwarzacze: iriver u10 (nie clix) i iPod Touch gen 3.
Który z nich gra lepiej?
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
RE: iriver u10 i ipod touch 3g - jakość muzyki
Taczka gra zimno, zależy jakie masz słuchawki, czego słuchasz. Ja bym brał Touch'a.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Załóżmy, że nastawiam się na jak najbardziej neutralny dźwięk i ciepłe, basowe słuchawki.
No to Touch 3G, na chipie od Cirrusa ci to zapewni. Jest zimny, basowe słuchawki i będzie super. Gra szczegółowo, czysto, ładnie z przestrzennością. Głębie dodasz przez ciepłe słuchawki i będzie ok Wesoły
U10 też ma chyba chip cirrusa.
Wiesz to musiałby sprawdzić. U10 to bdb player. Jeśli nie masz zamiaru grać w gry, bawić się w jailbreak, mieć bez niego problemy z produktem Apple, to iRiver będzie lepszy, a jeśli ma Cirrusa, bądź nawet inny, bo gra podobno świetnie, to nie ma się nad czym zastanawiać. Ale coś mi tu nie pasuje, bo chyba U10 jest ciepły, to nijak ma się do zimna Cirrusa i te drażniące trzaski, które czasami występują. Musisz się dowiedzieć.
Nie nastawiaj się na to, że planuję zakup. Od dawna mam U10 Język Chciałem się dowiedzieć, czy dobrze zrobiłem, bo oszczędziłem w porównaniu do iPoda sporo. Nigdy nie słuchałem iPoda, a z dźwięku U10 jestem bardzo zadowolony. W sumie nie wiem, jak gra odtwarzacz sam w sobie, bo na domyślnych słuchawkach jest raczej neutralny, a z philipsami she6000 gra ciepło.
Ogólnie to sprawdziłem, jaki chip prawdopodobnie ma u10. To clix ma cirrusa, a u10 ma zintegrowanego samsunga. Nie słuchałem clixa, ale ponoć ma mniej basu i jest chłodniejszy - więc wszystko się zgadza.

Kierowałem się tym: [http://forum.mp3store.pl/topic/14695-wie...ntry141520]. Wynika z tego, że pierwsza seria u10 ma samsunga, a druga seria u10 i clix mają cirrusa (mniej basu i chłodniejszy). Nie wiem, jak rozróżnić, która to seria, bo nigdy nie słuchałem clixa Ysz A numerki na obudowie nic mi nie mówią.

Oto zdjęcie z tyłu obudowy, może ktoś wyczai, która to seria produkcyjna:
[Obrazek: p1040055y.th.jpg]

Aha, i nie mam żadnych trzasków.
Programy: Polecane / Nowe / Inne