Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

oc x2 4000+ na brisbane

oc x2 4000+ na brisbane
Moj komp to Athlon 64 X2 4000+ EE AM2 BOX BRISBANE 2 RDZEN 65W, GEIL 2x2GB 800DDR CL5 4GB PC6400, ARCTIC COOLING ALPINE 64, PALIT GeForce 9600GT 512MB DDR3/256bit 650!/1800,GIGABYTE GA-M57SLI-S4 Nforce 570 SLI.
Chceialbym podkrecic procka. Troche juz o tym czytalem, tylko powiedzcie mi czy mam dobry sprzet do oc. Moglibyscie mi tez rowniez powiedziec jak zaczac oc. Wiem ze trzeba szyne ht ustawic na 3x lub 4x, ze dzielnik pamiec na 667 i timingi pamieci mozna zmieniac, a potem tylko fsb podnosic co 5mhz i sprawdzac orthosem. Czy cos moze jeszce trzeba w biosie ustawiac????
Czy podnoszenie czestotliwosci pci da wieksza wydajnosc grafiki???
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: oc x2 4000+ na brisbane
nie podnoszenie szyny PCI da ci nieznaczne efekty (nie ma sensu). Co do podkręcania samego komputera to wymieniłeś chyba wszystkoOczko procesor jest dobry powinien sie zakręcić kolo 3 GHz. Pamiętaj ze jak komputer nie wstanie albo wyjdą błędy przy testowaniu go orthosem należy podwyższyć napięcie Język sprawdzaj temperatury gdyż podwyższanie napięcia sprawia ze procesor wydziela więcej ciepła miłej zabawyOczko podaj nam jaki wynik osiagnoles po OC Język
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
dlaczego wentylator od procka przestaje mi sie nie raz krecic i wtedy temp procka znacznie rosnie. na szczesie mam takie zabezpieczeni ze jak temp procka przekorczy dozwolona temp to kopm sie wylancza sam. mam arctic coolinng ac 64 i jes podlaczony do cpu fan. trzeba go moze gdzies indziej podlaczyc czy cos w biosie zmienic zeby sie nie wylanczal wenty???
hmm ;| to ciekawe nie wiem czym może to być spowodowane... sprawdź czy jest on dobrze podłączony (czy wtyczka jest do kończ wciśnięta i nie jest luźna) ale z tego co sie domyslam pewnie już to zrobiłeś... na płycie głównej powinieneś mieć jeszcze jedna wtyczkę pod wentylator sprawdź pod nia czy występuje ten sam błąd...
Juz sie z tym uporalem, nie wylancza sie juz. Jutro biore sie za oc procka i grafiki, ale na tym kompie i tak moge sobie pograc w crysis na ustawionych wszystkich detalach na wysokie, bo na bardzo wysokie nie ma szans na tym sprzecie. jak myslicie do ilu grafika bedzie sie krecic, chcielbym chociaz do gpu na jakies 700mhz, pamiec 2000mhz i shadery na 1700mhz, jak myslic da rade do tych czestotliwosci dojsc. A jescze jedno moj proc bez krecenie po 4 godzinnym orthosie ma ok30stopni, a grafika po kilku godz crysisa ok40stopni. Jak myslicie czy to dobre temperaturki zeby krecic te zeczy??? Czy mozna na mojej plytce wymienic chlodzeni czipsetu bo na tym moglbym frytki smazyc??? Moja plyta glowan to GIGABYTE GA-M57SLI-S4 Nforce 570 SLI, jesli dalo by rade je wymienic to na jakie(podajcie jakiegos linka). z gory dzieki.
zawsze można zmienić chłodzenie na chipsecie Język ale dopóki jego temperaturę nie przekracza 60 stopni to jest ok tak samo z procesorem. a co do karty graficznej... trudno mi powiedzieć jakie temperatury powinna mieć nie podkręcałem 9600GT jaki model dokładnie masz?? Karte podkręcaj programem Rivia Tuner v2.06 i sprawdzaj go testem graficznym na 3D marku 06Oczko
mam 9600gt od palita. ja mam taki 3dmark 06 ze jak zakonczy test to mi pkt nie pokazuje tylko online cos tam. dajcie mi jakis link do 3dmark 06 zeby pkt pokazywal. Jak sprawdzic ile jest stopni na chipsecie??? Podajcie jakis link do chlodzenie chipsetu
narazie chłodzenie chipsetu nie zmieniaj nie ma potrzeby Język everest ultimate edition temperatura chipsetu to inaczej temperatura płyty głównej. Hmm... nie wiem czemu tak dziwnie zachowuje sie 3dmark zobacz moze w opcjach masz cos pozmieniane...
podja link do 3damrk tego co ty masz. opcji w darmowym 3dmark nie ma. Podaj to wezme sie zaraz za oc karty.
http://www.google.pl <---- twój najlepszy przyjaciel Język ja mam 3dmarka na płytceOczko
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
brisbane 4000+ oc