Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

połączenie komputera z tv

połączenie komputera z tv
Witam, chciałbym się was zapytać jak najlepiej w moim wypadku połączyć komputer z tv, mam kartę graficzną nividia 9800gt która ma dwa wejścia dvi-i.

Obecnie komputer z tv mam połączony kablem rgb i mam do niego zastosowaną przejściówkę na dvi-i jednak nie da się ustawić w panelu sterowania nividi rozdzielczości hd na moim tv, jest w opcjach jakaś tam sporo niższa.

I teraz pytanie jak połączyć mój komp z tv aby uzyskać najlepszą jakość (oczywiście w tv jest wejście hdmi)
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: połączenie komputera z tv
Cyfrowo, czyli HDMI -> DVI. Twój telewizor obsługuje Full HD? Zobacz w pudełku od grafy czy nie masz przelotki HDMI -> DVI.
nie tylko hd, miałęm przejściówki ale tylko rgb>dvi-i

a i mam pytanko czy to będzie śmigać bo z tego co patrzyłem to są przejściówki tylko z hdmi na dvi-d ona ma jakby 24+1 tych "dziurek" a ja mam w swoijej dvi-i 24+5
hmm? pomoże ktoś?
DVI.

Z przesyłaniem dźwięku może być problem, dlatego też pisałem o przejściówce DVI -> HDMI od producenta karty graficznej, na niej na ogół to działa, w innym wypadku trzeba dźwięk przesłać analogowo lub przez SPDIF/flexijack jak masz.
znaczy się dzwięku to nie musi przesyłać bo i tak wolę dzwięk z głośników od kompa niż z tv.

czyli coś takego mogę sb kupić i będzie śmigać? hdmi>dvi

tylko tu jest końcówka taka [Obrazek: S-HDMI-DVI-1.jpg] a w kompie mam wejście takie [Obrazek: dvi.jpg]

i sorry za ogromniaste foto
przy zastosowaniu tej przejściówki 4 piny mogą być wolne i wszystko będzie śmigać?
Dałem Ci linka do specyfikacji DVI, ilość pinów zależy od rodzaju złącza DVI, ten bez tych 4 pinów po prawej to DVI-D, w karcie graficznej masz wyjście DVI-I, które daje możliwość przesyłania sygnału zarówno cyfrowego jak i analogowego, więc podłączenie wtyczki DVI-D, która odbiera tylko sygnał cyfrowy nie powinno stanowić problemu, sygnał analogowy jest Ci potrzebny tylko jak stosujesz przejściówkę DVI -> D-Sub do np monitora nie wyposażonego w cyfrowe wejście DVI.

Jaką rozdzielczość wyciągasz na kablu RGB i jaka jest maksymalna rozdzielczość obsługiwana przez ten telewizor? Pamiętaj również że ograniczenie rozdzielczości może stanowić podłączony monitor, który działa na kompletnie innej rozdzielczości niż telewizor.
na kablu rgb uzyskuje na tv 1024X768, tylko nie sądzę żeby monitor stanowił jakieś ograniczenie bo nigdy nie korzystam z tv i monitora na raz, w monitorze też nie mam wyjścia cyfrowego i osiągam 1366X768 (tv obsługuje tylko hd)

a duża jest róznica pomięcy cyfrową rozdzielczością hd a tą 1024x768 przez rgb?
Jeżeli TV jest panoramiczny (16:9) w rozdzielczości 1024x768 obraz jest zniekształcony, ponieważ jest to rozdzielczość 4:3, Telewizor HD Ready wyciąga 1366 x 768, więc dasz radę ustawić taką rozdzielczość podłączając telewizor przez analogowy D-Sub, różnicy w obrazie nie zauważysz, a jest to dużo tańsze rozwiązanie. Możesz na wszelki wypadek sprawdzić jaką rozdzielczość obsługuje telewizor na tym wejściu, np podpinając kabelek z monitora. Monitory zawsze obsługują maksymalną (zalecaną) rozdzielczość i na wejściu analogowym i na cyfrowym, starsze telewizory Full HD często nie obsługiwały rozdzielczości 1080p na D-sub, tylko przez cyfrowy HDMI.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
kabel rgbkabel rgb -vga komputer telewizormaxymalna rozdzielczosc na kablu rgbpodłączenie monitora i tv zakłócenia

Skocz do:

Wybrane wątki (połączenie komputera z tv)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Laptop. Monitor się nie włącza. prruci0 3 572 06.01.2018 13:46
Ostatni post: MonteCristo
Ściana System nie uruchamia sie z dysku SSD KaryPWA 9 3676 04.01.2018 23:14
Ostatni post: kamel16
  Laptop nie widzi monitora Andro0103 0 828 04.01.2018 16:31
Ostatni post: Andro0103
  Komputer przechodzi w stan uśpienia zamiast wyłączyć się Souse 7 2474 04.01.2018 15:36
Ostatni post: Souse
  Reset podczas instalacji berst 0 451 04.01.2018 10:23
Ostatni post: berst
  Restart komputera ~Anonim 1 669 03.01.2018 16:58
Ostatni post: Purple Haze
  Zasilacz procesora pewi 5 655 03.01.2018 14:43
  Zacinajacy sie komputer zaju 7 916 03.01.2018 02:32
Ostatni post: zaju
  Zamrażanie się komputera kyrtas8 5 1150 02.01.2018 19:50
Ostatni post: Skiner
  Sterownik ekranu AMD przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność. RATUNKU! Matrixjurszew 4 702 02.01.2018 19:06
Ostatni post: Matrixjurszew
  Przegrzewający się komputer PUL53 11 1468 01.01.2018 21:03
Ostatni post: pieterman09
  Wylaczajacy sie komputer - prawdopodobnie zasilacz ShastaMan 3 630 01.01.2018 18:32
  Komputer uruchamia się ponownie w obciążeniu. topik567 4 1079 01.01.2018 18:31
Ściana Czarny Ekran po załadowaniu się windowsa GlaVes 3 677 31.12.2017 10:35
  Lewy przywisk myszy reaguje jak "wstecz" mateo33 3 1250 31.12.2017 09:29
Ostatni post: broda99