Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

nowa karta graf. + ram =duuzy problem.

nowa karta graf. + ram =duuzy problem.
Witam, mam problem z moim sprzetem, mianowicie, po zakupie karty graficznej i pamieci ram, pojawil sie duzy problem, komputer nie pracuje tak jak powinien, nie wystepuje ten problem za kazdym razem, ale bardzo czeto, uzycie procesora jest wieksze jak 80% kiedy zakoncze jakies procesy, komputer zaczyna pracowac lepiej.
Kiedy zmieniam kosci ramu na stare, mam wrazenie, ze komputer pracuje tak samo: 2x512mb (stare) vs 1x2GB (nowe).
Karta graficzna: zostala zakupiona z mysla o grach, podobno jest kompatybilna z plyta glowna, karta graficzna jest na wejscie PCI EXPRESS 2.0, directx 11.
Sprzet:
Windows: XP HOME EDITION SP3 org. (brak mozliwosci zrobienia aktualizacji win)
Procesor: Celeron 3.06 ghz (byl zmieniany) napis na plycie gl: Dual Core CPU Universal Platform compatible with Intel D4B D4A
RAM: 2GB 533 DDR 2
Plyta glowna: ASROCK Conroe Presler 775i945GZ
ZAsilacz: max 390W (nowy)
Karta graficzna: MSI GT 630 2GB 128bit DDR 3
screen: http://i.imgur.com/2wkI54j.jpg

Przyspieszenie dzwiekowe jest zmiejszone do 25% wszystkie przyspieszenia nie sa wlaczone, cofniete jest o 2 kreski, czestotliwosc odswiezania monitora 75hz

Problem z grami: np. gta san andreas MTA (multiplayer) tam gdzie jest malo tekstur, jest wszystko ok, wszystko smiga az milo, lecz kiedy znajduje sie w miescie (duzo grafiki, graczy) zaczyna sie problem max mam ok 5fps'ow, detale grafiki byly zmieniane lecz to nic nie daje, nie ma rozniczy czy gra sie na 1440x900 32bit czy 800x600 16 bit, zawsze sie zacina w tych samych miejscach, z innymi grami jest tak samo, jedynie na YT moge ogladac filmiki w jakosci HD (wczesniej tego robic nie moglem).
Podam parametry komputera kuzyna, u niego gry sie nie zacinaja w ogole, a caly czas gra na najwyzszych detalach 1440x900 32bit.
Model: Dell Optiplex 745 jak dobrze pamietam
Proc: Inter Dual Core 1.8ghz x 2
RAM: 2.5GB
Karta graf, nie znam kontretnego modelu, 1GB, 64bit.

Nie wiem, czy udzielilem wszystkich potrzebnych informacji, mam nadzieje, ze okreslilem jasno glowny powod mojej wizyty na tym forum Wesoły
Pozdrawiam.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: nowa karta graf. + ram =duuzy problem.
Teraz masz taki procesor: Celeron 3.06 GHZ? - ten procesor to złom.
Podaj dokładny model zasilacza (markę) - pewnie jakiś wyrób zasilaczopodobny, nowy nie znaczy dobry.
Ta karta graficzna to szmelc - jest słabiutka.

A teraz bez płaczu - zainstaluj na nowo system Windows, do tego doinstaluj najnowsze sterowniki do płyty głównej i karty graficznej (ściągnij z internetu).
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Powiem tak, nie mam zielonego pojecia gdzie moge znalezc dane na temat mojego zasilacza, na nim jest tylko napisane ile mocy wejscia jest i wyjscia, ten zasilacz sam reguluje ilosc pobieranego pradu, jak trzeba wiecej to bierze wiecej. Tez myslalem, ze do moze byc wina zasilacza, zalozylem, dalej to samo (procomp atx ky-400w).

Windowsa instalowac nie bede, robilem to dnia wczorajszego, najnowsze stery sa itd,
jest inny problem, aby zainstalowac najnowsze stery do karty graf jest potrzebny sp3, sciagnalem ze strony MS, zainstalowalem, nie moge zrobic aktualizacji, nie moze zadnych wyszukac, a svchost.exe zamulal kompa do 100% uzycia procka, wylaczylem aktualizacje...

Kolego, a moglbys rozwinac swoja wypowiedz troszeczke, procek to antyk wiem, czytalem na forach o karcie graf, jedni mowia tak, drudzy tak, a 250zl na ulicy nie lezy -.-
Podłączyłeś do innego zasilacza, który jest również do 4 liter, Procomp to zwykły badziew, obstawiam że ten zasilacz 390 W też masz tego typu.

Karta graficzna jest słabiuteńka. Nie rozumiem w sumie po co ładować pieniądze w ten komputer, wydałeś 250 zł na kartę i pewnie koło 100 zł za RAM. Utopiłeś prawie 4 stówy, a wydajność wzrosła o parę procent.

Cytat z innego forum na temat obciążenia procesora przez svchost

Cytat:A jesli jakiś z procesu svchost exe wykorzystuje 100% CPU to sprawdź czy nie masz w folderze C:\WINDOWS\svchost.exe. Jesli masz tam taki plik usuń go. NIE RUSZAJ C:\WINDOWS\system32\svchost.exe JEST TO PLIK SYSTEMOWY
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
svchoost juz mam za soba. Z tym nie ma problemu, inne rzeczy obciazaly procesor..a wiec krotko i na temat, co z tym zrobic, zostawic karte graf i zalozyc do nastepego kompa? czy sprzedac ja i kupic inna? niech moze poda kazdy swoj sceniarusz Język
Nie ma sensu trzymania tej karty. 630 to wykastrowana karta którą na allegro reklamuje się jako "Rewelacyjną kartę do gier, wydajnego potwora". A tak naprawdę jest to zwykły badziew, budżetówka. Z tego komputera który Ty masz, nie zostawiłbym nic. Posprzedawałbym na części, kokosów za to nie dostaniesz, ale zawsze. Jeśli karta była kupiona dosłownie parę dni temu, to na Twoim miejscu oddałbym ją do sklepu, powinni mieć tę opcję że możesz odstąpić od umowy w ciągu kilku dni bez podania przyczyny.
tez mi sie wydaje, ze powinno sie to oddac..kupie najtansza karte graf za 115zl 1gb 64bit i bedzie bardziej wydajna niz to co mam (kuzyna ma taka pisalem wyzej).

Jeszcze jedna prosba...moglby mi to ktos rozszyfrowac? :D na co patrzec i na jakie info zwracac uwage przy zakupie nastepnej karty graf, linki:
http://i.imgur.com/yYOSs8G.jpg
http://imgur.com/7UKkg0M
Jeśli kupisz 1 GB na 64 bitach, to możliwe że jest to DDR 2. Po co wyrzucać w błoto kolejne pieniądze ? Przy zakupie karty graficznej ilość pamięci jest mało ważna. Co z tego że kupisz 1 GB skoro to ma 64 bity. Ta szyna nie pozwoli na wykorzystanie nawet 70% tej pamięci. Jeśli kupujesz kartę to musisz zwracać uwagę na rodzaj pamięci i jej szynę.

Rodzaje : DDR, DDR 2, DDR 3, DDR 5 - te pierwsze już dawno nie są produkowane. Te drugie są badziewne. Te trzecie są dobre do starych gier, filmów, części nowych gier i kilku aplikacji. Te ostatnie są na dzień dzisiejszy najbardziej opłacalne

Szyny : 64 bit, 128 bit,192 bit, 256 bit, 384 bit,512 bit - to te główne. Te od 128 bit są już godne uwagi (ale jeśli 128 bit to tylko na DDR 5). Mam nadzieję że plus minus wyjaśniłem Ci to w miarę logicznie. Podsumowując nie opłaca się kupować karty do gier która nie ma DDR 5 i co najmniej 128 bitów na szynie pamięci. Możesz pokusić się o DDR 3 na 256 bit, ale to i tak wyrzucenie kasy w błoto.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
dell optiplex 745 grafika i directx błądmam na płycie szyne 64 bit a karta 128 bitPlyta glowna asrock presler jakie ramram pracuje na 80% i zacina komputer