Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

płyta główna a stabilność łącza internetowego

płyta główna a stabilność łącza internetowego
Witajcie.Na wstępie chcę zaznaczyć iż nie jestem szczpecem w dziedzinie kumputerów a właściwie to mało wiem. Chciałem zapytać Was drodzy "szczpece :D" czy moje łącze internetowe może być niestabilne przez wadliwą płyte główną ? Oddałem komputer do serwisu by sprawdzili jego stan no i wyszło, że jedna kość ramu jest uszkodzona to wywaliłem i płyta główna jest wadliwa ale śmiga :D a od jakiegoś czasu mam problem w grze internetowej "cs 1.6" ping mi strasznie skacze i fpsy spadają. Rok temu grałem wszystko było git ping 20 nie ruszy się stały fajny stabilny, fps 100 i ani drgnie Smutek teraz lipa. Pragnę nadmienić że jak gram w te gierke to wyłączam wszystkie programy 0 ściągania. Komputer mam po formacie 0 wirusów, skanowałem.Ogólnie nie tylko w grze jest nie stabilny lecz ogólnie i gubi pakiety w uj. Wina po stronie dostawcy nie jest napewno . Z góry dziękuję za rady i odpowiedz na pytanie "Czy niestabilne łącze internetowe może być spowodowane wadliwą płytą główną?"PozdrawiamOczko
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: płyta główna a stabilność łącza internetowego
Podaj specyfikację komputera. Masz inny komputer aby móc sprawdzić czy to na pewno nie jest wina łącza?
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
dzisiaj wezme od kolegi komupter by sprawdzic. Lecz zwykle tak\nie bym oczekiwał ;/

Czy niestabilne łącze internetowe może być spowodowane wadliwą płytą główną? tak/nie
prosze i pozdrawiam
Jeżeli przez wi fi to całkiem możliwe, że jest wyższy ping. Takie moje testy, dlatego mam przez kabelOczko
 Przeglądarka: opera
Problemy z netem raczej nie mają wpływu na ilość FPS-ów w grze.
1. Sprawdź temperatury programem HWmonitor.
2. Zaktualizuj sterowniki płyty głównej i karty sieciowej.
R5 3600+Fera 5/GTX 1060 6GB/B450 TOMAHAWK MAX/2x8GB 3200MHz
NVMe 256 GB/SSHD 1TB/SSD 500GB/500W/G2740HSU/Win 10/Edifier 2.0 R1600TIII
ThinkPad X201
NAS 2TB
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
nie mogłem sprawdzić na innym kompieKwaśny.
Mam aktualnie najnowsze stry.
To że problem z netem nie ma wpływu na fpsy to wiem chodzi mi o to czy moja wadliwa plyta główna może mieć wpływ na stabilność łącza internetowego? neta mam kablem od anteny z dachu. Wszysto z antetną i kablem jest ok ;/
Programy: Polecane / Nowe / Inne