Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

płyta k8v-vm

płyta k8v-vm
Witam! Mam problem. Kupiłem 2x1Gb DDR1 400Mhz i podłączyłem pod płytę k8v-vm, niestety czyta mi w CPUD i Biosie tylko 166Mhz. Sprzedawca zarzeka się, że wszystkie kości jakie sprzedawał miały zegar 400Mhz i że może być to winą ustawień w Biosie. Niestety w Biosie nie ma opcji ustawienia zegara, próbowałem uaktualnić bios, jednak okazało się że do tego potrzebna jest stacja floppy disk, której nie posiadam, a ze starego komputera nie pasuje. Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć? Z góry dziękuję.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: płyta k8v-vm
Jak wygląda pamięć w programie CPU-Z?
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
166Mhz w CPU-Z
Daj screen z SPD z CPU-Z.
screen z cpu-z w załączniku

Załączone pliki Miniatury

Nie wiem po co te rozważania teoretyczne, wystarczy wrzucić w google spisany z naklejki model pamięci i wszystko będzie jasne.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Moment SimooN, z CPU-Z wynika że pamięci szybciej jak z rzeczywistą częstotliwością 166 MHz pracować nie będą co przekłada się na efektywne 333 MHz. 400 MHz to to nie ma.
(06.09.2014, 13:27)muflon37 napisał(a): Moment SimooN, z CPU-Z wynika

Oczy mam, widzę.

Czekałem na odpowiedź:
"nie ma naklejki, bo to są pamięci OEM z allegro i nie mają naklejek"
(bo przecież oznaczenia pamięci Kingston są dość oczywiste, mało kto przegapi "333" dużym fontem w nazwie).
z netu - po symbolu z naklejki - Kingston 9905193-014.A02LF dowiedziałem się tylko że jest to kość pamięci 1Gb, nie mogłem znaleźć żadnych szczegółów, natomiast po symbolu z kości - Samsung 004 K4H510838G-LCCC na dwóch stronach rosyjskich widniały wartości 400Mhz i PC3200. Dzięki za wskazówki.

A ja w dalszym ciągu nie wiem, dlaczego moja pamięć ma zamiast 400Mhz tylko 166Mhz. Czy komuś przychodzi coś do głowy, dlaczego? Czy ewentualnie mam prawo wymienić tę pamięć na pamięć o rzeczywistym zegarze 400Mhz?
Model pamięci kingston zaczyna się od KVR, jeśli tego oznaczenia nie ma na naklejce to śmiało możesz zakładać że sprzedający "ulepszył" pamięć (kod MPN - 9905193-014.A02LF -też identyfikuje pamięć, ale wyszukiwanie jest dużo trudniejsze).
KVR400X64C3A/1G -> 1GB DDR 400 (PC3200)
Programy: Polecane / Nowe / Inne