Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

odbiór DVB-T z satelity

RE: odbiór DVB-T z satelity
(06.10.2014, 18:17)krzysiek17 napisał(a): A czy do odbioru telewizji z siatkowej anteny potrzebny jest zasilacz ?
ja mam
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(06.10.2014, 18:17)krzysiek17 napisał(a): A czy do odbioru telewizji z siatkowej anteny potrzebny jest zasilacz ?

Jeżeli jest mocny sygnał u ciebie to nie musisz stosować zasilacza.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Kupiłem antenę (25 zł) i zasilacz bo myślałem że jest potrzebny i jak go podłączam to przez chwilkę zapala się zielona dioda która jest na nim a potem gaśnie i trochę się nagrzewa więc go odłączyłem i w odbiorze nie zauważam żadnej różnicy, nawet jak się przycina obraz to jak podłączam ten zasilacz to nic nie pomaga więc na razie jest odłączony. Będę musiał chyba posprawdzać czy dokładnie podłączyłem kabel do anteny i do końcówki która idzie do telewizora bo czasami łapią ściny (bardzo rzadko)
jak łapie ściny to kręć antena, aż przestanie, ew. skieruj w innym kierunku i wyszukaj ponownie, moze z innego nadajnika sciagnie. wszystko dobrze masz podlaczone ? bo np. u mnie bez zasilacza nic nie ma, a jak podłącze i ustawie maksymalna moc to dopiero mam obraz Szczerbol ew. jakaś inne może płytka na antenie ?
(05.10.2014, 11:54)krzysiek17 napisał(a): A taka antena kierunkowa nadaje się do odbioru telewizji ? http://allegro.pl/antena-kierunkowa-netu...66880.html
Ogólnie to będę jej używał w mieście.
Nie nadaje się, gdyż nie jest to antena telewizyjna... Mnie chodziło a antenę kierunkową Yagi.

(05.10.2014, 16:46)jozinzbazin12 napisał(a): ja miałem siatkową i specjalnie kupiłem kierunkową - badziew, wszysko sie zacinało, sto razy ustawiane i po kilku dniach wrocilem do siatkowej - zbiera wiecej sygnalu, przynajmniej w moim przypadku (parter)
Żaden badziew... Na czuja: "kręć w prawo, dobra jest..., a nie teraz trochę w lewo" to sobie można i ustawiać nawet tysiąc razy.
W zabudowie miejskiej możesz łapać sygnał z odbicia, co nie oznacza od razu, że anteny kierunkowe są badziewne. Kwestia ich ustawienia i optymalnego doboru.

(05.10.2014, 16:59)Bodzio Chomik napisał(a): Ze wszystkim trzeba mieć umiar. Kupiłem antenę kierunkową z mocną płytką wzmacniacza i zakłócenia były duże. Po wymianie na trochę słabszą efekt był lepszy.
Największy błąd to byle jaka antena i wzmacniacz do tego byle jaki, bez żadnych parametrów, bo i po co? Wzmacniacz to wzmacniacz - jak często mogę usłyszeć.
Tyle, że antenę dobiera się o możliwie największym zysku energetycznym, a gdy to nie spełnia dostatecznych warunków to dopiero dobiera się wzmacniacz, a nie kupuje pierwszy lepszy.
Wzmacniacz wzmacnia cały odbierany sygnał, a więc zakłócenia również.

Do czego ten zasilacz? Anteny się de facto nie zasila.

(06.10.2014, 21:57)jozinzbazin12 napisał(a):
ja mam
Możesz dokładnie napisać jak zasilasz tę antenę?

(07.10.2014, 18:20)krzysiek17 napisał(a): Kupiłem antenę (25 zł) i zasilacz bo myślałem że jest potrzebny i jak go podłączam to przez chwilkę zapala się zielona dioda która jest na nim a potem gaśnie i trochę się nagrzewa więc go odłączyłem i w odbiorze nie zauważam żadnej różnicy, nawet jak się przycina obraz to jak podłączam ten zasilacz to nic nie pomaga więc na razie jest odłączony. Będę musiał chyba posprawdzać czy dokładnie podłączyłem kabel do anteny i do końcówki która idzie do telewizora bo czasami łapią ściny (bardzo rzadko)
Nie świecąca dioda na zasilaczu stabilizowanym (antenowym) oznacza, że zasilacz jest wyłączony spod napięcia, albo jest zwarcie na wyjściu - źle, niestarannie zarobiona końcówka antenowa.

Jaka jest odległość od nadajnika? Lokalizator nadajników DVB-T.
Jaki masz wzmacniacz w tej antenie (ta płytka, która siedzi w puszce antenowej, do której przykręcałeś przewód koncentryczny)?
Kontakt ze mną - PW.
Z powodu braku czasu Forum odwiedzam tylko w wolnych chwilach.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Dzisiaj oddałem na gwarancję ten zasilacz bo przy końcówce którą się wkłada do telewizora urwał się ten bolec (został w telewizorze) i kupiłem zwykłą końcówkę i wszystkie kanały działają, aczkolwiek np. na tvp 1,2 mam siłę sygnału 90% a na tvn, polsat ok 65%
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
drzewa a odbiór dvb tdvb t z anteny satelitarnejdvbt z satelity