Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

problem z Thunderbirdem

problem z Thunderbirdem
Mam kłopot, mniej więcej od marca bieżącego roku nie mogę poradzić sobie z Thunderbirdem, bez mojej wiedzy następuje kasowanie starszych niż tydzień wiadomości otrzymanych, poczty wysłanej. Mam konta na Interii i o2,obydwa IMAP, problem dotyczy wszystkich moich kont. antywirus - avast pro i dodatkowo Comodo, system Win XP zSP3 i późniejszymi aktualizacjami. Bywało tak, że odczytywałem nowe wiadomości i w czasie tej czynności znikały starsze wiadomości Po ostatniej aktualizacji avasta, gdzieś w ubiegłym tygodniu, muszę wyłączać avasta, by wysłać pocztę bo ukazuje się komunikat że nie ma odpowiedzi serwera, dopiero po wyłączeniu avasta mogę wysłać pocztę. Po tej aktualizacji avasta, jak otwierałem wiadomości otrzymane na którymkolwiek koncie ukazywał się komunikat np "poczta interia;993" z żądaniem potwierdzenia, ostatnio te komunikaty nie pokazują się. Na tablecie i smartfonie nie ma tego zjawiska i jeśli chcę dostać się do wiadomości, które na komputerze zostały skasowane, to szukam ich właśnie tam. Nie wiem, czy te problemy nie wynikły z posiadanego antywirusa, (Comodo przez jakiś czas był usunięty, ale poczta też znikała), czy z systemu. Komputer jest systematycznie skanowany.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne