Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

klient pocztowy w Operze - wazne pytania

Exclamation  klient pocztowy w Operze - wazne pytania
Chciałbym uzywac klienta pocztowego w Operze. Do tej pory uzywalem The Bata.
Czy ktoś ma doswiadczenie z klientem pocztowym Opery? czy warto z niego korzystac? czy jest tak niezawodny jak The Bat?

Poza tym mam jeszcze 2 ważne pytanka: czy jest możliwość w Operze wpisania kilku kont tak zeby kazde konto pocztowe mialo swój oddzielny folder? Żeby nie szło wszystko do jednego worka?

I drugie pytanie: W jaki sposób zaimportowac moje maile z The Bat do Opery?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
RE: klient pocztowy w Operze - wazne pytania
Nie warto. W porównaniu z The Bat! jego funkcjonalność jest znikoma. Kilka oddzielnych kont zostało zlikwidowane w 7-ce, na rzecz beznadziejnego jednego zbiorczego wora i samodzielnie definiowanych filtrów.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: opera
Nie próbowałam zakładać w operze kilku kont, ale przy jednym jest zupełnie dobrze, nie potrzebuję zaawansowanych opcji, a zwykłe wysyłanie jest proste i w dodatku powiadamia o nadejściu poczty, bez uruchamiania dodatkowego programu.

Klient pocztowy Opery może zadowolic najwyżej użytkownika z jednym, dwoma kontami.
Jest bardzo uproszczony i nie zawiera wielu opcjii. Jego jedyną zaletą jest prostota i integracja z przeglądarką.
Jeśli potrzebujesz dobrego, zaawansowanego programu pocztowego, zostań przy The Bat.
pozdrawiam
Wojtek

Question  RE: klient pocztowy w Operze - wazne pytania
Wlasnie zalezy mi na tej prostocie. Bo skoro i tak uzywam Opery jako przegladarki to moge tez kotzrsyac z klienta pocztowego w Operze skoro jzu tam jest. Stram się jak najbarzdeij komasowacv rozne fuknce w programach tak zeby nie musiec instalowac i robic backupow wielu programów.
Wiem ze Bat jest lepszy i barzdein zaawansowany uzywam go od dwoch lat. To znakomity program. ALe ja raczej z zawansowanych funkcji nie korzystam.

Czy wiecie jak przeniesc moje maile z The Bat do Opery?

Nie importowałam, ale może spróbuj w Operze Plik/Import i eksport - importuj pocztę.

Probowalem, ale zeby zaimportowac trzeba miec ten sam rodzaj plików.

Moze jest jakias mozliwośc obejscia na około? Moze najpierw wyeksportowac poczte z Bata do innego programu ? Czy możliwe jest np.eksport z Bata do Thunderbirda? Opera obsługuje format Thunderbirda, wiec wetdy daloby się to zaimportowac do Opery.
Opera, jeśli się nie mylę, używa Uniksowego mboksa, a Nietoperek potrafi do niego eksportować.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: opera
mnie zadowala, bo nie muszę się logować za każdym razem, po każdej rejestracji itp.
da się jakoś zabezpieczyć pocztę hasłem? nie chodzi o serwer, ale o sam program. Troche niemiłe jest, jak mi siostrrki mogą zaglądać na pocztę. Nie odnalazłam opcji blokującej dostęp do maili przechowywanych w programie. HELP!
:D
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: opera
Ok Dzieki.Faktyczjie da się przeniesc przez Unixad o Opery. Wesoły

Mam jeszcze jednio pytanie. Jak robi się backup poczty i kanałow RSS w Operze? Wiem ze to sa pliki w katalogu mail, ale moze ktoś wie konkretnie które pliki i katalogi za co są odpowiedzialne?
Programy: Polecane / Nowe / Inne