Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

nie dziala mi plyta z numeru 5/2009

nie dziala mi plyta z numeru 5/2009
Witam. Troche szukalem na forum, ale nie udalo mi sie niczego znalesc, wiec musze opisac moj problem. Otoz 2 dni temu zakupilem sobie Wasz miesiecznik. Nie tylko zeby sobie poczytac, ale rowniez dla programow ktore mnie zaciekawily. Lecz cos jest nie tak. Wkladam plyte do napedu, kreci sie kreci i koniec. PLyty nie odtwarza. Wchodzac w moj komputer- moje dyski, rowniez nie ma niczego, wchodzac w moja stacje dyskow nie ma niczego. Nie wiem czy plyta jest pusta, czy poprostu mi nie odwtwarza. Probowalem z innymi plytami i wszystko jest OK. Moj CD rom odtwarza zwykle CD jak i DVD. Z gory dziekuje za pomoc, i przepraszam jesli wpisalem zla nazwe tematu/w zlym miejscu czy tez nie udalo mi sie znalesc odpowiedzi.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: nie dziala mi plyta z numeru 5/2009
Witam!

A jaki masz napęd (marka, model)?

Może twój napęd ma taką wybiórczą naturę.
Ja już miałem taki przypadek, że płyty z "Next" mój napęd w stacjonarnym PC nie chciał mi odczytać (mimo, iż inne płyty czyta), a na laptopku płyta wystartowała bez problemu.

Więc to raczej wina napędu.

P.S. Poczytaj moją przypadłość: TUTAJ.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Sprawdź krążek u kogoś innego, wtedy powinno być wiadomo czy wina jest płyty czy napędu.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
w sumie patrzac na instrukcje obslugi nawet nigdzie nie pisze jaki to model, na plytce tez. sprawdzilem w menadzerze urzadzen i mam cos takiego:

'Generic DVD-ROM SCSI CdRom Device'
'TSST corp CDW/DVD TS-H492A'

dodam, ze mam ta stacje Samsunga, jest to nagrywarko-odwarzac CD i odwtarzacz DVD. i jeszcze czasami sie sam wysuwa...ale nigdy nie mialem takich problemow. myslalem nad sterownikami, ale ta plytka jest taka super, ze nic nie niej nie ma, jedynie glupia instrukcja i linki na strony ktorych nie ma. o stronie producenda juz nie wspomne.

oO patrzac na swoja fakture z 2004 roku, gdy kupowalem komputer pisze ze mam nagrywarke Liteon + DVD x52

zaraz skocze do sasiada sprawdzic i dam znac czy u niego dziala.

// edit //

no to mam 'wała' u kumpla wszystko dziala. czyli moj dysk nie wyrabia...plytka nadaje sie do 'wyrzucenia przez okno'

mozna zamknac Wesoły
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne