Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

modernizacja staruszka.

modernizacja staruszka.
Siema. Chodzi o to żeby Call of duty warzone poszedł na tym.
Ogólnie mam takie pytania:
Czy zmieniać zasilacz?
Jakie GPU? (Wiem to nie najlepszy moment bo niczego nie ma)
Obecnie Windows 7 czy zmieniać na 10 ?
Jaki monitor. Wszystko niżej pozdrawiam.

Procesor: i7 2600 3.40GHZ Mam chłodzenie dobre. nie pamiętam nazwy pudełko wyrzuciłem dawno.

Płyta główna: MSI b75A-g43

RAM : Kingston 2x4GB 1600 HyperX

Karta graficzna:  Sapphire Radeon r9 270x  2GB DDR5.  zmiana na co ? xfx radeon rx 590 fatboy oc (brak dostępności)

Dyski twarde: Dysk 1TB 64MB sata3. Drugi dysk SSD (Systemowy) SSD Transcend 128gb

Zasilacz (dokładny model): XFX CORE PLAY HARD PRO 450W

Obudowa: Silentium PC Brutus m23 pure black

Monitor: IIyama 22calowy TN ----> Chciałbym monitor IPS (700-800 zł)
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: modernizacja staruszka.
Zasilacz masz dobry, rozebrać , wydmuchać kurz , obejrzeć kondensatory i jak nic podejrzanego nie ma typu wybulone topy kondensatora albo wycieki elektrolitu Itd to zostawił bym go .
Sama zmiana karty tu nie pomoże w 100% , ta gra na 4 rdzeniach bardziej lub mniej ale daje ***** . Będzie lepiej ale nie licz na cuda .
Do tego procka gtx1650 super by był idealny ale aktualnie ceny i dostępność katastrofa więc zostaje ci poprostu czekać .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
To chyba lepiej złożyć od "0" kompa i czekać na jakiekolwiek GPU
Ewentualnie laptop.
Laptop to nie rozwiązanie ,ma wiele wad i nie zastąpi kompa . Zwłaszcza jak chodzi o sprzęt do gier .
Też sugeruje odkładać i jak się sytuacja poprawi poskładać od zera a to sprzedać bo to by było mądre posunięcie . Choć oczywiście zmiana samej grafiki przy tym procki też pomoże więc można by os tego zacząć .
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Laptop bez sensu jeśli chcesz na tym grać wkurzysz się tylko i tyle . Jak kolega wyżej przydałoby się cały komp zmieniać prócz dysków zasilacza obudowy . Ale teraz jak sam zauważyłeś gówniany okres . Ew GTX 1650 Super ale płacić za niego 1000 zł to PORAŻKA bez sensu chyba żebyś znalazł jakiś PRZYZWOITY model w granicach 650/700 zł ale ciężko będzie raczej . a i wtedy cudów z wydajnością nie uzyskasz już .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
- Czy zamierzasz podkręcać? TAK
- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3? TAK
- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników? RACZEJ NIE
- Czy masz coś ze starego komputera (np. obudowa, dysk i nagrywarka, proszę podać interfejs IDE/ATA lub SATA)?
Mam dyski i nagrywarkę
- Jaki masz monitor (wielkość i rozdzielczość natywna)? iiyamaprolite e2278 HD
- Do czego wykorzystujesz komputer? gry
- Czy potrzebna ci nagrywarka (zważywszy na fakt, że system można zainstalować z pendrive)? Czasami
- Jakie dodatkowe części lub peryferia potrzebujesz?
- Jaki system operacyjny chcesz zainstalować? Win 10

Obudowa: SPC Regnum RG6V EVO TG ARGB (320zł)
Zasilacz: SPC Supremo m2 550 W 80+ Gold (310zł) Styknie 550w ?
Chłodzenie proca: Fera 3 / Scythe Mugen 5 120 mm (105zł) (215zł)
Procesor: Ryzen 5 3600 (950zł) ewentualnie i5 10400F (700zł)
MOBO: MSI b450 tomahawk / asus tuf b450 plus gaming / gigabyte z490 ud
RAM: Nie wiem. Doradz
GPU: Nima , czekam na RTX 3060 Ti Ewentalnie coś niżej.
Dysk: Kingston 500GB m.2 PCIe NVMe A2000
Ale chłopie pokręciłeś . Wesoły Płyty pod ryzena prócz jednej procesor intela . :D Zasilacz gówniany zresztą po co twój wymieniać skoro jest ok ? W ogóle jaki masz budżet ?

A kart NIE MA możesz sobie szukać w najlepszym wypadku GRUBO przepłacisz w najgorszym nie dość że przepłacisz to i tak sobie poczekasz min do wiosny także na grafę się nie napalaj masz przyzwoitą to ją na razie wykorzystaj .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
b450 bym już nie kupował to raz ... z490 pod intela to dwa , ciebie interesuje raczej B550
Supremo to niepewny chińczyk , szkoda ryzykować sprzęt . Kup coś markowego np Be quiet pure power 11 czy seasonic core GC albo jeszcze co innego .
Ram wrzucił bym jakieś budrzetowe 3600mhz
Zastanowił bym się nad 3500x puki jego ceny są jakie są , bo 300-350zł różnicy do 3600 to sporo a wydajnościowo nie ma przepaści . Wręcz w wielu grach te 6 rdzeni starcza i wychodzi to samo lub różnica minimalna . A z czasem zawsze można wrzucić 5600x czy innego zenka jak potanieje :D

mugena 5 serdecznie polecam , bardzo dobrze wykonany , naprawdę wydajny i cichutkie chłodzenie .
Nie pomagam.
1. Nic nie pokręciłem po prostu miałem dylemat czy Intel Czy Amd. Zostaję AMD
2. Zasilacz masz rację trzeba lepszy więc wybieram seasonic core GC. Tylko pytanie ile wat na to wszystko ?
3. GPU nie ma i nie będzie więc pytanie czy kupić jakąś używkę 1650 i tyrać nią i mieć w ***** kilka tysiecy na kompa czy jednak się przyłożyć i złożyć xd
4. Procesor już kupiłem ryzen 5 3600 i chłodzenia mugena 5 już zamówione.
5. MOBO które poleciłeś pieter kozackie ale drogie. Bardziej przyszłościowe.
6. Jakie polecisz pamięci RAM do tej płyty.
7. Jeżeli chodzi o dyski M2 to raczej będę chciał Kingston 1 TB m.2

8. Jeszcze monitor do tego wszystkiego. LG 24MP59G-P czy jednak coś 2k ?
2. 500w starczy do 3060ti . Jak chcesz większy zapas na przyszłość to 650w możesz wziąć .
3. Ja bym przeżył jeszcze z twoją r9 270 i poczekał bo nawet za 1650 zapłacisz teraz chore pieniądze .
4. Fajne zamównie
5. Na płycie nie oszczędzaj bo to element na lata i zdecydowanie warto b550 , nikt ci nie każe topowego modelu za 1000zł ale w b450 już bym się nie pchał dopiero topowe b450 mają sekcje zasilania na poziomie średniej półki b550 + tracisz pci 4.0 + oc pamięci też na b550 zwykle lepsze ponieważ poprawili topologie w większości płyt i częściej spotyka się 6 warstwowe pcb .
6. jakieś budrzetowe 3600mhz , byle nie viper steel bo lubią się odklejać radiatory
8. Jak karta zostaje to monitor też bym odłożył kwestie do czasu zakupu nowej karty i dopiero wtedy przemyślał :D
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne