Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

kamera cyfrowa - jaką kupić i na co zwracać uwage

RE: kamera cyfrowa - jaką kupić i na co zwracać uwage
Moim zdaniem, nie warto obecnie kupować żadnej kamery w tej cenie. Po prostu epoka filmów w niskiej rozdzielczości telewizyjnej (720x576) odchodzi do historii. Teraz przyszłością jest HD. I jak nie chcesz niedługo przeklinać, że wywaliłeś pieniądze w błoto, lepiej dołożyć i kupić kamerę HD. Ale na to trzeba minimum 1500zł. Ale to tylko kamera. Do tego potrzeba telewizora HD, odtwarzacza blu-ray, mocnego komputera, i oprogramowania. Myślę, że poniżej 5-6tyś zł nie zejdziesz Wesoły
Tak wiem. To BARDZO dużo. Sam niedawno się przesiadłem z filmów SD na HD, i wydałem mniej więcej tyle. Jeśli jednak będziesz chciał pakować się w filmowanie SD (czyli w "starej" rozdzielczości), to polecam kamery firm JVC, Canon, Sony, Panasonic. Nie patrz na to, która ma lepsze efekty. I tak ich się nie używa w czasie filmowania. Jeśli jakieś są potrzebne, dodaje się później w montażu. Fajnie by było, jak by miała stabilizator. Ale OPTYCZNY. Nie daj się zwieść bajerem, jakim jest stabilizator cyfrowy. Elektroniczne stabilizatory (raczej głośno się o tym nie mówi) psują obraz. Ważna jest jakość obrazu przy słabym świetle. Ponadto ważny jest nośnik. Nie pakuj się raczej w kamerę na płyty DVD. Wiele osób myśli, że tak jest lepiej, a tymczasem z tych kamer później materiał jest trudny w montażu. Jeśli już kamera SD, to raczej polecam a kasety miniDV. Do takiej kamerki później trzeba dokupić kartę FireWire (chociaż nie zawsze - wiele płyt głównych ma takie złącze). Karta FireWire kosztuje około 20-25 zł, i jeszcze dostajesz z nią kabel odpowiedni i proste oprogramowanie do montażu.
BARDZO WAŻNE!! Jeśli kupujesz kamerę na kasety miniDV, sprawdź, czy ma ona złącze FireWire. U niektórych producentów może ono się nazywać inaczej. Na przykład i.Link, IEEE1394. Tu masz opis:

http://pl.wikipedia.org/wiki/FireWire

To jest ważne. Jeśli sprzedawca w sklepie będzie Ci wciskał kamerę bez takiego złacza, a tylko z USB, i będzie przekonywał, że to też jest dobre rozwiązanie, wciśnij mu tą kamerę w gardło, i niech się nią naje. I absolutnie nie kupuj takiej kamery. USB ma za małą przepustowość na dane video. Jeśli chodzi o montaż, to jet to temat rzeka. Wiele osób tu na forum jest maniakami programu Sony Vegas Studio. Ja osobiście go nie cierpię, i uważam, że jest szczytem niewygody, i mógł bym tu wymienić szczegółowo, co mnie w nim odrzuca. (Hehehe... Zaraz się posypią gromy). O wiele (O WIELE!!!) wygodniejszy jest Adobe premiere. Występuje w dwóch wersjach. Bardzo drogiej Pro, i relatywnie taniej - Elements. Najnowsza wersja - Adobe Premiere Elements 9 jest mocno wymagająca, jeśli chodzi o sprzęt. Lepiej starszą wersję - 7, która jest szybka, wygodna, i ma prawie wszystko to samo.
Inaczej ma się sprawa, jęsli chodzi o kamery FullHD. Nie będę się teraz rozpisywał na ich temat. Jeśli stwierdzisz, że jesteś nimi zainteresowany, napisz. Skrobnę o nich coś. Podam Ci najciekawsze modele (Sony i Panasonica), i opiszę różnice między nimi, i skrobnę coś o programach...
Acha. Tu masz mały poradnik filmowca:

http://www.edycjavideo.com.pl/baza-wiedz...mowca.html
Pozdrawiam.
Ajgor
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
A ja bym miała prośbę. Potrzebuję kamerki za mniej-więcej 2000zł, tylko ważne żeby była firmy Sony, polecicie mi coś z tych dostępnych tutaj: http://www.euro.com.pl/kamery,_Sony.bhtml ? Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
A ja bym miał prośbę. Żebyś przeczytała regulamin. I więcej nie odkopywała starych wątków, żeby się pod nie podpiąć ze swoim pytaniem. Zwróciłem Ci już wcześniej na to uwagę, a mimo to nie posłuchałaś, więc dostajesz ostrzeżenie. Dodam, że po przekroczeniu odpowiedniej ilości ostrzeżeń konto zostanie zablokowane., i nie będziesz mogła w ogóle wejść na forum.
Masz sprawę? Załóż własny wątek. I odpowiednio go nazwij.
A po za tym dlaczego Sony? Jakiś wymóg od góry?
Zamykam wątek.
Pozdrawiam.
Ajgor
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
kamera cyfrowa jaką kupićjaką kamerę cyfrową kupićjaką kupić kamerę cyfrowąjaką kamerę kupić 2013kamery cyfrowe forumjaka kamera cyfrowajak kupować kamerę cyfrowąjaką kupic kamerę cyfrowąjaką kupić kamere cyfrowąjak kupić kamerę cyfrową