Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

problem z windowsem xp

problem z windowsem xp
mam taki problem..... dlaczego jak instaluje nowy system windows xp home edition albo professional to mi po instalacji wyskakuje komunikat że jest to wersja 30dniowa? nie wiem co mam robić... albo ma miejsce taka sytuacja ze po instalacji nie zainstalowały sie sterowniki np wykrywające klawiature,mysz,karte dźwiękową, monitor itp... normalnie przecież jak podłączy sie pada do usb to wykryje i zainstaluje odpowiedni sterownik a po mojej instalacji nic nie wykrywa niech ktoś powie co mam robić... ktoś mi powiedział że powinienem kliknąć w te okienko w którym sie pojawia ten napis tzn ta chmurka że to wersja 30dniowa i tam będzie trzeba wpisać jeszcze raz cd-key albo go zarejestrować...czy to prawda?? nie wie ktoś przypadkiem? albo dlaczego te sterowniki tak sie wgrywają? jak to powinno wszystko wyglądać?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
RE: problem z windowsem xp
~Anonim napisał(a):1) ... dlaczego jak instaluje nowy system windows xp home edition albo professional to mi po instalacji wyskakuje komunikat że jest to wersja 30dniowa?...
2) ... po instalacji nie zainstalowały sie sterowniki np wykrywające klawiature,mysz,karte dźwiękową, monitor itp...
3) ... normalnie przecież jak podłączy sie pada do usb to wykryje i zainstaluje odpowiedni sterownik ...
1) Jest to sytuacja normalna. Po zainstalowaniu legalnego Windows masz 30 dni na jego aktywację; po tym terminie przestaje działać. Natomiast dokonując aktywacji przekazujesz do Microsoft dane swojego sprzętu. Wówczas ten Windows będziesz mógł ponownie instalować i aktywować wyłącznie na tym sprzęcie - na innym nie będzie to już możliwe.
2) Podczas instalacji Windows instalują się sterowniki od Microsoft. Jeżeli masz sprzęt, do którego producent załącza swoje sterowniki, to należy je zainstalować dodatkowo.
3) Z USB jest zupełnie inna sytuacja. Dopiero po włożeniu do gniazda, przy pracującym komputerze z zainstalowanym systemem operacyjnym, mogą zostać doinstalowane sterowniki.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
tylko że troszke inaczej było....opowiem to... zainstalowałem windowsa xp home edition oryginalnego bo dostałem przy zakupie komputera z hp...były tam 2płyty(jedna z windowsem a druga z jakimiś dodatkami i pisało tam ze również są sterowniki) więc podczas instalacji poproszono mnie o włożenie chyba ze 2razy tej płyty....i myślałem że te rzeczy tzn sterowniki sie same zainstalują a tu nic... przy restarcie windowsa głosu nie było gdyż sterowniki karty dźwiękowej nie były zainstalowane nawet...nic nie było...kompletna pustka.... i potem jeszcze ta chmurka że 30dniowa....troche to jest dziwne żeby rejestrować...przeciez nie każdy ma dostęp do internetu prawda? taki który nie ma to jak ma mieć windowsa dłużej? trudno ze będzie co 30 instalował na nowo jak mój kumpel antywira nod32....tyle tylko ze przy tym jest mniej roboty... no i jak powiem później postanowiłem obejrzeć jakie foldery zawiera ta druga płyta niby z dodatkami.. i było tam tysiące ikonek i w tym całe mnóstwo tych okienek z dosa....no izacząłem po kolei we wszystkie klikać....i chyba tak po dobrych 40minutach pojawiło sie jakieś okienko instalacyjne..... i zaczęło coś instalować ale nie wiedziałem dokładnie co...potem sie komp zrestartował a ja patrze i jest głos przy uruchomieniuWesoły i okazało sie że wszystkie sterowniki zostały zainstalowane poprawnie i nawet ta chmurka znikinęła że to jest wersja 30dniowa.....dlatego teraz sie boje poraz kolejny instalować tym bardziej że już nie mam tego mojego windowsa na 2płytach tylko na jednej i jak sie potem poradze jak sie okaże że sie zainstalował windows ale wersja 30dniowa i bez sterowników? przypuszczam że nikt tak nie chce...a sterowników na osobnych płytkach nie mam.....bo według mnie takie coś piowinno sie instalować tzn te najważniejsze karty dźwiękowej,monitora,klawiatury,myszki itp automatycznie razem z windowsem a nie tylko sam system operacyjny....... jak sądzisz andsze1???
~Anonim napisał(a):tylko że troszke inaczej było....opowiem to... zainstalowałem windowsa xp home edition oryginalnego bo dostałem przy zakupie komputera z hp...były tam 2płyty(jedna z windowsem a druga z jakimiś dodatkami i pisało tam ze również są sterowniki) więc podczas instalacji poproszono mnie o włożenie chyba ze 2razy tej płyty....i myślałem że te rzeczy tzn sterowniki sie same zainstalują a tu nic... przy restarcie windowsa głosu nie było gdyż sterowniki karty dźwiękowej nie były zainstalowane nawet...nic nie było...kompletna pustka.... i potem jeszcze ta chmurka że 30dniowa....troche to jest dziwne żeby rejestrować...przeciez nie każdy ma dostęp do internetu prawda? taki który nie ma to jak ma mieć windowsa dłużej? trudno ze będzie co 30 instalował na nowo jak mój kumpel antywira nod32....tyle tylko ze przy tym jest mniej roboty... no i jak powiem później postanowiłem obejrzeć jakie foldery zawiera ta druga płyta niby z dodatkami.. i było tam tysiące ikonek i w tym całe mnóstwo tych okienek z dosa....no izacząłem po kolei we wszystkie klikać....i chyba tak po dobrych 40minutach pojawiło sie jakieś okienko instalacyjne..... i zaczęło coś instalować ale nie wiedziałem dokładnie co...potem sie komp zrestartował a ja patrze i jest głos przy uruchomieniuWesoły i okazało sie że wszystkie sterowniki zostały zainstalowane poprawnie i nawet ta chmurka znikinęła że to jest wersja 30dniowa.....dlatego teraz sie boje poraz kolejny instalować tym bardziej że już nie mam tego mojego windowsa na 2płytach tylko na jednej i jak sie potem poradze jak sie okaże że sie zainstalował windows ale wersja 30dniowa i bez sterowników? przypuszczam że nikt tak nie chce...a sterowników na osobnych płytkach nie mam.....bo według mnie takie coś piowinno sie instalować tzn te najważniejsze karty dźwiękowej,monitora,klawiatury,myszki itp automatycznie razem z windowsem a nie tylko sam system operacyjny....... jak sądzisz andsze1???
Aktywować Windows można też telefonicznie
http://www.microsoft.com/poland/licencje...fault.mspx
Do płyty głównej jest zawsze dodawana płytka CD ze sterownikami do USB, karty sieciowej, karty dźwiękowej, karty graficznej (dla dwóch ostatnich wtedy, gdy są zintegrowane). Wówczas instalator Windows instaluje tylko standardowe sterowniki, żeby można było uruchomić komputer, a właściwe należy zainstalować osobno. Dopiero wówczas np. zadziała karta dźwiękowa.
Windows XP, zarówno Professional jak i Home Edition, jest tylko na jednej płytce.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
no wiem że na jednej płytce ale tak jak mówie ja miałem osobiście taką sytuacjeWesoły i nie wiem czemu potem bez jakieś rejestracji bo jeszcze nie miałem neta wszystko było dobrze... a np teraz zastanówmy sie jakby ktoś miał pirata co zrobi? moi kumple mają piraty i jakoś nie wersje 30dniową więc też sie mogą pojawić pytania jakim cudem im sie nie pojawia komunikat i normalnie sie wszystko zainstalowało....no cóż...takie zycie co nie? nic na to nei poradzimy..... tylko najgorsze są właśnie te sterowniki....to najbardziej mnie dręczy....bo ja nie mam teraz żadnej płyty z nimi...i nie miałem...wszystkie były na tej drugiej płycie restore...
Programy: Polecane / Nowe / Inne