23.04.2006, 18:13
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.04.2006, 18:15 przez koziolek.)
RE: kłopot z Internetem Explorerem 6.0
~Anonim napisał(a):Jest to cytat z strony: http://pomoc.firefox.pl/1.0/faq.html#mozvsie
Który należy sprostować
Cytat: * Firefox nie obsługuje VBScriptu ani ActiveX (bez odpowiedniej wtyczki), dwóch technologii, które są odpowiedzialne za większość dziur w IE.
Ale obsługuje DOM oraz instalowanie rozszerzeń. ActiveX wcale nie jest elementem najbardziej dziurawym. Dużo luk (co ważne - exploitowalnych) było wykorzystywanych poprzez języki skryptowe, jak np. JavaScript.
Cytat: * Żadne oprogramowanie typu spyware/adware nie może się automatycznie zainstalować przy oglądaniu stron w Firefoksie.
Ależ oczywiście, że może. Były luki umożliwiające zdalne wykonanie kodu, a to daje pełną kontrolę nad systemem w ramach uprawnień danego użytkownika. Czyli np. instalację spyware itp.
Cytat: * Firefox nie używa Microsoft Java VM, która na przestrzeni lat okazała się znacznie gorzej zabezpieczona niż inne maszyny wirtualne Javy.
Microsoft Internet Explorer też jej od dawna nie używa. Od kilku lat sam Microsoft odradza jej instalowanie.
Cytat:Masz pełną kontrolę plików cookie."
I co z tego? Pliki cookies nie stanowią żadnego zagrożenia. To nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem, ale ochroną prywatności. A i tak mało istotna cecha.
Bezpieczeństwo Firefoksa pod względem kodu programu nie wynika z mniejszej ilości poważnych dziur. On ma ich naprawdę sporo i jakiś czas temu było sporo krytycznych uwag odnośnie kwestii łatania dziur w projektach Mozilli. Niemniej nie zmienia to faktu, że ilość niezałatanych luk jest mniejsza w Firefoksie. Tak samo czas reakcji na wykrycie dziury.
Bezpieczeństwo pod kątem funkcjonalności to troszkę osobna kwestia. Brak obsługi Active-X to rzeczywiście pewien plus dla Firefoksa. Tak samo blokada okienek pop-up (która w MSIE przychodzi z SP2 do XP). Jednakże Firefoksowi brakuje np. czegoś takiego jak poziomy (strefy) zabezpieczeń. O tym już podana strona nie wspomina, a jest to bardo dobra funkcja.